Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha nem bírom...

Mit tegyek, ha nem bírom tovább elviselni a szüleimet?

Figyelt kérdés
Csak a hitelek miatt vannak még együtt, egyébként állításuk szerint utálják egymást. Hetente minimum egyszer összevesznek. Apám azzal vezeti le a szar házasságából származó stresszt, hogy ok nélkül belém köt. Magyarán ha anyám beszól neki, azt úgy reagálja le, hogy beszól nekem. Anyámnál ez szerintem valami generációs trauma dolog lehet, mert a nagyim is dettó ilyen (egy darabig együtt laktunk vele, szóval tapasztalatból mondom). Anyámnak ha valami nyűgje van, ami általában apám, akkor kérdés nélkül beront a szobámba, és ha úgy ítéli meg hogy olyan tevékenységet végzek ami mellett tudok rá figyelni, akkor megállás nélkül panaszkodni kezd. Leül az ágyamra, és mondja, és mondja, és mondja. Az se érdekli, ha én egész idő alatt nem szólalok meg. Egy jó ideje már naponta végighallgatom hogy apám egy p*cs. Tulajdonképpen mindkettejüknek egy lelkiszemetes vagyok csak. Mélyreható beszélgetéseink soha nem voltak, nem tudnak rólam szinte semmit. Anyám még néha úgy ahogy érdeklődő, jobb pillanataiban, de apám abszolút nem. És ha kikérem magamnak, hogy nem azért létezek hogy a panaszokat hallgassam, akkor végtelenül felháborodnak merthogy tiszteletlen vagyok.

2023. júl. 19. 19:06
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Szia, szerintem költözz el, ha van rá mód, illetve nem tudom hogy dolgozol-e már van e rendes kereseted, vagy még tanulsz-e még, korod/nemed megkérdezhetem?
2023. júl. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%
Tegyed zárhatóvá az ajtódat.
2023. júl. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
Nem kötelező otthon élni 18 év felett.
2023. júl. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
#3 Ja mert Magyarországon csak úgy hipp-hopp tud venni egy lakást vagy házat egy 18-19 éves emberke. Reális...
2023. júl. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Próbáld meg megelőzni a panaszáradatukat. Érdeklődj tőlük, hogy vannak. Biztos nincsenek barátaik, olyan rokonaitok, akikkel megbeszélhetnék a problémáikat. Márpedig arra egy szülőnek is szüksége van. És emiatt van, hogy neked mondják el mi bántja őket. Talán változik a kapcsolatotok, és oda-vissza lesz majd az érdeklődés ennek hatására. Mert nyugodtabbak lesznek, mert nem csak kipanaszkodhatják magukat, hanem lesz aki érdeklődik is, érdeklődéssel meghallgatja őket. Próbáld meg, hátha.
2023. júl. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

3!


Nem az volt a kérdése, hogy mi reális meg mi nem, hanem hogy mit csináljon, ha nem bírja elviselni a szüleit. Márpedig erre az egyetlen megfelelő válasz az, hogy nem kell velük élni

2023. júl. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
#4 Nem kell hipp-hopp lakást vásárolni. De a mentális egészség megfizethetetlen dolog. Szerintem az egyik legfontosabb. Inkább lakjon az ember albérletben akár másokkal, de mentálisan normális környezetben, minthogy otthon épüljön lefelé a folyamatos stressz hatására.
2023. júl. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Segítsd anyukádat lelkileg, menj el dolgozni és koltozz el.
2023. júl. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

"Az se érdekli, ha én egész idő alatt nem szólalok meg. ... Mélyreható beszélgetéseink soha nem voltak, nem tudnak rólam szinte semmit. Anyám még néha úgy ahogy érdeklődő, ... de apám abszolút nem."

Kezdjél el végre kommunikálni velük! Ne velünk, hanem velük. Mondd el nekik, amiket itt leírtál, hogy képben legyenek. De ne arra számíts, hogy egyszer elmondod és máris eljut az agyukig, mert arra kb. nulla esély van. Toljad nekik naponta többször, hogy mi van benned, hogy milyen érzéseket váltanak ki belőled a panaszkodásaik. Közben meg nézz utána, hogy hol van a közeletekben valami kollégium és hogy hogyan lehet oda bejutni. Illetve gondold végig, hogy van-e olyan rokonod, akihez odaköltözhetnél legalább néhány hónapra. A szobád ajtaját meg zárd be, vagy torlaszold el, vagy csinálj valamit, hogy ne tudjon csak úgy akármikor rád törni akárki a sirámaival.

2023. júl. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Elköltözöl amint lehet, ennyit tehetsz.
2023. júl. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!