Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A férjem kifordult magából,a...

A férjem kifordult magából,a gyerekekkel nem jön ki,mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
13 éves közös fiunk van,akivel az utóbbi 1 évben megváltozott a viszonya.Verbálisan bántalmazza a gyereket,nem foglalkozik vele,ha én nem megyek velük,akkor kettesben sem csinálnak programot.A gyerek már szorong,nem szeret vele kettesben maradni,kértem már szakember segítségét,folyamatban van.Férjemet kéne kezelteti,nem tudom,hogy mi történt vele,nem hajlandó a problémát megbeszélni.A gyerek érdekében már a váláson gondolkodom.Ami érdekes még,hogy a velem való viszonya normális.A gyerekkel nincsen semmi komoly baj,kamaszodik,de simán kezelhető.

2023. aug. 23. 07:36
1 2 3 4 5
 41/46 Darius- ***** válasza:
100%

Az elutasítás legtöbb esetben gyűlöletet fejez ki, írtál erre egy példát, konkrétan amikor azt kérdezi tőle Mit akarsz. Vannak, akik maguknak is félnek beismerni ezt, de attól még jelen van. Nem tudni milyen volt a férjed kapcsolata apjával, ha rossz meglehet őt látja benne. De az is lehet féltékeny rá, mert te többet foglalkozol vele, őt pedig háttérbe szorítod. Ez persze normális, mivel ő is a családotok része, de akinek az intelligenciája kicsi és egoista, nem érti meg.

Ha megbeszélés után sem változik a helyzet, el kell távolítanod tőle a gyereket szerintem, sajnos erre legjobb módszer a válás.

2023. aug. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:
Párterápiát javasolt a szakember.Valószínüleg gyerekkori lelki elhanyagoltságra vezethető vissza a probléma.Dolgozni fogunk rajta,szerencsére beleegyezett,hogy eljön velem a terapeutához.
2023. aug. 23. 21:12
 43/46 anonim ***** válasza:
87%
Meg kéne fogadni a tanácsát.
2023. aug. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
93%

Ha vele ilyen, nincs ra mentseg, de ahogy kamaszodik, valami irritalja benne. Talalgatok, de ilyeneket lattam mar. Mittudomen, ugy latja, ferfiatlan nyamnyila lesz, vagy okosabb nala mar most, stb. Valami, ami a gyerekkorbol kifele kamaszodo fiaban taszitja. Ez nagyon nincs rendben persze. Az a baj, hogy vele beszelni sem lehetne oszinten errol.

Igazabol en valahogy probalnam kiugratni a nyulat a bokorbol, mi a baja a fiaval. Es igen, en is elvalnek, ha nem javul ez. Miutan a gyerekkel sokat beszeltem, es neki is nagyon rosszul esik. Mert van olyan bolcs kamasz is, aki szinte szanalommal figyeli, ha a szulo hulye.

2023. aug. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%
44-es vagyok, most latom 41-es valaszat. Szo szerint ez jutott eszembe legelsore, mi van, ha az apjat latja benne, akivel nincsenek rendben az erzesei.
2023. aug. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan sok eset, hogy a szülő egyszerűen képtelen volt szeretni a saját gyerekét, mert az pl olyan személyre hasonlított a családban, akit utált, lelki sérülést okozott neki. Nagyon sok ilyen van, és kevésről tudunk.
2023. aug. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!