Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők s gyermekek véleménye...

Szülők s gyermekek véleménye érdekelne. Szégyenlősség ?

Figyelt kérdés
Szülők ti gyermekkorotokban milyen nevelésben részesültetek ami a szégyenlősséget/meztelenkedést illeti? S hogy ti ugyanúgy vagy épp emiatt másképp neveltétek e gyermekeiteket? Én személy szerint nagyon szigorú szabályok között voltam ami az illeti.De tudom hogy párom s én sem vagyunk szégyenlősek s más lesz a nevelési “módszerünk”.Nem kamu kérdés nincs benne semmi szexuális indítás. Egy fiatal lány :))

2023. aug. 17. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Sem én, sem a testvérem nem vagyunk szégyenlősek, mert ez valami önértékelési zavar.

Minket nem szégyenlősen neveltek, hanem ízléssel.

És ez a kettő nagyon más!


Mindketten lányok vagyunk a testvéremmel és előttünk nem meztelenkedtek a szüleink (mellesleg a szexuális életüket is diszkréten kezelték).

Ettől még láthattuk anyánkat melltartóban-bugyiban, vagy apánkat bokszerben, ha úgy hozta a helyzet. Pedig mindkét szülőnk gyönyörű, hibátlan testű ember volt, semmi szégyenkeznivalójuk nem lett volna a testüket illetően.

Arra világosan emlékszem, amikortól már vannak emlékeim, hogy apánk nem jött be a fürdőszobába amikor fürödtünk, vagy nem nyitogatott ránk öltözés közben kisgyerekként sem.


Nem vagyunk a húgommal szégyenlősek, de szemérmetlenek sem, annak ellenére, hogy nem kellett apánk himbálódzó nemiszervét nézegetnünk 0-24-ben.

2023. aug. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nő vagyok és gyermekkorban a férfi családtagok sosem meztelenkedtek előttem. Anyukámat néha láttam öltözködés közben, de kb. ennyi. Ahogy nőttem, serdülő korban is szégyenlős voltam. Tehát a mi családunkban nem volt divat a meztelenkedés. A gyerekeim is szégyenlősek, főleg, hogy most kamasz korban vannak, de szerintem ez a normális. Mi sem öltözködünk előttük.
2023. aug. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én szégyenlős vagyok, nem volt szokás nálunk mutogatni magunkat meztelenül. Engem zavarbaejt a gondolat is, nem szeretem, ha meztelenül látnak.
2023. aug. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám egyáltalán nem volt szégyenlős. Néhány meztelenkedős emléket szívesen ki is törölnék emiatt. Én se vagyok szégyenlős, de figyelek rá, hogy az öt évesem már ne lásson ruha nélkül.
2023. aug. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem gyerekkoromban sosem volt saját szobám és anyukám mindig előttem öltözött és amikor öltöztem nem volt hajlandó kimenni.. ez nekem egy trauma volt😀😀
2023. aug. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
Engem nagyon szégyenlősnek neveltek, otthon nem volt szokás a meztelenkedés. Felnőttként aztán sikerült túltenni magam ezen. A férjemmel nudista strandra jártunk, más strandokon, vízparton toplessben voltam. Egyvalami maradt meg: még mindig szégyellek idegen helyen WC-re menni.
2023. aug. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%
Szülők előtt azrt na, minek szégyellősködni, láttak eleget amúgy is.
2023. aug. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
háát.. tini korban már nem igazán kéne meztelenkednj egymást előtt, de ez minden családban máshogy van
2023. aug. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Őszintén a fiam 3 éves de sokszor látott már mezteleül ahogy az apját is és ez így van rendjén. Amíg én fürdök ő a fürdőszobábán a kád előtt játszik. Amíg öltözök szintén nagyrészt ottvan. Természetesnek veszi a látványt és igazából nem foglakoztatja.

Az én anyám arra tanított hogy a meztelenség nem természetes a test csúnya amit takarni kell ha van egy kis hibád. Hosszú évekig ez megnyomorított szorongtam a női öltözőkbn nem mertem meztelenül szexelni.

Amint ez zavarni fogja a gyereket úgyis szól és ezen változtatunk vagy nem jön oda ha fürdök stb..

2023. aug. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%
Az én szüleim abszolút nem voltak szégyenlősek igy en sem lettem az. Nekunk természetes volt hogy meztelenül jöttünk ki mondjuk a fürdőből vagy hogy simán bementem a mosdóhoz mikor apukám tusolt. Anyukam is amint hazaert munkából,dobta lefele a ruháit és öltözött at otthoniba. Nem bujt ezert el. En is ugyan ilyen vagyok,van egy lassan 4 eves kisfiam,neki is ez a természetes. A férjem családja teljesen más volt,o nagyon szégyenlős a mai napig meg a kisfiunk elott is. De azt mondja sokkal jobb az ahogy engem neveltek mert o nem tudja lekuzdeni ezt a bele nevelt szegyenlosseget es frusztralja is sokszor.
2023. aug. 18. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!