Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyre többet van itthon az...

Egyre többet van itthon az apám, engem meg zavar? Anyám miért viselkedik így?

Figyelt kérdés

Szüleim már 12 éve elváltak, de a jó kapcsolat, beszélőviszony megmaradt közöttük. Ennek ellenére apám velem túl sokat sosem foglalkozott érdemben, 3-4 havonta találkoztunk, akkor is úgy, ha volt valami családi ünnepség. Mert, hogy az új felesége engem nem kedvel és nem engedi (!), hogy találkozzon velem...


Most úgy néz ki, válnak, mióta elköltözött onnan, folyamatosan itt van nálunk. Minden hétköznap jön munka után kávézni, ma hozott reggel lángost. Többet láttam az utóbbi pár hétben, mint a korábbi 12 év alatt... És az a gond, hogy amíg anya és a nevelőapám tök jól elvannak egymással, kiegészítik egymást, inkább a nevelőapám tartja anyát féken, addig apámmal olyanok, mint két hülye egy rakáson.

Például anya olyan, hogy bármit kérek, bármit akarok, elsőre azonnal nemet mond, utána rá max. egy órán belül már engedi, de ez tényleg ilyen bevett dolog, hogy ő semmit nem enged először, aztán átgondolja, lenyugszik és jön, hogy na jó, mégis benne van. Vagy ha nagyon ellenkezik, a nevelőapám szokott rá hatni.


Na apámmal ez nincs így, ma is kérdeztem, hogy délután elvihetem-e a nagyobb autót, anya erre jött a szokásos "biztos nem" szöveggel, apa kontrázott rá, hogy legyek már eszemen, el ne vigyem. Utána még reggeli után is mondtam, anya már akkor hajlott rá, apa meg felcsattant kiabálva, hogy én ennyire értetlen vagyok, hogy nem fogom fel, hogy a nem, az nem?! És hogy akkor le is van zárva a téma, nem mehetek sehová.


És apa mindig ilyen volt, karácsonykor is leállt velem veszekedni, mert beteg voltam. Hogy biztos azért, mert nem öltöztem fel rendesen, megint hogy nézek ki, hogy lehet felvenni azt, amiben mentem. Nem az, hogy hogy vagyok, hogy megy a suli, hiszen majdnem fél éve nem is látott...


Én azt érzem, hogy apa most újra akar próbálkozni anyánál. Korábban is volt ez, még 10 éve, mikor anya készült a második esküvőjére. Akkor is eljött apa, aki már a volt szeretőjével lakott, hogy nagyon kell-e ez az esküvő, próbálják meg újra, ne menjen hozzá anya a nevelőapámhoz.

Vele már beszéltem erről, vagyis kérdeztem, hogy nem zavarja-e, hogy apa ennyit van itt, de mondta, hogy hát az apám, neki személy szerint nincs vele baja, most mit csináljon, tiltsa ki?


Igen, azt szeretném. Mert engem nagyon zavar, hogy most itt izmozik velem, meg nevelgetni akar, mikor 2 hónap múlva 18 leszek, és több, mint 10 évig tudott úgy élni, hogy az sem érdekelte, éppen élek-e, vagy halok.

De most ezt így melyikőjüknek mondjak meg? Anyának, hogy vegye már észre, mi van? Vagy a nevelőapámnak, hátha kicsit jobban figyelne?


2023. júl. 30. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
A nevelőapád is otthon van, mikor az apádat odaeszi a fene jópofizni? Én biztos neki mondanám. Persze, az is egy válasz, hogy ne avatkozz a nagyok dolgába, de ez olyan tisztességtelen, hogy én bizony avatkoznék. Aztán persze lehet, hogy a nevelőapád otthagyja anyádat, aki visszafogadja apucit, hogy ne legyen egyedül. Egyik se 100-as.
2023. júl. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hétköznap nincs, mert általában 5-6-kor jön haza, apa meg már 3-4-kor végez. Nem sokáig marad, tényleg megissza a kávét és megy, de az pont elég arra, hogy valamivel kapcsolatban belém kössön, elkezdje hangolni anyát, hogy hááát meg ne engedje, nem lehet, mit képzelek.


Ma a lángosra annyit reagált, hogy "jaj de jó, hogy van lángos, ezt lehetne minden hétvégén". Hát, nem akartam mondani, hogy lassan már ott tartunk.

2023. júl. 30. 14:58
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Én biztos megmondanám a nevelőapámnak, akkor is, ha van, aki szarkavarónak tekintene. Ellenkező esetben meg cinkos vagy. Ha tudsz róla, akkor már van benne felelősséged. Anyádat nem tudod megnevelni, pedig ráférne.
2023. júl. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

:)


Hát ez aranyos!


Én kvára örülnék egy ilyen szitunak, mert nulla helyett két apám lenne, akikkel lehet egyezkedni meg az egyik feszt hozná a lángost, a másik meg megengedne nekem mindent, királyság! :D


Am. szerintem ennek az lesz a vége, hogy apádat visszafogadja az anyád és szegény nevelőapád meg mehet. Szerintem ez már csak idő kérdése.


Én tuti, hogy a nevelőapával beszélném meg a dolgot, hogy tegye helyre anyádat, mert azért az se normális, ha naponta ott héderel nálatok az ex és nevelőapád helyében azért ehhez lenne egy-két szavam...


Anyád valszeg még mindig szereti apádat, ez van!

2023. júl. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem bírd ki azt a pár hónapot és költözz el, utána azt csinálnak, amit akarnak, néha nem éri meg beleszólni a felnőttek dolgába, mert úgy is te fogsz belőle kijönni szarul.
2023. júl. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az egyik ebben az esetben egy konzervatív, vaskalapos f_sz, aki szerint a gyereknek otthon csend a neve, de a szeretőjével szemben annyira sem volt bátor, hogy közölje, tartani fogja a kapcsolatot a saját gyerekével...
2023. júl. 30. 15:09
 7/12 anonim ***** válasza:
2%

6-os, na és mit melózik ez a "konzervatív, vaskalapos f_sz" ? - csak puszta kíváncsiságból érdekel. :)


Hát a nevelőapád?


Melyikük a pénzesebb?

2023. júl. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Nevelőapád tudja, hogy ott eszi a fene állandóan?

Apádnak semmi joga beleszólni a dolgaitokba, ezt nyugodtan mondd is meg neki minden adandó alkalommal. Nem kell vele se kedvesnek, se megértőnek lenned, nyugodtan engedd rá a keserűséget amit érzel.

2023. júl. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Ne legyél otthon mikor jön az apád legyen véletlen mindig valami dolgod.
2023. júl. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
5%
Mennyi érzelmi fogyatékos ember van ezen a földön.
2023. júl. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!