Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 47/nő vagyok, lányom 18 éves...

47/nő vagyok, lányom 18 éves lesz négy hónap múlva. Rettenetesen kritikus velem, rendszeresen visszaszól, felemeli a hangját. Belefér ez még a kamaszkorba?

Figyelt kérdés

A barátnőivel nagyon édes és az apjával is normális.

Egyedül nevelem,sokat dolgozom tehát a lányom egyedül van otthon.Rengeteget gondolkozom rajta vajon végleg elrontottam-e a nevelését vagy még változni fog velem szemben.


2016. szept. 1. 19:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

18 évesen már nem kamasz a lányod. Ha visszaszól, felemeli a hangját akkor tessék neki megmondani, hogy fogja vissza magát, adja meg tiszteletet. Ha erre nem képes, akkor lehet vele közölni, hogy lehet ám önállóan élni, nem kötelező elfogadni a pénzedet sem.

Egyébként én 44 éves vagyok, és a 23 fiam tisztelettudó velem. Aranyszabály: Ha te megadod a tiszteletet akkor te is megkapod.

2016. szept. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
bőbven lehet még húsz évesen is kamasz, a kor csak átlag h kb meddig tart az egyénfüggő. Próbáljátok megbeszélni azért lehet vmi probléma van a háttérben vagy nézeteltérés.
2016. szept. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Te mindent jól csinálsz?
2016. szept. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Lehet ez azért van,mert nincs olyan személy az életében,aki betöltse a nevelő/szabályt betartató/tekintélyt parancsoló szülő szerepét.Vagy az is lehet hogy volt csak ezt a szerepet te nem tudod betölteni,és ezt érzi rajtad.Másrészről pedig lehet hogy csak érzi rajtad,hogy hagyod magad ellene.
2016. szept. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%
Nem fér bele, de rengeteg ilyen kritikus kamaszt ismerek. Mintha kettősmércét alkalmaznának. Én is átéltem és marhára tud fájni.
2016. szept. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%
Ha egyedül neveled gondolom elváltatok?Talán benned találja a hibát,amiért csonka családban nõtt, nõ fel.Ha már az apjával normális.
2016. szept. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Ez normàlis a kamaszkorban. Nővérem is ilyen volt.
2016. szept. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
19%

nem fér bele

nincs retorzió ezért neked játsza az agyát mert gondolom baráti köre nulla

tv internet meg kel szüntetni hogy ne ücsörögjön kényelmesen a 4 fal között

2016. szept. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
#8 remélem nincs gyereked.
2016. szept. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem semmilyen kapcsolatban nem fér bele, hogy kiabál a másik valakivel vagy beszólogat neki. Teljesen mindegy, hogy szülő-gyerek, vagy gyerek-szülő, vagy párkapcsolat vagy bármilyen más kapcsolat.

Alapvetőnek kéne lennie, hogy normálisan beszélünk a másikkal.

2016. szept. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!