Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igaz az a hozzáállás, hogy...

Igaz az a hozzáállás, hogy mivel lehetetlen egészségesen étkezni, tkp mindegy is mit eszünk, ha jólesik?

Figyelt kérdés
Egyik kolleganőm, akinek pakzsmirígy betegsége van és nagyon duci, fiatal kora ellenére 24 éves. Ma azt mondta, amikor jó indulatúan figyelmeztettem, hogy ha kólát, milka csokit és csokis tekercset vesz mint ma, meg máskor is, akkor annak komoly bak lehet a vége. Azt mondta, hogy azt az egészségesen táplálkozzál hülyeséget hagyjuk, mert ő tudja mi az, mert szenved vele. Az orvos azt mondta nem ehet jódot, így jódozott sót sem és nem lehet egészségesen élni magyar fizetésből, mert minden szennyezett a levegő és a táplálék is a boltban minden. Semmit sem ehetnénk.Igaza van?
2016. ápr. 14. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, kifejezetten éretlen hozzáállás.
2016. ápr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem csak a két véglet létezik.
2016. ápr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, csak lusta odafigyelni rá. Nekem is pajzsmirigy betegségem van, én sem ehetek jódot, de pl, a szelén jót tesz. Ha alulműködik a pajzsmirigye, akkor a szója alapú élelmiszerekre is oda kell figyelnie, meg úgy anblokk a szójára. Nincs megtiltva, de figyelni kell.

Mióta odafigyelek az étkezéseimre sokkal jobban érzem magam. Nem vagyok a híve a bio dolgoknak, azt én is hülyeségnek tartom, ha valaki csak olyat hajlandó enni, de nemcsak a bio cuccokkal lehet egészségesen élni.

2016. ápr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

130 kgról fogytam le, 80kg-ra. Azóza is eszek csokis tekercset, meg iszok kólát, de MÉRTÉKKEL! Heti max 1-2 alkalommal.

Igenis, aki odafigyel a kajára meg a mértékekre, az le tud fogyni, akkor is ha PM beteg.

24 évesen még erre ügyelni kell, mert ahogy a kor halad előre az anyagcsere egyre csak lassul. Ha valaki 24 évesen duci, és ennyire nem érdekli, az milyen lsz 50 évesen?

2016. ápr. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4. vagyok, ha valakinek van pénze csokis tekercsre, akkor egészséges táplálkozásra is van.

1kg péksüti 2000Ft

1kg csirkehús 1500


Szerintem szüntessük is be a vitát :)

2016. ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, úgyis meghalunk, mit számít, hogy mikor és hogyan...

Érdekes hozzáállás, én nem osztom. Hosszú, egészséges életet akarok, nem rosszul kinézve. Fel akarok kelni reggel, jó közérzettel akarok élni... Ezekhez nekem nagyon fontos a jó étrend.


Annyi igaz, hogy felesleges túlpörögni, mert az még egészségtelenebb, de miért ne próbálnánk a testünknek jobbat adni, mint az átlag? Tudom, hogy nincs tökéletesen egészséges életmód, de egy kis gubancot kezel a testem (sportoláskor meg szabad gyökök keletkeznek, mikrosérülések meg minden :D).


HA valaki azt mondja, hogy adjam fel a táplálkozásom élvezetét jelentő dolgok mindegyikét és akkor talán picit egészségesebben élek (de ez nem biztos, sőt tuti nem az, mert elvesztem az életkedvem egy részét), na az más, olyat nem cselekszem. De hogy tegyek magasról a saját egészségemre, amikor könnyedén, különösebb pénz és élvezet beáldozása nélkül tudnék klasszikusokkal jobb életmódra térni...? Hát azt nem. Igenis megteszem, ami tőlem telik, nem túl kényelmetlen...etc.


Nekem könnyű, mert sokkal jobban esnek a jó ételek, mint az egészségtelenebbek... Azért oda kellett figyelni egy időben s az étkezésem átalakítása sem volt hipphopp.

2016. ápr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na ja, Mo-on 6 és fél millió pajzsmirigyes van, ebből 50 000 tényleg, 6 450 000 meg csak ezzel mentegeti magát, valójában zabál, mint az állat és ezért vágósúlyban is van.
2016. ápr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!