Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Mikortól kezdik teljesen megérteni a babák, amit mondunk neki?

Az én kislányom 11 hónapos lesz egy hét múlva. Ma elkezdtem neki énekelni, a "Ha jó kedved,tapsolj nagyokat" dalocskát, és elkezdett rá tapsolni pedig nem is mutattuk neki,hogy tapsoljon.

Nagyon huncutka. Mindig ha mondom neki,hogy valami nem szabad, annál jobban csinálja és közben kacarászik,mosolyog, figyeli a reakcióimat.

A ti babátok is ezt csinálja? :D

Keress kérdéseket hasonló témákban: baba, megértés

jún. 17. 23:17  Privát üzenet  

A válaszok

1 évesen már rengeteg mindent értenek, legalábbis a kisfiam 12 hónaposan simán teljesített olyan egyszerű "feladatokat", mint "hozd ide a labdát" (és a labdán kívül még kb. 10 tárgy, amit ha megneveztünk, azt hozta oda), "tedd le", "tedd vissza", tedd bele", "gyere ide", "vidd oda anyának/apának/mamának" stb... A tiltásra pedig nekem is huncutkodott. :D

Szóval 12 hónaposan már rengeteg dolgot értenek, nyilván akkor 11 hónaposan is sokat, nem tudom, mikor kezdődik a folyamat, én olyan 8-9 hónaposan vettem észre rajta, hogy ért néhány dolgot (tárgyak neve, "gyere").

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont jún. 17. 23:37 Privát üzenet
16-18 hónaposan már tök jól kommunikál olyan szempontból, hogy hozza a tányérkáját, ha éhes, poharát, ha szomjas, cipőmet, ha ki szeretne menni. Apát ki tudja mondani szépen, az Anya 'Abááá'. Néha sikerül olyasmit mondania, ami majdnem hasonlít: utyótya = uborka. Most 21 hónapos, élmény vele az olvasás. Mutat mindent, amit kérek. Olyan oldalakon, ahol 'baj van', pl. tűzoltók mentenek, szája elé teszi a kezét és mondja, hogy 'Úúú'...

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont jún. 18. 06:33 Privát üzenet

Meg a 2,5evesem is visszakerdez, h ez meg az mit jelent?! Pedig mar nem baba...

Szoval, teljesen, egy baba, sose fog megerteni, amit mondunk neki, csak a nagyon egyszeru, alap dolgokat.

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont jún. 18. 08:16 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Anyám az aki teljesen földbe tiporta az önbizalmamat, és mindig is lenézte azt a személyt aki vagyok. Kezd lassan elegem lenni, miért nem tudja megérteni?
Mennyi esélyem van arra hogy vegyészmérnök legyek vagy hogy felsőfokú érettségit tegyek kémiából ha egyszerűen semmi érzékem nincs hozzá es képtelen vagyok megérteni? Teljesen lehetetlen?
Hogyan tudnám teljesen megérteni a növénytápozást?
2 és fél éves kisfiam nem tud beszélni mondatokban és kb a szókincse 15 szó, de megérteni mindent tökéletesen megért. Mit csináljak? Hova forduljak? Mielőbbi válaszukat várom....
Muterom nem tudja megérteni hogy mennyire rettegek a tűktől és teljesen kiborít h semmibe nem tud megértő lenni velem Mitcsináljak h felfogja néha szükségem lenne 1 kis anya lánya foglalkozásra?
Írnátok példákat olyan filmekre, amelyeket egy nézés után nem lehet teljesen megérteni?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!