Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Zavarna egyetemistaként, ha...

Zavarna egyetemistaként, ha az egyik szülőtök nagyjából semmi más iránt nem érdeklődne veletek kapcsolatban azt leszámítva, hogy hogy sikerült a vizsgátok?

Figyelt kérdés

Mert engem zavar. Anyám napok óta nem írt rám, nem keresett(mindig én keresem őt, de már unom, néha megvárom, hogy ő ír-e magától). Említettem neki, hogy mikor vizsgázom, mert lesz egy családi esemény, és akkor úgy lesz tervezve, hogy a vizsgáim után. Láttam írt üzenetet, mondom milyen meglepő, na majd most, hátha, váltunk pár szót üzenetbe. Megkérdezem mi van vele, semmi válasz, csak annyit ír, hogy "Vizsga?????" írom vissza, hogy majd megyek javítózni (ha nem nehéz tárgy, akkor köztudottan hármas eredmény után is elmegyek újra) Erre írkál nekem, hogy "Megbuktál????" meg "??????", majd mivel két percig nem írtam vissza ír egy olyat, hogy "Milennehavisszaírnál???" meg elkezd hívogatni. Engem ez annyira zavar.

Mindig csak akkor keres, ha tudja, hogy vizsgáztam, vagy ha már annyi ideje nem írtam, hogy az sérti az önérzetét. Egyébként nem is érdekli semmi.

Más is tapasztalt ilyet? Titeket ez hogy érint érzelmileg?

(Most nem a megoldás érdekel, mert amint végzek, én szakítom is meg a kapcsolatot, de annak más oka is van)


2023. jún. 22. 20:15
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
61%

"Titeket ez hogy érint érzelmileg?"


Nem foglalkozom ilyen pitiáner dolgokkal, hogy mikor keres anyám. Felnőtt vagyok, van jobb dolgom is.

2023. jún. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
60%
Valószínűleg, ha amúgy is meg akarod vele szakítani a kapcsolatot, akkor bármit tesz kb, a rosszat fogod látni benne.
2023. jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
#2 Az túlzás, hogy meg akarom szakítani. Nem akarom, a kapcsolatmegszakítás egy szükséges rossz. Ahhoz, hogy ne szakítsam meg a kapcsolatot, változnia kéne, leginkább neki. Csak erre nem látok reális esélyt, én meg ha nem muszáj, nem vagyok hajlandó a kelleténél tovább tolerálni az ilyen viselkedés. Pláne nem úgy, hogy még én pitizzek neki, szaladjak utána azért, hogy úgy viselkedhessen velem, ahogyan.
2023. jún. 22. 20:37
 4/41 anonim ***** válasza:
74%
Mi lenne, ha élőben beszélnétek és hagynátok ezt az egész chates dolgot? A most középkorú, idősödő szülők nagy részének fogalma sincs róla hogyan kell chatben megfogalmazni a gondolatait. Talán az SMS, amihez a legjobban közelítik a dolgot.
2023. jún. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
#4 Kéthavonta járok haza, ő nem hajlandó telefonálni sem(Messenger hívásban sem), legalábbis velem nem szokott. Akkor hív, ha baj van(=ideges, vagy meghalt valaki). Tőlem aztán lehet olyat, hogy ne chateljünk, de ő van mindig felháborodva, ha nem írok üzenetet.
2023. jún. 22. 20:52
 6/41 anonim ***** válasza:
68%

amint végzek, én szakítom is meg a kapcsolatot, de annak más oka is van


Ja, addig jók, amíg kell a pénz...

2023. jún. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
#6 Igen, addig mindenképp, mert nem jönnék ki nélkülük anyagilag, hiába dolgozom. A viselkedését sokszor azzal magyarázza, hogy megteheti, mert ő az idősebb, ő a szülő, meg anyagilag függök (kár egészben, akár részben, mindig ez az indok) tőle. Most előre nem tudom, hogy változtat-e a dolgain, ha nem érzi azt, hogy sakkban tarthat az anyagiakkal. Ha változtat, akkor tőlem tartsunk kapcsolatot, nem vagyok ellene. De ha nem, a másik két indoka marad csak a fölényeskedésre, ami nekem semmit nem jelent.
2023. jún. 22. 21:22
 8/41 anonim ***** válasza:
34%
Nem hülye, pontosan tudja, hogy ő neked csak pénzforrás.
2023. jún. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
81%

#6 Ok nélkül senki nem szakít meg kapcsolatot, csak mert már nem kell a szülő pénze. Egy jó kapcsolatban ez nem történik meg. Max akkor látsz ilyet, hogy a remek szülő gyerek kapcsolatot elvágja a gyerek, ha külsősként nem látsz bele, és azt hiszed, hogy jó, vagy te vagy a szülő nem ismered be a hibádat, hanem hárítod a másikra, hogy hát igen, büdös köcsög, csak az anyagiak érdekelték.

Tetszik-nem tetszik az emberi kapcsolatok kivétel nélkül érdeken alapszanak. És az is egy érdek, hogy a kapcsolat az érzelmi igényeidet elégíti ki, nem csak az anyagiakat, vagy bármi mást. Ilyen a barátság, a párkapcsolat és a családi viszonyok is. A kérdező kapcsolata az anyjával egy érdeket elégít ki, az anyagit, nincs mellette semmi más, mint érzelmi érdek. Akkor minek tartaná fenn a kapcsolatot?

2023. jún. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
71%
Nem.
2023. jún. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!