Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tartsam kevesebbet a kapcsolat...

Tartsam kevesebbet a kapcsolatot a szüleimmel csak azért mert a férjem szülei már nem élnek?

Figyelt kérdés

A férjem apukája 4, anyukája 1,5 éve haltak meg.

A férjem addig sem örült, hogy napi szinten akár többször is beszélek a szüleimmel, de mióta anyukaja is meghalt, egyenesen dühös ezért, mert ő már nem tud velük beszélni és ez rosszul esik neki.

Részben megértem, mert elég pocsékul viselte a szülei halálát, de nem értem, hogy ezért miért a szüleimet és engem kell büntetni.


2023. júl. 15. 16:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
41%

Nem zavar. Akkor sem világos, hogy miért kellene ezt elképzelned. erre írtam az egérlyukas hasonlatot.


szövegértés, Istenem...

2023. júl. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%
Azért, bakker, mert a férj valahonnan csak tudja, hogy Julika naponta többször beszél a szulokkel
2023. júl. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
72%
Ha naponta többször beszélsz szüleidel akkor tényleg csökensd a beszélgetést számát .
2023. júl. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
60%
Jó nagy paraszt a férjed, ha ezen problémázik. Az én szüleim jópár évvel korábban meghaltak, mint a férjemé. De sosem volt abból nálunk vita, hogy a férjem a szüleit, később az egyedülálló apját hetente többször is meglátogatta, ahogy az ideje engedte.
2023. júl. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
54%

Amúgy így mellékesen megjegyezve elég gusztustalan hozzáállás, hogy ha a nő beszél naponta többször a szüleivel az oké, ha a férfi, akkor "anyuci pici kisfia aki nem bír leszakadni".


Amúgy a férjedet nem konkrétan a tény zavarja, hogy beszélsz velük, hanem nem bírja feldolgozni a fájdalmat a szülei elvesztése miatt. Szerintem üljetek le beszélni erről. Vagy a szüleid is felhívhatnák a férjedet, egyfajta "pótmegoldásként".

2023. júl. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
71%
Miről beszélsz naponta többször a szüleiddel? Ez egy házas felnőttől nekem is soknak tűnik. De hát nem vagyunk egyformák.
2023. júl. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
43%

Én a férjemmel beszélném meg, hogy vagy kva gyorsan változtat ezen a dedós rosszindulatú viselkedésén vagy nem sokáig élek vele eztán.


Undorító alak, ezt komolyan mondom - ha neki szr, neked is legyen az.


Eleve aki bármiben korlátozni akar, nem egészséges.

2023. júl. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

A férjem heti 1 napot jár be, egyébként itthonról dolgozik. Én a gyerekekkel vagyok itthon gyodon.

Miről beszélünk naponta többször? 80 felé közelítve azért már szükségük van néha egy kis segítségre. Rákérdezek, hogy vannak, szükségük van-e valamire abból a boltból amibe megyek, bevették-e a gyógyszereiket, kell-e valami gyógyszert felíratni, csekket befizetni, kell-e segiteni bármiben, esetleg mit szeretnének enni, kijönnek-e a játszótérre velünk, ha megy át valamelyik gyerek, akkor azt, jelzem, hogy elindult, ha megérkezett ők felhívnak, hogy megérkezett stb. Ők beszélgetnek a gyerekekkel, velem, a férjemmel is, ha épp ott van.

A férjem alapból nem volt ilyen szoros kapcsolatban a szüleivel, maximum 2-3 havonta 1*, ha beszéltek, vagy ritkábban. Őket az unokák sem érdekelték, a pia fontosabb volt. Apósom egyszer látta a nagyot mikor megszületett és hazahoztuk a kórházból, de kisebbeket egyszer sem.

2023. júl. 17. 07:07
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább valami bűntudat féle lehet a férjedtől, hogy lehetett volna jobb kapcsolata is a a szüleivel, ha több energiát fecolt volna bele. Mondjuk a leírt tények szerint aligha, de a szülők halálával néha nagyon furcsa, érthetetlen érzések törnek elő az emberből (tapasztalat). Hogy erre mi a megoldás, az kettőtök kapcsolatán és a férjed lelkivilágán múlik.

Lehet segítene, ha valamelyik beszélgetést őrá bíznád, hiszen jócskán van köztük gyakorlatias egyeztetni való. De lehet pont a fordítottja lenne jó, ha elvonulnál a híváskor.

2023. júl. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!