Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vagyok ennyire kritikus...

Miért vagyok ennyire kritikus édesanyámmal szemben?

Figyelt kérdés

Többször megfordult már a fejemben, hogy nem is szeretem õt??

Dióhéjban: lusta, alig dolgozik valamit, késõ estig fent van másnap meg alszik, rendetlen, link, szétszórt, igénytelen stb. ezt nem csak én látom így, a környezetem is. apukám elhagyta mondjuj abban õ nem annyira volt hibás, akkoriban igényesebb volt. Eddig nem zavart mert ritkán találkoztunk, de mióta megszuletett a fiam jön unokázni itt tölt napokat és szemet szúrnak ezek a dolgok. Én persze nem olyan vagyok mint õ nekem az anyósom a példaképem, aki borzasztó pedáns, minden pöcc nála. Ezt persze nem hangoztatom mert nem szeretném megbántani. De pl sokszor van hogy kitakaritok és akkor jon es ossze vissza hanyja a dolgokat, koszt csinal, es ilyenkor lekorholom és látom hogy megbántódik. megsajnálom olyankor de idegesît hogy képtelen figyelni ezekre a dolgokra, önzõnek is tartom ezek miatt...lehet hogy nem szeretem õt ha ennyire idegesír? Régen egyébként nagyon jó volt a kapcsolatunk amig ritkábban találkoztunk.


2015. nov. 12. 21:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%

Hát ne takaríts ha tudod, hogy egy hét múlva megy.


Szerintem ilyen dolgokon hülyeség fennakadni.


Az emberek általában ahogy öregednek csak problémásabbak lesznek, ez van.


Némelyik idősebb embernek meg olyan dolgai lesznek, hogy az ember csak pislog, de nyel is mert egyszerűen van az úgy, hogy az embereket csak saját valójukban el kell fogadni és ennyi.


Szerintem ez pontosan ilyen eset, az, meg hogy azt kérdezed magadtól, szereted-e, hát, ez mondjuk húzósabb mint egy trehány nagyi.

2015. nov. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%

"link, szétszórt, igénytelen stb." "ilyenkor lekorholom"

- először azt hittem egy tini zokog megint a szüleire, de nem, csak egy szellemileg megrekedt, érzelmileg elakadt felnőtt. Mekkora barom vagy te, hallod. Most mi döntsük el, hogy szereted-e? Nem szereted. Ha szeretnéd arra figyelnél, hogy lehetne neki jobb, segítenél találni valamit, ami lelkesíti az elhagyottat.

Na zuhanj rá a lepontozógépre, és szedd össze magad.

2015. nov. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

kedves 1-es: azért takaritok mert pici baba van aki kúszik. így heti egyszer muszáj és mivel mikor itt van nem akarom ezzel zavarni az unokázást ezért azelõtt csinálom hogy jön...mivel napokat tölt itt el, nem tehetem meg hogy nem takarítok a baba miatt. megmondom õszintén nagyon bánt hogy ezt kérdem magamtól, nem tudom mi romolhatott el köztünk, mert õ egyébként szeretettel fordul felénk. De egyszerüen mindig felhúz valamivel mikor itt van, apróságoknak tûnne ha elkezdeném itt sorolni, de aki már picit is volt ilyen helyzetben, nyilván érti hogy a gondok halmozódnak. A sors iróniája hogy õ pedig a saját anyukájával lakik - a nagyimmal - és ugyanazok miatt morog rá, amiért én rá. az alma meg a fája ugye.


2: nem érdekel a lepontozás, én nem személyeskedem ellentétben veled. Nekem a Te válaszod csak hasztalan fröcsögés, keserüség rosszindulat. szánlak érte. szevasz.

2015. nov. 12. 21:42
 4/14 A kérdező kommentje:

Meg egyébként itt nem a terhanysag a fõ gond, hanem sok olyan dolog az életünkben, ami azért alakult úgy, mert õ nem kezelt jól bizonyos helyzeteket és most annak a levét isszuk mi, és ráadásul annyira nem érdeklik õt ezek hogy nem is akar rajtuk változtatni pedig tudna.

Konkrét példaként emliteném hogy sosem tartotta fontosnak hogy egy asztalnal egyunk. utalta apukam csaladjat (pedig ok tok jo fejek amugy) ezert csak annyit toltott egyutt a csalad amennyjt feltetlenul.muszaj volt. Sosem tartotta ossze a csaladunkat, emiatt nagyon hideg legkor volt otthon sokaig. mostmar felnottunk es en egy csomoszor szorgalmazom a csaladi egyttleteket de o ebben sem tamogat, hiaba huznam szorosabbra a kapcsolatot hogy legalabb unokainak az unokatestvereivel jo viszonya lehessen abszolut nem partner ebben. semmi nyitottasag - es en ezt is onzosegnek tartom hiszen azert mert o nem szereti a korulotte elo embereket azert még az unokajanak joga volna egy jobb legkorhoz...hogy neki mindegy a karacsony hogyan lesz, o nem akar ajandekozni, o utal fozni,.stb.


aztan az anyagiassaga - ez szinten sajat maganak koszonheto hiszen alog dolgozott eleteben - most nincs penze semmire, ez az o dolga volna alapvetoen, de emiatt kinaradunk csomo dologbol..

2015. nov. 12. 21:50
 5/14 A kérdező kommentje:
apukam noveret kertem fel keresztanyanak ne erre is az volt a reakcio, hogy.muszaj e ot felkerni mert o utalja azt a not....pedig egyreszt teljesen rendben van a no - gondolom valamifele regi ellentetrol lehet szo kozottuk - masreszt anyukam nem is tartja a vallast akkor nem onzoseg emiatt beleszolni? bocs hogy igy ontom a szot csak ugy vettem eszre a valaszodbol meg a kettes rendkivul ertelemdus valaszabol hogy ugy tunhet alaptalanul vadolom anyukamat nehany morzsa miatt. Komplexebb nyilvan. Es nem pontozgattam nem szokasom.
2015. nov. 12. 21:55
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

"én nem személyeskedem ellentétben veled"


- egy személyes kérdés tettél fel - szereted-e?


"fröcsögés"


- ez a szó ízléstelen, otromba, ne használd, sokkal rosszabb, mintha rendetlen az asztalod.


"rosszindulat"

- Nem.

Mondd el neki - addig, amíg lehet- "édesanyám, zavar, hogy rendetlenséget csinálsz"


"keserüség"

- Igen, azoktól azt kapsz erre a szövegre, akik korán elveszítették az édesanyjukat.

2015. nov. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor neked nem a trehányságával van a bajod, hanem a múltbéli sérelmek miatt kötsz most bele mindenbe.

Ezért vagy kritikus anyáddal szemben.

2015. nov. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
kedves 58%-os koszonom a valaszod.
2015. nov. 13. 06:04
 9/14 A kérdező kommentje:

kedves 2-es, a barom szó volt otromba egy normális hangnemben feltett kérdésre. Sajnálom hogy elvesztetted az anyukádat, azonban ha nincs tapasztalatod ilyen jellegü anya-lánya kapcsolatban ne muszáj válaszolni a kérdésre, fõleg nem ilyen stílusban.

És nyilván számtlnszor lett neki szólva mindenféle gondért, mert a viszonyunk õszinte, ezzel a részével nincs gond. A gond az hogy egy szalmaszálat sem tesz keresztbe azért hogy jobb legyen.

Nem igazán értem hogy minek olvasgatod a rovatot ha herótod van az ilyen jellegû kérdésektõl és csak indulatot vált ki belõled. Ez a rovat azért van hogy errõl beszélgessenek az emberek. Teljes mértékben önkéntesség hogy olvasod e vagy sem, de ha olvasod akkor illik normális stílusban válaszolni.

2015. nov. 13. 06:13
 10/14 anonim ***** válasza:

Jó, elnézést a "baromért". Ezért lettem indulatos:

"nekem az anyósom a példaképem, aki borzasztó pedáns, minden pöcc nála."

Ezt most nem fejtem ki, miért. A példaképed olyan legyen, hogy rátekintve az szellemi-lelki fejlődésed segíti.

Anyuka meg "koszt csinal" - 1-2 nap alatt? Ez lehetetlen...


Azért olvasom, hogy figyelmeztessem az embereket: itt, addig amíg lehet, meg kell oldani a problémáinkat, úgy hogy megpróbáljuk megérteni-elfogadni a másik embert - ez a szeretet lényege.

Mert nem tart örökké ez a földi lét, noha ezt el szoktuk felejteni, a modern világ sokat teszt ezért.


Nem nagyon lehet megváltoztatni egy felnőtt embert, csak ha ő akar változni, akkor megy. Az pedig akkor lesz, ha értelmét látja a létének, mert szeretik, elfogadják.

2015. nov. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!