Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam ezt a szüleimnek?...

Hogy mondjam ezt a szüleimnek? Ti mit reagálnátok?

Figyelt kérdés

Támogattak egy BA-ra és egy mesterre, amit végül csak az abszolutóriumig szereztem meg, szakdogát nem írtam belőle, mert egyáltalán nem érdekel és nem ezt szeretnem csinálni, de orvosira szeretnék menni. Hogy jelentsem be nekik? Félek, hogy csalódni fognak bennem, amiért ennyi ideig támogattak és most újra elkezdek 6 évet? Fel fogom venni a diákhitelt, és dolgozni is szeretnék mellette, és max. kajára kérnek támogatást toluk vagy arra az egy évre ameddig a nehéz tárgyakon túl nem vagyok (a legtöbb orvosis 3 évtol már tud dolgozni, van egy ismerosom is aki mentozott es mellette diakmunkat is vallalt). A diákhitelbol, munkabol meg tudom oldani az alberletet, egyeb kiadasokat.


Felek, hogy csalódni fognak. Én már hatarozottan eldontottem, hogy ezt szeretném. Csak nem tudom, hogy mondjam el nekik és mire számíthatok. Mert arról beszélnek folyton, hogy már munkába kellene állnom.


2023. aug. 4. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Elmúltál 18, azt csinálsz amit akarsz, ha nem tartatod el magadat és fizetteted ki a sulit velük. Nincs beleszólásuk.
2023. aug. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem kevés olyan szülő létezik, aki csalódik a gyerekében, mert az orvosira megy. Ha nagyrészt önellátó leszel és majd dolgozol is, akkor az ő akaratuk is teljesül, nem hinném, hogy ebből probléma lenne.
2023. aug. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Szeretném, ha sikerülnének az álmaid, de tudod, hogy mennyi az orvosis tandíj?
2023. aug. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi meg van már, mennyiből állna a szakdoga meg az államvizsga.Az orvosi így nem fog működni,ahogy Te elképzeled.
2023. aug. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 lizzi77 ***** válasza:
81%
Ja,szóval 25 vagy,le sem diplomáztál,de még 6 évet támogatniuk kellene,ami nem 6,hanem szakosodàssal 8 minimum,aztán vagy elvégzed ezt ,vagy ennél is meggondolod magad ...ez nem juthatott volna mondjuk 5 évvel ezelőtt az eszedbe??Ha anyagilag megengedhetném magamnak,mint szülő ,akkor esetleg tàmogatnálak,ha befejeznéd a mostanit.Én nem hagynék veszni 6 évet,ha màr eddig eljutottál,legalàbb ezt fejezd már be!
2023. aug. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Nemrég volt már ez a kérdés, kaptál válaszokat.
2023. aug. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Milyen érdekes, hogy a mostohaanyád és te is pont a gyakorin irogattok ugyanabban a témában.

A véleményem amúgy: 27 évesen, úgy ennyi mindenbe belekezdtél, neked kár elkezdened az orvosit. https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2023. aug. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Röviden: Egyenesen és őszintén, így mondd el.
2023. aug. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Volt már ez a kérdés... Egyébként miért kellene támogatniuk egy FELNŐTTET, aki elmehet dolgozni, és abból fizeti az egyetemet - ami alap hangon is 8 év, millió feletti tandíjjal.


Egyébként nagyon tévedsz, hogy az orvosi mellett te majd melózol, és diákhitelből fizeted az albit ÉS az egyetemi költségeket. Félelmetes, milyen álomvilágban élsz.

2023. aug. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem 27 vagyok hanem 23. Ez az elso ilyen kerdes amit kiirtam. Es nem kerem a teljes anyagi tamogatasukat mert mint irtam felveszem a diakhitelt+dolgozni fogok.
2023. aug. 5. 12:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!