Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek érdemes még...

Szerintetek érdemes még fenntartani ezt az apa-fia kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


30/F vagyok,a szüleim elváltak 1 éves koromban.


Apám jó ember,nem ezzel van a gond. Pár éve azt érzem,hogy nem tudunk rendes beszélgetni sem.

5 féltestvérem van,a legidősebb 13 éves. Mikor ott vagyok,én játszok a gyerekekkel. Ezzel semmi baj,testvérek vagyunk. Viszont a nap nagy része telik el ezzel,így alig marad idő az Apámra,illetve Neki rám.


Tudom,hogy ez nevetségesen hangzik 30 évesen,de nekem fontosak a mély beszélgetések,amik 5-6 éve megvoltak. Nem azt várom el,hogy minden percét rám áldozza,mivel mindenkinek megvan a maga élete,de értitek.


Viszont van ami nagyon zavar benne:


Sport,és harcművészet őrült. Arnold Schwarzenegger nagy példaképe. Sokszor kellett azt hallgatnom,hogy kinek mekkora karja,meg milyen széles válla van... 15 évesen,mikor az autoimmun betegségem miatt 36 kg voltam úgy 175 cm-hez ez nagyon rosszul esett. És mondom,egy rossz szava nem volt rám,de ezek a dolgok frusztráltak azért. Mikor viccesen célozgattam erre a dologra,akkor csak annyit írt vissza erre ironikusan,hogy "Ritka szar apád van!". Na mindegy,ezt inkább csak azért írtam le,hogy kiadjam magamból.


Összefoglalva itt tényleg nem arról van szó,hogy rossz ember,meg ilyenek,csak nem tudom,érdemes-e még nagyobb energiákat befektetni a kapcsolatunkba.



#idő #döntés #apám #elfáradt kapcsolat
2023. aug. 28. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csináljatok közös programot, kettesben, a kistesók nélkül. Nem kell nagy dolgokra gondolni. Ha nincs idő, akkor egy fél-1 órás kávézás beszélgetés is jó.
2023. aug. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen,erre én is gondoltam,bő 10 éve,még kamaszként próbáltam jelezni Neki,hogy jó lenne valahova kettesben beülni beszélgetni,azonban az volt a reakciója,hogy akkor engem nem érdekel a család,vagy valami ilyesmi,nem emlékszem már pontosan. A lényeg,hogy nem volt nyitott rá. Bár 2 éve, a születésnapján összehoztuk,de az inkább különleges alkalom volt.
2023. aug. 28. 12:14
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Ne jelezd, hanem hívd el valahova. Attól még érdekel a család is. Nem mindig csak kettesben találkoznátok, csak időnként. Gondolom, attól még ugyanúgy mennél a testvéreidhez is. Ezeket nyugodtan mondd el neki.
2023. aug. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, hogy így alakult. Az írásod alapján azt érzem, mindenképpen érdemes folytatni a dolgot, hisz nagyon szereted faterodat. Ugyan azt tudom javasolni mint az előttem szólók, valami olyan programot kell beiktatni amikor csak ti ketten vagytok. Legyen idő szánva a saját kapcsolatokra.
2023. aug. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%
Ezt az embert te már nem érdekled, 6 gyereket csinált, nem lehet annyival foglalkozni. Kipipál téged a látogatásokkor, hogy na ez is megvan. Esze ágában nem lesz keresni téged, ha eltűnsz. Neki a kicsik a gyerekek, te már nem vagy az.
2023. aug. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#3 Így értettem a "jelezni" szót,de igazad van amúgy.


#4 Köszi Neked is a választ,de pont azt érzem,hogy ez a szeretet már nem olyan erős,vagy nem tudom.

2023. aug. 28. 12:24
 7/12 A kérdező kommentje:
#5 Szokott keresni,nem igaz,hogy nem érdeklem,de ennek ellenére is érzem a dolog elfáradását.
2023. aug. 28. 12:25
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld meg. Ha nem megy, akkor nem kell erőltetni, és fogadd el, hogy neki ez nem olyan fontos, mint neked. Nyilván nem lesz egyszerű. Ha nem megy, akkor kérj segítséget. Biztosan van más, aki közel, közelebb áll hozzád, mint ő.
2023. aug. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Még egyszer dobd fel, hogy pl X napon y órakor nem-e isztok meg valamit a Z helyen, ti ketten. Ahogy reagál, annak függvényében dönts a továbbiakról.
2023. aug. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%
Apukád több mint 50 éves lehet vagy 60+ ő inkább piheni vágyik már nem elmenni és mély bedzélgetésekre.
2023. aug. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!