Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék anélkül hogy...

Mit tehetnék anélkül hogy végeláthatatlan vitatkozás és vérig sértődés legyen belőle szülői és testvér részről? 😅

Figyelt kérdés

(elnézést ha kicsit hosszú/kifakadásos lett, nagyon köszönöm ha végigolvassa valaki <3)

Szóval... a húgom miatt (aki tudta hogy olyan suliba jelentkezik ahol NEM lesznek kirándulások és programok, az enyémben vannak és több helyre is mentem) nem mehetek találkozni a barátaimmal, hiszen amint megemlítem jön a hiszti hogy de ő ide nem ment még, oda nem ment még, én meg igen és hogy nem fer ha elenged és mindig felidegeli anyát és kiharcolja hogy itthon maradjak... És már elegem van, hogy ez miatt szakadnak meg barátságaim mert sose tudunk találkozni hiába szeretnénk meg kimaradok az engem érdeklő és örömöt szerző dolgokból (amiket ő nagyrészt utál btw).

Meg még a diákmunkára jelentkezésem is meg van tiltva mert pénzt keresnék (btw egyikünk se kapott sose zsebpénz, mindig kérni kellett és vagy kaptál valamennyit vagy nem) és több lenne mint neki aki évekig ösztöndíjat kap (én 2 év alatt a technikumban kb harmadát fogom az övének összesen) 😃

Főleg mikor apánk átjön akkor anyu még idegesebb (de nem vallja be hogy mennyire toxic a kapcsolatuk és alárendelődik...csak mi vagyunk apánknak és már többször emlegette hogy bár elköltözött volna/felakasztotta volna magát/felgyújtotta volna a házat ahol van... Anya akár vissza is költözne, de miattunk nem, plusz egyébként a szülei is a kapcsolat ellen voltak, a házasság se lett engedélyezve szóval csak élettársak vagy valami ilyesmi..) ezen kívül mintha jelen se lenne az életünkben, valamint már évek óta nincs munkahelye csak itt-ott vállal alkalmi munkát a környéken... Na szóval egy megfelelő időpontot is nehéz választani amikor nyugodtabban lehetne beszélgetni.

Ja de amúgy elvileg "jó gyerekkorom volt" 😃 vagyis lehetett volna rosszabb...

Egyszerűen nem tudom mit tegyek... a kiköltözéshez ugyanúgy pénz kellene, amihez meg dolgozni kéne és itt a hurok...

Elnézést a trauma dumpingért._.



2023. júl. 14. 17:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%

10 - miért is nem?????


Kérdező

Ha betöltötted a 18-at, akkor azt csinálsz, amit akarsz. Ha anyádék azzal fenyegetnek, hogy "de akkor ide be nem teszed a lábad mégegyszer" - akkor vársz még pár hónapot, amíg te is felkészülsz fizikailag és lelkileg arra, hogy kilépsz ebből a mérgező kapcsolatból. Az, hogy anyád, meg testvéred, meg egyéb vér szerinti rokon mit szól majd, az nem ok arra, hogy az egész életed alárendeld az ő elképzeléseiknek. Anyádra semmi szükség, hogy korlátozzon bármiben is. Ha pedig a nagyid megkérdezi, hogy miért nem látogatod őket, nyugodtan mondd meg, hogy anyád miatt nem.

Ahogyan elválunk, elköltözünk egy bántalmazó férjtől, élettárstól, ugyanigy kell elköltözni anyádéktól is.

Bízz magadban, a szakmáddal jól meg fogsz élni, akár külföldön is. A várakozás pár hónapja alatt kezdd el keresni azt a helyet, ahol ellehetsz addig, amig megkapod az elso fizudat. Akár külföldön is - hidd el, jobban jársz.

2023. júl. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Mendy98 ***** válasza:
48%

11. Ezzel a válasszal teljesen egyetértek, viszont a kérdésedre, h miért is nem mondunk ilyet a szülőknek, h feljelentelek:


Rengeteg szülő nem engedi a 18 feletti gyerekét ide-oda. Az enyém sem akart még 19 évesen sem pl szilveszteri buliba engedni.

A most 21 éves barátnőmet is szívatják ilyenekkel, még sem áll egyikünk sem neki a szüleinek, h "akkor feljelentelek"

Oké, h túlzott mértékben tiltják dolgoktól, de szerintem nem normális dolog megfenyegetni így a szüleid.

2023. júl. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
89%
#12 Az sem normális, hogy egy 18 évest nem engednek a barátaival találkozni. Pláne ilyen banális okból, hogy a húga nem megy, tehát ne menjen ő sem.
2023. júl. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%
#12 Nem bulizni nem engedi, hanem dolgozni nem engedi.... Mert legyen a lánya munkanélküli ha a tesójának sincs munkája.... Most az a trendi
2023. júl. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Mendy98 ***** válasza:
35%

14, a bulizni, csak egy példa volt, ne ezen akarjunk már fent.


13. Persze, hogy nem normális, de a feljelentés attól még szerintem túlzás.

2023. júl. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
80%

Miert tulzas????

Ha a sszomszedod nyakon ragad es nem engedi, hogy kimenj a hazabol, akkor feljelented es kesz.

Anyad nyakon ragad es nem engedi, hogy kimenj a hazabol (18+ eves vagy), akkor feljelented es kesz.

Mi a kulonbseg? Az hogy anyad? Es ha anyad, akkor akar korlatozhat is a szabadsagodban? Szerinted akar meg is gyilkolhat csak azert mert az anyad? Ne rohogtess mar.

Attol, hogy az anyad, attol meg ugyanolyan abuzer, ugyanolyan bantalmazo, mintha mondjuk a szembeszomszed csinalna ugyanezt.


Ezen kivul, a torveny szerint nincs joga kilakoltatni sem a gyereket ("ide nem jossz vissza"), hiaba az anyja meg ove a haz, nem teheti ki a gyereket csak ugy, ha elotte 18 evig ott lakott. Mondjuk en nem is akarnek ott lakni ilyen esetben, sokkal inkabb feljelentenem, mert kozte es egy idegen bantalmazasa, abuzalasa, szabadsagomban valo korlatozasa kozott az egvilagon semmi kulonbseg nincs.

2023. júl. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt vagy külön engedély nem kell a munkához.
2023. júl. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, 18 vagy, elmehetsz melózni, aztán x hónap után keresel társbérletet és lépsz.


Ennyi, mind így csináljuk szr környezetből.

2023. júl. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!