Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire nézitek a név választ...

Mennyire nézitek a név választásnál, hogy ha esetlegesen külföldre menne a gyereketek ott is könnyű legyen kiejteni a nevét?

Figyelt kérdés
Bármilyen név ötletem van szinte mindig kapok 1 kommentet azzal, hogy én biztos a másikat választanám mert azzal könnyebben boldogul külföldön, pedig nem olyanokat választottam amik nehezen kiejthetők kint is de mostanában egyre gyakoribban látom ezt a választ is. Persze érthető de mi van ha egyáltalán nem akar kimenni és akkor viszont lehetett volna bármi más neve is de ha külföldre megy ki, nem hiszem hogy ott analfabéték vannak csak akik nehezen tudnak megérteni egy idegen nevet nem? Ha a gyerek jól beszéli a nyelvet, simán meg tudná értetni velük, legalább is én így fogom fel. Mostanában úgy érzem nem divat magyar nevet adni magyar gyereknek, inkább olyat adnak amivel külföldön is érvényesül. Mennyire figyelitek ezeket a név adásnál? Persze érthető is de úgy érzem kicsit túlzás hogy mindig látom ezt a kommentet itt. Mi pl a Krisztina nevet gondoltuk ami nem annyira gyakori szerencsére és már kaptunk olyan megjegyzést, hogy inkább a másik nevet válasszátok mert azzal könnyebben boldogul kint pedig én úgy hiszem van Christina név kint is és a másik név amit néztünk pedig idenebb azért, egy Krisztina névvel nem hiszem hogy bajban lennének kint nem? Mit gondoltok erről a jelenségről? Főleg a gyakorin szoktam látni, való életben egyszer nem kaptam ezt a megjegyzést senkitől bármi névvel áltunk elő.

2022. okt. 7. 12:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%

Nekem ez fontos szempont. Egyébként külföldön se retardáltak vannak, nem az a baj, hanem hogy bizonyos hangokat nem tudnak jól képezni, mert az ő nyelvükben nincs - zs, ty, ű például.


A Krisztina mondjuk pont jó név, mert bár más írással, de tényleg elég széles körűen értelmezhető.


Viszont azért a szittyamagyar és a nemzetközi név között is vannak átmenetek, amik esetleg nem pontosan így léteznek máshol, de teljesen érthetőek nem magyar anyanyelvűek számára is: Dávid, Ádám, Patrik, Péter, Emma, Eszter, Dóra, Petra, Viktor, Rebeka... Hosszú a lista.

2022. okt. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

Egyáltalán nem vettük figyelembe. A vezetéknevünk pl tartalmaz "ü" és "ö" betűt is.

Ha a pakisztán, kínai stb nevekkel megbirkóznak kint, nem hinném h egy Mátyás pl gondot okozna nekik

2022. okt. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
1-Petrára is megkaptam ezt a megjegyzést, eszterre is :/...már tényleg nem tudom. Emma volt még ami listás is még.
2022. okt. 7. 12:37
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
#2 vok. A sógorom már 10+ éve Angliában él. Ezzel a "bonyolult" vezetéknévvel Józsefként. Nagyon jól boldogul. Józsinak is hívják a kollégák nem Josephnek. Tehát nem gond
2022. okt. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%
Minekután én is ki tudom ejteni azt, hogy Abdullah, Heinrich vagy Kimberly, ezért inkább az a fontos, hogy angolul ne legyen pejoratív jelentése. De a személyes szempontok fontosabbak (tetszik-e, passzol a vezetéknévhez).
2022. okt. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%
Egyáltalán nem vettük figyelembe. Miért is kéne? Hiába nemzetközi a keresztnév, ha a vezetéknév nem. Akkor azt is változtassuk meg? Meg hát ki tudja, mi lesz még akkor... Amúgy sok ismerősöm él tipikus magyar névvel külföldön, mégis boldogulnak. Szerintem nem emiatt fog vki sikeres vagy kevésbé sikeres lenni.
2022. okt. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

Egyáltalán nem számított. Rengeteg rokonunk és barátunk él külföldön, a világ különböző pontjain, a legbonyolultabb vezeték és keresztnevekkel. Senkit nem érdekel, egyszer megkérdezik hogy hogy kell kiejteni és vagy sikerül vagy majdnem sikerül.


A férjem egy multinál dolgozik Budapesten, kb 70% külföldi az irodában, rengeteg francia, pakisztáni, olasz, spanyol.. soha semmilyen gond nem volt a nevekkel.

2022. okt. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi is olyan nevet kaptunk, ami nemzetközi.


De szerintem az általad említett nevek teljesen rendben vannak ebből a szempontból is, nem értem, hogy miért kritizálják őket.


Amúgy nekem is van olyan barátom, akinek nem tudom kiejteni a nevét, használom a vezetéknevét a keresztneve helyett, így is mutatkozik be, mert az elég könnyű és amúgy egy létező név. Szerintem ezt felnőttként teljesen jól le tudod kezelni.


Amit láttam, hogy gyerekként viszont élheted meg tényleg nehéznek, hogy nem tudják kiejteni a nevedet, főleg, ha valaki csúfol is miatta. Felnőttként ez nem szokás.


Persze ezzel együtt, mondjuk Attilát vagy Káin-t nem adnék névnek. Az utóbbi biztos, hogy negatív felhangos, az előbbiről meg több ismerősöm állítja, hogy Nyugat-Európában az. Nem hiszem, hogy mondanák, de nem szeretném, hogy negatív asszociációval indítson a bemutatkozásnál.

2022. okt. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%
Vannak külföldi rokonok, és számításba vettük azt, hogy elköltözhet a gyerek is máshová. Olyat választottunk, ami ékezetet elhagyva ugyanígy szerepel több más nyelvben is, mégsem lóg ki a nagyon magyar nevek közül sem, tehát nem Debóra, Vanessza és társai. Úgy terveztük, hogy ne kelljen nagyon megváltoztatnia nevét, ha világgá menne. Ma már egy Dávid, Nóra nem túl gyakori, mégsem túl különleges.
2022. okt. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%
Mi olyan neveket választottunk, amik itthon is teljesen jók és külföldön is. Amúgy amiket írtál, azokkal szemben ez az érv nem állja meg a helyét, mert mindegyik teljesen jól érthető és kiejthető külföldön is. Nálunk Olívia és Julianna lett a lányok neve, ha fiunk született volna, akkor ő is Dávid vagy Ádám vagy valami hasonlóan biblai eredetű név lenne, mert annak a világon mindenütt van megfelelője, és itthon sem tűnik ki a tömegből. De azt igenis figyelembe vettem, hogy ne legyen Zselyke meg Villő meg hasonló neve a lányoknak, mert bár amúgy szerintem szép és teljesen helytálló nevek, külföldön eléggé megnehezítenék a boldogulásukat. Szerintem. Cserébe engem az pl pont nem érdekelt még csak távolról sem, hogy mennyire ritka vagy népszerű a név, az meg pláne, hogy a családban (a férjemen kívül, természetesen) kinek mi a véleménye róla.
2022. okt. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!