Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha anyám borzasztóa...

Mit tegyek ha anyám borzasztóan kritikus és megtervezte az egész életem?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy érzem anyám soha nem fog változni de egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha valaki járt már az én cipőmben és talált megoldást a helyzetre. Anyám sajnos minden léptembe beleszól, mindenben a hibát keresi, most voltunk 1 hetet családi nyaraláson és ott is folyton olyanokat mondott, hogy ne smink nélkül menjek le a strandra (23 /L vagyok), ne hozzak rá szégyent, meg kinevet, ha egy olyan ruhát veszek fel ami neki nem tetszik, tényleg MINDENBE, amibe lehet beleköt, pl. húzzam ki magam és ezt elmondja egy nap 10x mint egy papagáj. Még ha próbálja szépen burkolni is a kritikát, érződik rajta a bántó szándék. Sosem fogom ezt megérteni mert én mindig biztatom, támogatom, hogy csinos stb, de tőle nem ezt kapom vissza. Apám is teljesen ilyen egyébként, csak ő kevesebbszer szól be, de egy jó szava nincs az emberhez, csak olyanok, hogy kövér vagyok stb, egyébként a BMI-m alapján is teljesen normál kategóriába tartozom szóval csak arról van szó, hogy azt akarja, hogy sovány legyek, anyámat is folyton kritizálja, de ő hagyja is magát.

Külön élek tőlük egyébként kb.fél éve, épp azért költöztem el mert már nem bírtam, de azért is csesztetnek, hogy miért a barátommal vagyok, ok nélkül! Tényleg semmi nem jó nekik, órákon keresztül írhatnám, hogy mikbe kötnek bele cinikusan, és üvöltöznek velem. Azt éreztetik velem, hogy egy sz@r vagyok.

A kapcsolat megszakítása nálam nem olyan könnyű dolog, mivel egy helyen dolgozom velük...de elgondolkodtam már rajta, hogy hátrahagyom a hűségem fejéjük és lépek. Belefáradtam mindenbe, a bizonyításba, hogy nálunk nincs feltétel nélküli szeretet (részemről amúgy van...)

Én megtanultam elengedni ezeket a beszólásokat, de szeretnék jó kapcsolatot ápolni a szüleimmel - ilyen családban, ahol lehetetlen megfelelni, van erre lehetőség?

Bocsánat, ha kicsit hosszúra sikerült, a lényeg kb. ez.



2023. júl. 28. 13:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen szülőknek lehetetlenség megfelelni. amit nem értek, hogy 23 éves korodra hogy nem sikerült erre rájönnöd (az én szüleim is ilyenek, de én már tinikoromban tudtam, hogy nem lehet nekik megfelelni és mióta felnőtt vagyok és nem függök tőlük, nem is erőlködök ezzel, b@sszák meg) és hogy miért nem léptél már le min. 1000 km-ra ebből a mérgező, szörnyű környezetből. Mazochista vagy?
2023. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan azt, amin már elgondolkodtál.
2023. júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Sajnos próbálok abban reménykedni még valamennyire, hogy van esély, de egyre inkább úgy tűnik, hogy nincs:(

megkeseredett emberek ők is sajnos

2023. júl. 28. 13:52
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
De felnőtt nőként miért az a fontos, hogy anyuka-apuka jó kislánya legyél? Ezzel van dolgod, ezen gondolkodj el.
2023. júl. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Miben merül ki, hogy megtervezte az életed? Arra érted, hogy náluk/velük kell dolgoznod, meg olyan elvárásokat támaszt feléd (pl testsúly), amiknek nem tudsz megfelelni?


Leírom egy általános iskolás barátnőm példáját. Na neki tényleg megtervezték az életét. Nem volt buta lány, de azért zseni se, viszont elvárták, hogy mindig mindenből kitűnő legyen, mert az apja irányításmániás volt és előre megtervezte, hova mehet a lány továbbtanulni, milyen ágazatban dolgozhat majd, sőt, hol élhet. Ezt csinálta amúgy a kisebb gyerekével is.


A lány pontosan követte, bejutott abba a középiskolába, ahová az apja mondta, arra az egyetemre, olyan munkába, amit meg is csinált, de nem élvezte. 30 fölött még nem volt normális párkapcsolata, mert az apja itt is megmondta, kikkel találkozhat. Aztán meghalt az apja és bumm.


Ott volt a család az irányítás nélkül. A kisebb testvére végre kiszabadult, ő egész jó életet kezdett el, de a lány meg az anyja teljesen szétcsúsztak.


Vedd a kezedbe te is az irányítást, amíg nem késő, és nem okoznak neked visszafordíthatatlan károkat!

2023. júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Mit keresel a bántalmazóiddal közös nyaraláson, gyerek?! Soha többet, érted? Soha! 1 napot se! "1 helyen dolgozom velük." Meddig dolgozol velük egy helyen? Addig, amíg fel nem mondasz! Mi az akadálya? Tudod, mit kell tenned, nem? "Megtanultam elengedni ezeket a beszólásokat." Dehogy tanultad! Hál'istennek nem, hiszen fájnak! Mért kéne a bántásokat, aljasságot elengedni? Nem elengedni kell, hanem kikérni magadnak! Bántanak, kislány! "Szeretnék jó kapcsolatot ápolni a szüleimmel." Hiába szeretnél, nem lesz! Biztos, hogy nem lesz, mert ők alkalmatlanok. Ők gonosz, rossz emberek. Gonosz embereket nem kell szeretni! Menj el egy szimpatikus pszichológushoz, hogy elgyászold a jó szülő álmát. A tieid nem azok. Vigasztaljon, hogy rengeteg sorstársad van, és a kiút belőle a kapcsolatból való kilépés. Nemcsak párkapcsolatból lehet kilépni. Szülő-gyerek kapcsolatból is. Ha jön a sírás, hadd jöjjön. Sirasd meg.
2023. júl. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Új munkahelyet keress mindenképpen.
2023. júl. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%
Én nagyon egyszerűen megmondtam régen is, hogy jó, akkor nem megyek. Rám is rám erőszakolt egy egyetemi szakot, amihez semmi képességem, affinitásom megvolt, miután kibuktam, ott már magához képest elengedte a dolgokat. Vagyis tetszik, nem tetszik, szembe kell szállni vele, leginkább passzívan, mert az aktív kivitelbe belerokkan az ember, mert az ilyen abból úgy sem ért. A passzívból sem, pl. nem mész haza, ha már elköltöztél, nem ugrasz a hülyeségeire, stb., de abba legalább nem rokkansz bele pszichésen. Ha kell, válts munkahelyet, akár másik településen szállásos melóra és egy jó ideig legalább a lakhatás kipipálva meló mellett. Gyárban is lehet előre lépni, akár targoncásnak, műszakvezetőnek, stb. Ismertem gyakoriról, aki gyártósorról irodába került, csak mondom.
2023. júl. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Anyukának láthatóan fingja nincs a bőrgyógyászatról sem (strandra valóban smink nélkül kell menni). Te viszont feltehetően nem viselkedsz kellő mértéktartással a szüleid irányában és még mindig kislányként működsz.
2023. júl. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Külön életet élni minimálisra szorított kapcsoalttal.
2023. júl. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!