Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szólnak bele a szüleim...

Miért szólnak bele a szüleim mindenben?Miért akar anyám mindent megcsinálni helyettem?

Figyelt kérdés

Jelenleg otthon élek.Sokat vitatkozom velük,de a mai nap kicsit kiborítottak.Munkahelyemről még nem kaptam meg a fizetésemet és megmondtam,hogy én mit szeretnék lépni erre.Erre anyám üvöltve közli,hogy kéri a főnököm számát,meg biztos hazudozom abban,hogy én dolgozni járok és nem lehet bennem megbízni,mert hazudozom össze vissza.Nyelvvizsga eredménnyel kapcsolatos e-mailemet is este 11-kor üvöltve kérte,a kártyámat elvette.Sokszor járok este mert a barátommal vagyok és közölte,hogy ezt is befogom fejezni.Miért nem hagyja,hogy önállóan éljem az életemet?

Menekülök rendesen otthonról.

23 éves vagyok..



2023. aug. 19. 01:55
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
17%
Anyukád valószínű, hogy jót akar csak rosszul mutatja ki. Ha nem bírod otthon és megteheted akkor költözz el. Felnőtt nő vagy, el tudod dönteni mi jó számodra. Én azt javaslom, hogy beszélj anyukáddal, hogy neked nem tetszik az, hogy így irányítja az életed.
2023. aug. 19. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el és azt csinálsz amit akarsz
2023. aug. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%

Amikor valaki gyereket vállal, komoly feladatot vesz a nyakába, ugyanakkor egyfajta hatalmat is kap vele egy másik ember felett. Amíg a gyerek gyámoltalan, helyette kell gondolkodni, tervezni, meg kell neki mondani mikor mit és hogyan csináljon, igazgatni kell az életét.

Vannak szülők, akik képtelenek lemondani erről a hatalomról és élethosszig tartó jussuknak érzik, hogy a gyerekük "főnökei" legyenek. Az összes anyósvicc erről szól: a mama okvetlenül szükségét érzi, hogy mindenbe beleszóljon, ami aztán feszültséghez vezet. Persze lehet, hogy valami más gond teszi frusztrálttá, munkahelyi, egészségügyi, pénzügyi gondok, csak rajtad vezeti le.

Több dolgot is tehetsz, pl. higgadtan közölheted vele, hogy szeretnéd ha változtatna a stílusán, észérvekkel alátámasztva, hogy miért romboló a viselkedése. Fontos a nyugodt hangnem a részedről, azt kell látnia anyádnak, hogy egy másik felnőttel beszél, nem egy lázadozó kölyökkel. Nem véletlenül üvölt, ilyenkor a benned lévő gyereket próbálja megfélemlíteni.

De bele is állhatsz a konfliktusba, üvölts te is, meg fog lepődni és először rákapcsol majd, még jobban ordít, beveti az "amíg az én házamban laksz" és a "mit képzelsz te magadról" szöveget, de ha rájön, hogy tíz támadására tíz csata következik nem pedig tíz győzelem, talán visszavesz.

De ha van lehetőség a különélésre, az sem rossz. A távolság és az idő is rendezheti a viszonyotokat.

2023. aug. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%
Hogy érted, hogy elvette a kártyádat? Tiltsd le azonnal. Nem fogsz tudni elmenekülni, ha leszívják a pénzt a számláról, anyagi függésben tartanak. A főnököd számát ne add meg. Ne oszd meg anyáddal, hogy mit csinálsz vagy mit tervezel, zárd el az infocsapot, ha kell, vezesd félre, nehogy belenyúljon valahogy az életedbe. Ha üvölt, maradj nyugodt (tudom, hogy nehéz), de ha érzelmileg reagálsz, azzal csak táplálod a toxikus viselkedését. Tervezd meg titokban az elköltözésed, és amint lehet, lépj le.
2023. aug. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%

Két eset lehetséges:

-az egyik, hogy anyád egy pszichopata

-a másik, hogy szorgos munkával elérted nála, hogy azt se higgye el, amit kérdezel.

2023. aug. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Akkor is ez az en maganeletem
2023. aug. 19. 07:47
 7/25 anonim ***** válasza:
65%

23 vagy, majd akkor leszel önálló, magánélettel, amint elköltöztél!


Addig hiába hisztizel, mint egy dedós "ez akkor is az enyém!", míg otthon élsz, nem te hozod a szabályokat.

2023. aug. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%

Aha...eszerint a második lesz a helyes megfejtés...


Ha ilyen kimunkált önérzeted van, esetleg próbálj emberré válni! Ha olyan k...a önálló vagy, miért anyuci nyakán élősködsz?

2023. aug. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%
Ne hisztizz másik meg elérted hogy ne higgyen neked .most egyet tehetsz elköltözöl.
2023. aug. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%

Ugyanez volt velem. De szó szerint kivett mindent a kezemből. Kiskoromban néha olyan hiper-szuper fogalmazást vittem, mintha egy felnőtt írta volna. Mert felnőtt írta. Az enyém valahol egy kukában hevert, mert anyám széttépte, hogy majd ki fognak nevetni.

Kamaszkoromban nem viselte el ahogy takarítok, úgy reagált, mintha minimum önkielégítenék a szoba közepén és dühösen odacaplatott, elvette tőlem és csinálta úgy ahogy odáig is csináltam.

Az is bőven megvolt hogy helyetem vívta meg a csatákat, kiskoromban is, kamaszként is, sokszor úgy, hogy nem is kértem és elég kellemetlen helyzetbe hozott.

És fenőttként is úgy tekintett rám, mint egy életképtelenre, szabályozta, hogy mit mondjak, mit tegyek, mert majd mit szólnak akik körbevesznek.

A kinézetemet is szabályozta volna és állandóan, ahogy az érdeklődési körömet ez volt a témája, hogy felsorolt egy listát, hogy miben változzak és hasonlítgatott másokhoz.

Illetve a természetét nem tudtam elviselni. A tipikus ha ő ideges, legyen ideges a világ. Sokszor sírtam miatta a szobában, mert olyan szinten rámragasztotta ezt.


Én nekem az segítettt, hogy elköltöztm otthonról. Ez nyilván nem orvosolta a kapcsolatunkban ezt a részt, de sok dolgot igen megoldott.

2023. aug. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!