Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nemnormális módon...

Anyám nemnormális módon kisgyereknek néz, megértés benne semmi, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval én (16/N), anyám mindig egy eléggé a hangulatingadozásaitól függő ember volt, megértése mások felé se nagyon van alapból sem. Mindig a saját céljait próbálja eléretni velem, mindezt érzelmi zsarolással leginkább, majd mikor az nem működik, minden mással zsarol, megbeszélni vele dolgokat nem lehet, apám meg teljesen behódol neki.

Erősen keresztény, ami már inkább olyan, mint egy szekta, akárkinek eddig beszéltem erről, szülőknek stb, mindenki ezt mondta. Ebbe kiskoromban szó szerint bele erőszakolt, amióta emlékszem estimese a biblia volt, vagy az sem, mert alig volt hajlandó foglalkozni velem rendesen. Emiatt és amilyen szintű elvárásai voltak velem szemben mindig neki, volt egy időszakom, mikor vágtam magam, amit mikor megtudott, jó szülő módjára lilára vert, amit még mindig megtenne, ami miatt kezdek megint visszaesni, ezt persze a barátaimra fogja, merthogy ő szent.

Jelenleg kitalálta, hogy a következő angol b2 nyelvvizsgára menjek el, amivel semmi gond nem lenne, ha felfogta volna az én elképzelésem, hogy leteszem az osztályozót és az előrehozott érettségit, onnan egyből a c1-re megyek rá, így ingyen lenne, ahogy viszont ő gondolja (mivel a c1 is elvárás), laza 50k lesz. Ezzel még nincs gond, nem nekem kell fizetnem majd, mondtam oké akkor legyen így.

Távkapcsolatban vagyok jelenleg, barátmról mindig a legrosszabbakat mondja, családjáról szintén (egyszer sem találkozott velük), pedig egy teljesen normális ember, célokkal, egy elég jómódú családból. Alig engedi, hogy bármikor találkozzak vele.

Jelenleg kitalálta, ha este 10-kor, és 10:01-nél semmi kifogás, leteszem a telefont (tudni kell az előző telefonomat egy ideges pillanatában összetörte ezért kaptam a jelenlegit, szóval tudja mondani "mert ő vette"), ha mégis meglátná nálam, ki kell tennem majd estére a szobámból, ha meg valahogy kijáaszanám, el fogja venni a telefonom és a gépemet is, amit amúgy 100%-ban a saját, nehezen összegyűjtött pénzemből vettem.

Tudom már csak 2 évet kéne itt kibírnom, és ezt ő is tudja, folyton zsarol is érzelmileg hogy ne menjek majd el, ha meg mégis megyek minől fogok élni, szóval elég nehéz. Barátom családjának is beszéltem erről, ők teljes mértékben támogatnak, mert 3 gyerek szüleiként látják, hogy ez nem normális, de segíteni nem tudnak és teljesen úgymond kétségbe vagyok esve, hogy mit kének tennem, mert itt 2 évet kibírni nem tudom hogy fogok.

Köszönöm, és minden elismerésem, ha ezt valami végig olvasta, és köszönöm a válaszokat!


2023. aug. 27. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Iskola pszichológus van a sulidban? Keresd meg, sokat tud segíteni ezt átvészelni.
2023. aug. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Beszélj erről valakivel. Több emberrel is. Álljanak melléd többen,ne légy egyedül ebben a helyzetben. És ott,ahol te laksz. Első körben a suli pszichológusa jó ötlet.
2023. aug. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem ezt a rendszert és nem olyan könnyű kilépni, ha magára hagyják az embert. Anyám zeneiskolába akart járni, hát engem küldött. Anyám táncolni akart tanulni, nekem kellett járnom sok évig. Anyám ilyen nyelvet tartott jónak, járatott iskola után. Mellettem akkor.aenki nem állt ki. A továbbtanulás témában meg "Neked ehhez van csak eszed, ezt kell tanulnod, a saját célod túl nagy, belebuknál!" és megmondta, milyen szakra menjek. Addigra annyit elértem már, hogy magát az iskolát én választottam és így az ország másik felére mentem. Ott egy év után jött meg a bátorságom és mondtam, hogy ennek itt vége, én döntök. Volt hiszti, hülye vagyok, béna leszek, nem lehet azzal megélni, amit én kitaláltam, csak azért, mert nem ő mondta azt az irányt. Sokszoros túljelentkezés mellett azt hiszem, elég jó szakot céloztam meg. A lényeg, akkor otthagytam az iskolát, dolgozni kezdtem, újra jelentkeztem és azóta azt teszem, amit én akarok. Mégis élek, sőt, nem is utálom magam. De ehhez idő kellett.

Még 16 vagy, nehéz, de próbálj nemet mondani. Bár lett volna valaki, aki nekem ezt tanácsolja annak idején. Akkor kihagytam volna pár szenvedős évet.

2023. aug. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Én a verésen kívül nem látok semmi furát.


Olvasott a bibiliából esténként, és szinte semmi más "mesét. Képzeld sokan vannak, ezen a fórumon is, akik nem olvasnak este mesét a gyereknek, napközben néha, de onnantól, hogy tud olvasni(6-7 éves kor) ezzel fel szoktak hagyni, vagy csak irtó ritkán teszik már. A gyerekek meg olyan 5 éves koruktól emlékeznek, akkor is csak többé kevésbé, előtte meg csak egy-egy homályos emlékük van..


Szóval én ezen nem drámáznék, ez nyafogás. Nyilván megismertet a vallásával, a bibliában meg van pár jó mese, ahogy más vallásoknál is.


Én pártolom, hogy ne kétszer kelljen kifizetni a magasabb szintű komplex vizsgát, ha esetleg nem menne, hanem előtte menj az egyik részére, szerezz rutint írásban, majd jöhet a másik fele, vagy fordítva. Időben is könnyebb rákészülni, csak minimális különbség van köztük árban, plusz nem is te fizeted ez is tök oké.


Asszem a vagdosásnál én is megcsapnám a gyereket, olyan szintű figyelemfelkeltés, és "rossz", hogy hatalmas indulatokat szabadítana el bennem. Utána persze mehetne pszichológushoz, de ez egyértelmű érzelmi manipulációs dolog, ha olyan helyen csinálod, ahol megláthatja. Ráadásul ha azt mondaná, hogy "azért mert nekem csak a bibliából olvastál fel történeteket nem pedig mesekönyvből".. :D fúú, a hogy keressünk a gyereknek kollégiumot és terápiát egyszerre villanna a fejemben, és majdnem garantált egy pofon.


A másik meg, ha azt mondja 10kor, akkor mi a cuccért nem vagy képes addigra végezni?? Az órád is 8kor kezdődik, a munkahelyeden sem 8 óra két percre várnak, egyszerűen 16 éves korodra már egy ilyen apróságot meg kellene tudnom jegyezni és be kellene tudnod tartani. Nyáron szerintem korai ez a takarodó, bármeddig fent lehetnél nálam, de amit kérek tedd már meg, hogy tiszteletben tartod, főleg ha ilyen rohadt keveset kérek, hogy x időpontban már ne mobilozz. Egyébként pusztán kíváncsiságból, ugyanolyan típust kaptál, amit összetört anyukád, vagy drágábbat/újabb típust? :)


Őszintén úgy gondolom, hogy nem kellene, nem lenne szabad megütnie sokszor, de egy "nevelő célzatú pofon" pont tinédzserkorban aktuális, amikor a tini elveszti a kapcsolatot a valósággal és túllép durván egy határt. Ez a falcolásosdi, olyan szinten távol van a határtól, hogy nem is látszik onnan már, teljesen kijárt.


Nem tudom mibajod, barátod van, oké nem szereti, de hagyja, nem kell kedvelnie se őt, vagy a szüleit, nem velük jár, véleménye meg lehet, amit kéretlenül is elmondhat, mert az anyád, te meg 16 éves vagy. Gondolom lehetnek barátnőid, eljárkálhatsz esti programokra, lányoknál ott aludhatsz, este mehetsz koncertre is, fizetnek neked különórákat, dolgokat, ráengednek korlátozatlanul a netre, egyedül annyi, hogy megismertette veled gyerekkorodban a vallását, amit minden szülő tesz a gyerekével(aki vallásos). Majdnem mindenki az egyébként, anyukád vallása meg még tök megengedő, örülj, hogy nem vagytok muszlimok.


Szerintem ez tinihiszti, te meg nagyon jól játszod a semmitől szenvedő tinédzsert. Jajj az anyukám 10kor akar takaródot és mérges lesz, ha nem tartom be, elveszi a telefonom, ez nem fair.. hát de, rohadtul fair, ha azt mondják tartsd be, akkor tartsd be, már oviban tudják a gyerekek.

2023. aug. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Aranyos ez a 16N 😆, drága Te még inkabb lány vagy ,mint nő.



Az utolsóval teljes mértékben egyet értek!

2023. aug. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 4., 5., 6.

Köszönöm ezeket az őszinte válaszokat, 4-esnél még elfogadom, neki ez a véleménye, megindokolta miért. Az viszont továbbra sem nornális, ha egy szülő a dühkezelési problémái miatt veri a gyerekét. Képzeld el, combom felső részén vágtam magam, egy még ma is látszik, úgy vette észre, hogy fürsés közben bejött. Tinihisztinek nem nevezném ezt, szerintem (és más szülők, pszichológus, lelkisegély vonal szerint is) a helyzetemhez képest csoda, hogy ennyire stabil vagyok. Az viszont, hogy alig vannak emlékeim anyámmal, nem azért, mert dolgozott vagy ilyesmi, mert nem, teljes mértékben apámon élősködik, hanem mert szimplán nem volt idege egy gyerekhez. Na most kérdezem én akkor miért szült? Mármint ha valaki gyereket szül, akkor vállalja a felelőséget is, ami egy gyerekkel jár. De gondolj amit szeretnél, mindenkinek megvan a véleménye, ezt elfogadom.

Na most 5. és 6....

Azért, a 16/N kifejezést használtam, mert a "nő" a hivatalos, személyi, diákigazolványon sem az van a kiskorúaknál, hogy lány/fiú, hanem hogy nő/férfi.

6., Milyen felfogással? Lehet utálni, névtelenül egyszerű. Valahogy úgy tudlak elképzelni, aki ha valaki a környezetedben öngyilkos lenne, annyit mondanál "háa ha hülye volt, magának csinálta", mindezt úgy, hogy ötleted nincs a háttérről. Segítséget kértem itt, gondoltam lesz 1-2 ember, akik utálni fognak, mivel nem éltek át ilyet, ezért nem tudják, milyen szar, de legalább indokold meg amit írsz.

2023. aug. 28. 22:41
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Fejben azért még nem teljesen gondolkodsz úgy erre érthette.
2023. aug. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!