Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ebben az esetben?

Mit tegyek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és szüleim szeretnék eldönteni, hogy minek tanuljak tovább. Apukám mindenáron azt szeretné, hogy informatikus legyek, mert kicsi koromtól fogva gamer vagyok, mert apukám nekem ezt tanította, mert ugye ő is ilyen területen dolgozik, ahol a számítógép ilyen szinten előjön. Szeretek hobbi szinten játszani, de azért nem szeretnék programozni életem végéig, és lássuk be a gaming meg a programozás, az 2 külön fogalom, kb annyi a közös bennük, hogy mindkettő számítógépen történik, és a videójátékot vkik leprogramozták. Anyukám meg mindenképp állatorvost szeretne belőlem faragni. Én nagyon szeretem az állatokat meg van is állatka otthon, de kémiából nem vagyok egy nagy lángelme, biológiából jobb vagyok sokkal, de abból is inkább csak az a négyeske szint, fizika is kémiához hasonlóan nem megy. Nagyon nagy falat lenne nekem az állatorvosi; meg azért én sokkal inkább az emberekkel foglalkoznék elsősorban. Én mentőtiszt szeretnék lenni. De arról az egész család le akar beszélni, különböző indokokkal pl. Nem vagyok elég erős, izmos, illetve nő vagyok, és nem fogok tudni emelni, cipelni; stb. Én nagyon szeretnék mentőtiszt lenni. Mit tegyek? Mit javasoltok? Mit mondhatnék a szüleimnek? Illetve lehetnék szerintetek mentőtiszt?

2023. júl. 27. 19:36
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
11%
Ha informatikus lennél, már kezdőszintem 300000+ Ft-ot keresnél, és ha ennyire akarsz gépen játszani, akkor ha már elég jól tudsz programozni, csinálsz egy saját videójátékot, valakivel letesztelteted , és ha elég jó, kirakod valahová és valamennyi pénzért le is tölthetik mások. Megéri szerintem programozónak és/vagy játékfejlesztőnek lenni.
2023. júl. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Állj a sarkadra ,persze tisztelettudóan hisz a szüleidről van szó,és azt kell velük megértened ,hogy bár lehet jót akarnak ,de ez a te életed és neked kell eldöntened milyen hivatásból akarsz megélni ,és jó lenne ha azt a munkát örömmel csinálhatnád ,nem pedig kényszerből ,és nem úgy szeretnél minden nap felkelni hogy utálod a munkádat

Örüljenek inkább hogy van elképzelésed jövőképed ,és ha nem megy ,akkor még mindig tanulhatsz mást akár 30 évesen is. És akkor magadat hibáztatod nem pedig őket hogy el van esetlegesen cseszerintve az életed

2023. júl. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
1. Nem tudok programozni, egyáltalán nem értek ahhoz a tudományhoz. Én csak a gaming részéhez értek meg úgy magához a számítógéphez jól értek. De matekból pedig közepes vagyok.
2023. júl. 27. 20:01
 4/23 anonim ***** válasza:
78%

Mentőtisztként igen alacsony fizetésed lesz és látástól mikulásig dolgozhatsz három műszakban. De ha ehhez érzel kesved hajtá, legfeljebb pár év munka után tanulsz tovább mentőorvosnak (vagy bármi másnak).

A programozás a leírtak alapján nem való neked, gyenge matekkal nem fog menni. Ráadásul ha érdekelne már rég próbálgatnád a szárnyaidat.

Az állatorvosi ha nem vagy elköteleződve szintén felejtős, brutálisan nehéz.

2023. júl. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%

Ez komolyan kérdés Európában 2023-ban?

Mi az, hogy a szüleid el akarják dönteni, mi akarsz lenni?

Mintha a középkorból vagy egy arab országból jött volna a kérdés!


Te döntöd el, közlöd velük a döntésedet, nekik meg joguk van ordítozni veled emiatt. Természetesen ettől nem fogod megváltoztatni a döntésedet.


Én legalábbis így viszonyulnék ehhez a helyedben.


Én 50 éves vagyok, de már nálunk is természetes volt, hogy én döntöm el, a szüleim csak a véleményüket mondják el.

2023. júl. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
100%
Csak mond el a szuleidnek, hogy mi az , amit szeretnel csinalni es boldogga tenne. Ha szeretnek, mar pedig biztos, hogy szeretnek , ha eloszor nem is ertenek majd egyet vagy felhuzzak magukat, alszanak ra esetleg egyet, de be fogjak latni, hogy a gyerekuk boldogsaga a fontosabb. Te pedig csinald, amit szeretnel…gyorsan elporogtek az evek nalam is es nem mindig azt csinaltam, amiket szerettem volna…nem jo ugy felkelni es munkaba menni, hogy utalod, amit csinalsz. Ha megsem jonne be, utana tudsz meg valtani, de ne legyen az , hogy megbanod, hogy valamit , amit te magad szerettel volna nem tettel meg..
2023. júl. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

"szüleim szeretnék eldönteni, hogy minek tanuljak tovább"

A leírás szerint a két szülődnek teljesen más elképzelése van a továbbtanulásodról, szóval bármit is tanulsz, egyikük úgyis elégedetlen lesz. De ezzel nem is kell foglalkozni. Ha a programozás és az állatorvosi sem érdekel és nem is vagy túl jó az ezekhez szükséges tárgyakból, akkor mindkettő felejtős. Azt tanuld, amit te szeretnél, és amiben jó vagy. A szüleid kénytelenek lesznek tudomásul venni, hogy ilyen kérdésekben már nem az ő szavuk dönt, a te életedet neked kell irányítani. Később ha elégedetlen leszel a szakmáddal, még mindig átképezheted magad. Én harmincon túl váltottam szakmát, ma már nincs ebben semmi különös.

2023. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen mindegy, hogy mit akarnak a szüleid. Pont annyira érdekes a véleményük, mint a szomszédé. A kutya nem kérdezte őket. A kérdésben te döntesz, a jelentkezési lapot te töltöd ki. Nincs más alternatíva. Felnőttél.
2023. júl. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
79%
Az állatorvoshoz meg a mentő tiszt szakmához is kell egyfajta “undor” hisz mind kettő szakmában előfordulnak gyomorforgató képek, akiben ez nincs meg egyetemet is nagyon nehezen végzi el. Ha ez nem akadály ápoló simán lehetnél mert kémia nem igen kell hozzá és emberekkel foglalkozhatsz. Ott van még a fogászati asszisztens vagy a védőnő lehetőség is.
2023. júl. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"17 éves vagyok, és szüleim szeretnék eldönteni, hogy minek tanuljak tovább."

Nem szabad nagadat hagyni, mivel neked kell eldöntened, mivel is fogsz foglalkozni. A te életed, nem az övüké.


Egyébként a mentőtiszti szakhoz is kell az erős biológa alap, a négyeske nem biztos, hogy elég. Mert kémia és fizika mentőtisztihez valóban nem kell annyira, mint mondjuk az orvosira, de a biológia keményen kell.

2023. júl. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!