Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kezdik teljesen...

Mikortól kezdik teljesen megérteni a babák, amit mondunk neki?

Figyelt kérdés

Az én kislányom 11 hónapos lesz egy hét múlva. Ma elkezdtem neki énekelni, a "Ha jó kedved,tapsolj nagyokat" dalocskát, és elkezdett rá tapsolni pedig nem is mutattuk neki,hogy tapsoljon.

Nagyon huncutka. Mindig ha mondom neki,hogy valami nem szabad, annál jobban csinálja és közben kacarászik,mosolyog, figyeli a reakcióimat.


A ti babátok is ezt csinálja? :D



2019. jún. 17. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

1 évesen már rengeteg mindent értenek, legalábbis a kisfiam 12 hónaposan simán teljesített olyan egyszerű "feladatokat", mint "hozd ide a labdát" (és a labdán kívül még kb. 10 tárgy, amit ha megneveztünk, azt hozta oda), "tedd le", "tedd vissza", tedd bele", "gyere ide", "vidd oda anyának/apának/mamának" stb... A tiltásra pedig nekem is huncutkodott. :D

Szóval 12 hónaposan már rengeteg dolgot értenek, nyilván akkor 11 hónaposan is sokat, nem tudom, mikor kezdődik a folyamat, én olyan 8-9 hónaposan vettem észre rajta, hogy ért néhány dolgot (tárgyak neve, "gyere").

2019. jún. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%
16-18 hónaposan már tök jól kommunikál olyan szempontból, hogy hozza a tányérkáját, ha éhes, poharát, ha szomjas, cipőmet, ha ki szeretne menni. Apát ki tudja mondani szépen, az Anya 'Abááá'. Néha sikerül olyasmit mondania, ami majdnem hasonlít: utyótya = uborka. Most 21 hónapos, élmény vele az olvasás. Mutat mindent, amit kérek. Olyan oldalakon, ahol 'baj van', pl. tűzoltók mentenek, szája elé teszi a kezét és mondja, hogy 'Úúú'...
2019. jún. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

Meg a 2,5evesem is visszakerdez, h ez meg az mit jelent?! Pedig mar nem baba...


Szoval, teljesen, egy baba, sose fog megerteni, amit mondunk neki, csak a nagyon egyszeru, alap dolgokat.

2019. jún. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!