Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A férjem kifordult magából,a...

A férjem kifordult magából,a gyerekekkel nem jön ki,mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
13 éves közös fiunk van,akivel az utóbbi 1 évben megváltozott a viszonya.Verbálisan bántalmazza a gyereket,nem foglalkozik vele,ha én nem megyek velük,akkor kettesben sem csinálnak programot.A gyerek már szorong,nem szeret vele kettesben maradni,kértem már szakember segítségét,folyamatban van.Férjemet kéne kezelteti,nem tudom,hogy mi történt vele,nem hajlandó a problémát megbeszélni.A gyerek érdekében már a váláson gondolkodom.Ami érdekes még,hogy a velem való viszonya normális.A gyerekkel nincsen semmi komoly baj,kamaszodik,de simán kezelhető.

2023. aug. 23. 07:36
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
Segítséget már kerestem,folyamatban van.Az még a baj,hogy a férjemnek egy pozitív megnyilvánulása sincs a gyerekhez,konstans kritizálja,beszól neki.Nagyon fáj látni,hogy ennyire kifordult magából,közel 20 éve vagyunk együtt
2023. aug. 23. 08:27
 12/46 A kérdező kommentje:
Velem normálisan viselkedik.Ha esetleg megcsalna,akkor a viselkedése is megváltozna velem szemben,nem?
2023. aug. 23. 08:29
 13/46 anonim ***** válasza:
79%

Érdekes, hogy miért van lepontozva a 9-es, amikor pszichológiailag nagyon is létező jelenség a kakaskodás a család férfi tagjai között. Egy kamaszodó lánynál is sok esetben van, hogy akár féltékeny is lehet rá az anyja, amikor elkezd nőiesedni, saját dolgai lesznek, elkezd leválni.

Rengetegféleképpen megjelenik a diszfunkcionalitás a magyar családok nagy részében. Csak ezeknek a kezelését nem tanították meg a felmenői k, mert a szeretetre nem volt idejük.

Ezért kell a terápia.

2023. aug. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
82%

#13


Az egoista emberek nem képesek elfogadni, ha a gyerekük lázadó, vagy más értékrendje lesz.


Normális, egészséges önbizalmú ember nem érzi sértésnek, hogy a gyerekének önálló világképe lesz.

2023. aug. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
68%

Nyilván a töke kivan az egész gyerekneveléssel már, csak ez most csapódik le.


Meg az sem mindegy, a gyerek! milyen stílusban beszél.

Volt egy gyerekkori barátnőm, ÉN képeltem volna fel az anyja helyében, olyanokat és olyan stílusban beszélt az anyjával (addig egy tök normális lány volt, apámék is kedvelték, kamaszként meg totál meghülyült)

2023. aug. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
74%

15-ös vagyok, NEM azt írom, hogy feltétlen a gyerek a ludas, de ez IS lehet.


Vagy csak szimplán nem bírja elfogadni, hogy a gyereknek önálló értékrendje van, esetleg féltékeny rá (mint mostohaanyám rám amint 15-16 éves lettem)

2023. aug. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk is hasonló volt a helyzet. A volt férjem a frusztrációit (munkahelyi gondok + szerető) egy vele egyenrangú félen, azaz rajtam, nem tudta levezetni, ezért egy nála gyengébben élte ki a frusztrációt. Ezért kötekedett egy olyasvalakivel, akin úgymond "büntetlenül" le tudta vezetni a feszkót...nem túl gerinces viselkedés. Esetleg nálatok is lehet ilyesmiről szó...
2023. aug. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
86%
Pontosan, 14. Ezt írom, hogy a normális, egészséges önbizalmat nem sikerült átadni a felmenőinknek, ezért diszfunkcionálisak a családok. Kinél hogy jön ki.
2023. aug. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
20%
De kötekedj nyugodtan, ne is az értelmezéssel kezdj. Neked sem sikerült átadniuk a gondolkodást.
2023. aug. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
79%

Én kettő dologra tudok gondolni:

1,Nem lehet hogy az a baja hogy a fiatok kamaszodik? Konkurenciát lát benne otthon? Én el tudnám képzelni, hogy azért bántja verbálisan, alázza, hogy kifejezze a családon belüli dominanciáját (teljesen feleslegesen). Ha megteheted, próbáld megbeszélni a férjeddel, hogy beszéljen végre veled őszintén, vagy ha maga se tudja mi baja van, akkor kérjen segítséget, mert ezt a gyermek fejlődése érdelében nem fogod sokáig eltűrni.


2, Illetve még arra tudok gondolni hogy nem tud érzelmileg kapcsolódni a gyerekhez, régebben se tudott, csak jól álcázta a dolgot, szóval ilyen érzelmi fogyatékossága lehet, mivel nem nyílt meg eddig ebben a kérdésben neked sem. De akkor meg veled is így kéne bánnia.


Kedves kérdező, ha nem változik a helyzet, a férjed mondjuk év végéig nem tesz lépéseket hogy ez a helyzet változzon, akkor sajnos el kell válni. A gyermek érdekeit kell szem előtt tartani, de mindenképpen kérd ki a véleményét, ő mit érez az apja iránt, szeretné-e ha elválnátok, illetve ez nem az ő hibája ha ez megtörténik. Lehet az lenne a segítség, ha ők ketten beszélnének az érzéseikről, vagy akár mindhárman leülhettek beszélgetni erről. A lényeg: a fennálló helyzetet ne hagyd tovább elmérgesedni.

2023. aug. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!