Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyenek velem a szüleim?...

Miért ilyenek velem a szüleim? Nem tudok rájönni, hogy mi rosszat tettem.

Figyelt kérdés

A helyzet igazából annyi, hogy anyámmal már körülbelül ilyen 12 éves korom óta nem a legjobb a kapcsolatom. Először csak veszekedtünk, de ma már bármit mondok akkor idegesítő vagyok, kussoljak már, vagy fejezzem már be. Egyfolytában azzal jön, hogy én vagyok a gyerek, de én sem panaszkodnék, ha nem viselkedne úgy, ahogy. A másik ami nagyon kiakaszt, hogy már elmondtam egy csomószor, hogy kopogjon az ajtómon ha bejön, vagy kiabáljon hogy bejöhet-e. Egyszer nagyon kiakadt, hogy magamra zártam az ajtót, de elég egyértelmű volt, hogy miért. Hozzáteszem, hogy tegnap pont elfelejtettem bezárni a fürdő ajtaját és rám nyitott. Jaa, meg azt is felveszi hangüzenetre ahogy beszélek és elküldi apámnak. Már nagyon elegem van belőle.

Természetesen a kistestvérem van istenítve és nem is ez zavar, hanem hogy teljesen elkényeztették.


A testvérem egész nyáron Xbox-ozik és laptopozik, egyszerűen nem képes elszakadni előle. Persze én is sokat lógok a telefonomon, de látni a különbséget kettőnk közül. Ha hozzászólok elkezd hisztizni és parancsolgatni (8 évesen) hogy menjek már be a szobámba, maradjak már csendbe meg egyéb gyöngyszemek. Egyszer azt mondta hogy dagadt vagyok, pedig nem vagyok annyira meghízva, sőt. Egyszer az apámmal rajzolgattak ilyen rajzolós táblára és akkor is egy nem túl szép rajzot készítettek rólam.. utána csak kiröhögtek mikor mondtam hogy próbálom ledolgozni a súlyfelesleget és hogy ez nagyon szarul esik.


Ma is az lett volna, hogy fagyit akartam venni anyukámtól és valamelyikük már megint rácsapott a fenekemre, amikor 46x elmondtam hogy fejezzék be, hagyják abba. Erős megérzésem, hogy ez is a kisöcsém volt. Apám azért nem készít ki olyan durván mint anyám és a testvérem.


Egyszerűen nem tudom, hogy mi rosszat tettem. Már nagyon ki vagyok idegileg. Ráadásul a suli miatt is aggódok és mindig eszembe jut, mert van egy kicsi szociális fóbiám is. De már nem merek a szüleimhez sem fordulni, az apám szerint meg hülyeség meg kitaláció.


17/L



2023. júl. 20. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Nemnormális, kontrollmániásak, azért.


Tedd le az érettségit, menjél el dolgozni és amellett végezz levelezőn egyetemet, így tudsz gyűjteni, aztán külön költözni egy szobába és mellette tanulsz is.


Kemény lesz, de másképp nem szabadulsz meg tőlük.

2023. júl. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Ha rácsap valamelyik a fenekedre visszkézből adsz egy pofont, legfeljebb bocsánatot kérsz utána. Többet nem fognak a fenekedre ütni.

Bántó megjegyzésekre a legjobb ha azt mondod, "aha, persze, igazad van", és nem zavartatod magadat rajta - ugyanis pontosan azért csinálják.

Ajtóra tegyél egy táblát, hogy kérlek kopogj. Nekem az segített amikor kértem az ajtómra egy kopogtatót.

Baromira nem egyszerű kamasznak lenni, de kamasz szüleinek se.

2023. júl. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
Velem is ezt csinálták anno, nagyon rosszul esett, de én lehet buta mód bedobtam a durcit és nem szóltam hozzájuk…
2023. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Szemét görények. Tanulj, tanulj, tanulj. Aztán tipli, de gyorsan mert ráfogsz menni mentálisan.
2023. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az pedig hogy akaratod ellenére hozzád érnek, olyan helyen ami neked zavaró, hogy nem tartják tiszteletben az intim szférádat az egyenesen undorító. A helyedben már most keresgélném milyen lehetőségeim vannak külön költözni.
2023. júl. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Irányítani akarnak.
2023. júl. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
koltozz el amint tudsz, betegek
2023. aug. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!