Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha ezt éreznéd az egyetemista,...

Ha ezt éreznéd az egyetemista, de otthonélő gyerekeddel kapcsolatban, megmondanád neki? Kit hibáztatnál?

Figyelt kérdés

Hogy amint végez a tanulmányaival, és nem lesz szüksége az anyagi segítségedre, lakhatásra nálad, akkor elköltözik és évi egyszer néz feléd, azon kívül nem is keres, nem lesz rád kíváncsi.

Azt nem mondta neked, hogy ez a terv, de egyébként rossz a kapcsolatotok.


2023. aug. 27. 11:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
Kin múlt, hogy így alakuljon a kapcsolat?
2023. aug. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%

#1


Mindig a szülőn múlik. Ő a felnőtt, neki van kiszolgáltatva a gyerek.

2023. aug. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
71%
Így van, ez a szülőn múlik.
2023. aug. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
79%
A szülõnek is és a gyereknek is tennie kell azért,hogy jó legyen a kapcsolat.Ha egyoldalu a szeretet,akkor ott már baj van.Attól függ,hogy ki hibázott nagyobbat?!
2023. aug. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
97%

#1 Ez nézőpont kérdése.

Ha megnézzük az én és anyám kapcsolatát, szerintem főleg az ő hibája, szerinte meg kizárólag az enyém. Azt, hogy a két nézőpontot hallod, nem jelent semmit, mind két fél elfogult lesz sajátmagával, még ha tudja is, hogy a másiknak mi esett rosszul és említi is azt a problémát, akkor meg fogja magyarázni, hogy az miért úgy történt.

És akkor külső szemlélőként döntsd el, de nem tudsz elfogulatlan lenni, nem láttál mindent, valakivel könnyebben empátizálsz a saját tapasztalataid alapján, befolyásol, hogy kit hallasz először.

Én szerintem anyám és az én kapcsolatom az ő viselkedése miatt ment el. Röviden összefoglalva:

-Iskolásként mentális terrorizálas a négyesnél rosszabb jegyekért.

-Apám alkoholizmusának tolerálása, falu véleménye miatti együttnaradásuk.

-Meglopott többször.

-Tabutémák miatti bizalmatlanság .

-Közös szoba, ezáltal engem a magánélettől való megfosztás, csak mert amikor apám nem ivott, akkor se aludtak együtt.

-Folyamatos mártírkodás.

-Azt hiszi mindent tud, amit soha nem tanult, soha utána nem olvasott, de elvárja, hogy úgy legyen, ahogy ő mondja, mert neki alanyi jogon igaza van.

-Zéró önreflexió.


Szerinte meg(az alapján, amiket a fejemhez vágott (, és akkor a különböző életszakaszaimban tőle független külső tényezőkre való mutogatás:

-Ez a gyerek hazudik a jegyeiről, mert hazug, pedig kötelessége lenne igazat mondani.

-Azért lázad, mert nézi a Violetta című sorozatot, amiben a főszereplő is ezt csinálja.

-A legjobb barátnője miatt lázad.

-Az internet rossz hatással van a viselkedésére.

-Elszállt magától, mert gimnáziumba megy, ezért okosabbak érzi magát tőlem, a mindent tudó anyjánal akinek nincs érettségije, csak szakmája.

-Lenéz, mert leérettségizett.

-Lenéz, mert egyetemre jár.

-Nen tiszteli az apját (aki amúgy anyagi támogatáson kívül annyit se tesz, mint az anyuka, csak kb vadidegenként ott él velük egy háztartásban, és csak köszönő viszonyban vannak.


És akkor anyám jó szülőnek tartja magát, mert anyagilag támogattott, meg nem vert, csak néha felpofozott kiskoromban. Szerintem még fertelmes volt, az egész szülő -gyerek kapcsolat érzelmileg egy nulla volt.

Aztán ha ő írná a választ, akkor biztos én lennék az ellenszenvesebb, még akkor is, ha próbálná átadni az én vélt nézőpontomat is.

2023. aug. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
28%

"Mindig a szülőn múlik. Ő a felnőtt, neki van kiszolgáltatva a gyerek."


Vagy nem. Egy csecsemő valóban ki van szolgáltatva, egy kisiskolás már kevésbé, az egyetemista meg egyáltalán nincs kiszolgáltatva, hiszen nagykorú. A kapcsolat pedig mindig mindkét félen múlik. Itt ezek a xar szülők jók ugye arra, hogy eltartsak az egyetemistát, hogy legyen hol laknia. Ha annyira xar lenne, nem kellene neki ez sem. De azért évente mégiscsak menni akar majd hozzájuk. Minek? Ha xar, minek?

2023. aug. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%

#6 Hát de a kapcsolat nem egyik pillanatról a másikra romlik el, hanem volt 18+x év előzménye.

Itt az, hogy évente haza akar menni, az a szülő feltételezése. A kérdés szerint. Annyit tudunk mellé, hogy rossz a kapcsolat. Meg adott a szituáció, hogy a szülő azt érzi, hogy max évi egyszer lesz rá kíváncsi a gyereke. Nincs megindokolva pontosan, hogy miért gondolja azt, mi a feltételezés alapja, csak az, hogy rossz a kapcsolat.

2023. aug. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
89%
5-ös, tökéletesen leírtad, miért lesz sok szülő-gyerek kapcsolat rossz a gyerek felnőttkorára. Ezek a szülők nem képesek önreflexióra, azért is a gyereket fogják hibáztatni, ha elhidegül tőlük, pedig ők idézték elő a helyzetet.
2023. aug. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
9%

Nem, 6, ezt a gyerek írta le, a gyerek tervezi hogy évente egyszer megy haza.

A kapcsolat valóban minimum 18 éves. De azt még mindig ketten, vagy ugye ha mindkét szülő még van hárman alakítják. Divat lett mindenért szülőt hibáztatni, pedig a gyerek nem egy ures lap, amire azt írsz, amit akarsz. Kiteheted szíved lelked, akkor sem olyan lesz, amilyennek neveled, hanem amilyen egyeniseggel született.

Lehet a kérdező nagyon nehezen kezelhető kisgyerek volt, majd balhés kamasz lett, lehet hazudik, lop es csal, miközben a szülei kb belehalnak önmaguk marcangolasaba, hogy ők rontották el valahogy

2023. aug. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem minden esetben a szülő a hibás. A példám: hárman vagyunk testvérek. Én és öcsém nagyon jóban vagyunk a szüleinkkel, bár már nem élünk otthon, saját életünk van, de sok közös programot tartunk, látogatjuk egymást. A húgom viszont nagyon furcsa, teljesen elidegenedett, egyikünket sem keresi, se engem, se az öcsém, se a szüleim, és ha nagy ritkán muszáj neki velünk találkozni, akkor is csak pofákat vág, kötekszik, hisztériát csap. Pedig soha nem bántottuk, már kisgyereknek is elég rosszindulatú és magának való volt. Mind sajnáljuk hogy így alakult, de nem tudunk a természetével mit kezdeni. Sajnos ilyen is van.
2023. aug. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!