Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi volt a legnagyobb csalódás,...

Mi volt a legnagyobb csalódás, amit a szüleitek okoztak nektek?

Figyelt kérdés
Mi lett utána?

2023. szept. 5. 14:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%

4-es, sokszorosítani kellene a válaszodat és minden csak a mának élő szülőnek kirakatnám a falára.

Gratulálok, hogy felmérted, mekkora hiba, ahogy a szüleid élnek. A szüleid hatalmas tévedésben vannak, az értelmes emberek nem költik el minden hónapban a fizetésüket szórakozásra, luxuscikkekre és szerencsére sok embernek van annyi esze, hogy félre is kell tenni a bevételből. Nyilván nem könnyű ellenállni a sok reklámnak, az árubőségnek, a fogyasztói társadalom "vívmányainak", de mint mindenhol, itt is az aranyközép út az ideális. Nem kell minden fillért a fogunkhoz verni, de nem is kell mindet elverni. A környezetemben mindenkinek van megtakarítása, még a kisnyugdíjas szüleimnek is. Sosem volt magas a fizetésük, de mindig volt pluszmunkájuk is, amiből félreraktak, így nekik sosem okozna gondot kifizetni pl a magánorvost, vagy egy felújítást, háztartási gép cserét hitel nélkül.

2023. szept. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%
Jó régen volt, más én is idősebb vagyok, mint akkor a szüleim. Apám becsajozott amikor 20 éves voltam. Addig az volt a szöveg, hogy ők az a házaspár, akik értünk (van egy nővérem) dolgoznak, illetve anyám háztartásbeli volt (közös döntés volt ez, apám ragaszkodott hozzá, hogy keres eleget, ő a tiszta házra, friss ételre akar hazajönni, és valakinek fel kell venni a telefont amikor hívják munka ügyben, pert praktizált). Hirtelen kipukkant a lufi, apámnak a két gyereke és a felesége, aki az ő kérésére nem vállat munkát - pedig diplomás - teher lett anyagilag. Úgy gondolta, hogy anyámat kifizeti egy garzon lakással, a két gyereke meg oldja meg ahogy tudja az életét. Jó nővérem már meg tudta akkor oldani, hiszen végzett és dolgozott, de én nem. Anyámról nem is beszélve - aki évekig azzal a tudattal vezette a háztartást, nevet minket, segített abban hogy gördülékeny legyen a praxis- akinek minimális munkaviszonnyal kellett állást találnia. Hatalmasat csalódtam akkor, hirtelen a rózsaszín kis világom összetört, mert azt hittem egymást szerető szüleim vannak, apám jól keres, mindig van hova hazamenni ha segítség kell. Hát nem így lett, de megoldottuk. Apám kapcsolta véget ért a fiatal barátnővel, akire a kapcsolat alatt a teljes jövedelmét elköltötte, meg házat vett neki. Aztán apám visszacsinálta a dolgot, együtt maradtak anyámmal, de anyum sosem bocsájtotta meg. (én igen, rendeződött a kapcsolatunk) Apám már 6,5 éve nem él, szóval régi történet, de meghatározta a fiatalságomat.
2023. szept. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
85%

Apám miután összejött a nőjével, onnantól kezdve felőle meg is halhattam volna.

Full nem érdekelte, mi van velem (egy háztartásban éltünk!), csak a nőci meg annak a gyereke számított.


Arra nem vette a fáradtságot, hogy megkérdezze, jól vagyok-e, komolyabb beszélgetés pedig áh. Az kizárt, szóval 17 éves koromtól kvázi oldjam meg az összes problémámat, legyen szó iskoláról vagy lelki szrságról.


Miután felvettek egyetemre, teljesen elengedte a "kezem". Ugyanúgy otthon éltem, de azon kívül, hogy odaadta az árvaságit és hetente beszélt velem 5-10 percet max.!, ennyi volt a kapcsolatunk.


Aztán 21 voltam kb., mikor közölte, amúgy sajnálja, hogy lánynak születtem, egy fiúnak sokkal jobban örült volna (nem mondja, rá nem jövök, tekintve hogy a mostohafiával több időt töltött egy nap alatt, mint velem egy hónapban).


Elköltöztem végre, első utam pszichológus, mert persze közben állandóan én voltam a szaralak, aki soha semmrie nem képes önerőből.

2023. szept. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%

Nincs konkrét ilyen esemény, hanem az egész gyerekkor egy óriási csalódás

Igazából ridegtartásban nőttünk fel a testvéremmel. Nyomorban, összkomfort nélküli putriban nőttünk fel, éppen nem éheztünk, de nagyon kevés, szerény kaja volt. (talán azért zabálok manapság, ki tudja).

Nem nagyon emlékszem jó élményre, amit a szüleimmel éltem át, és közben boldog voltam, hiába próbálok, egy-két közömbös emlékem van. Idén halt meg anyám, és igazán nem tudtam, mit is érezhetnék.


Egy szobában aludtunk mind a négyen szerintem nem volt 10 m2, ahol cigiztek, folyton szexeltek, részegeskedtek. Sosem bocsátom ezt meg. Ez a későbbi szexuális életemre is kihatott, amire nemrég jöttem rá, pedig már elmúltam 35 éves.

Kútról hordtuk a vizet, egy csorba műanyag kádban "fürödtünk".

Áhh, hagyjuk is, csak felzaklat a múlt emlegetése :(

2023. szept. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
59%
Az, hogy egyáltalán vállaltak engem! Óriási hiba volt, mert azóta kiderült, hogy besikerült gyerek vagyok, és anyám igazán sosem akart megszülni, de még fiatal volt, és nem tudott elvetetni. Mindig éreztette, hogy nemvárt gyerek vagyok, és erre csak jóval később jöttem rá. Minden jó akkor történt a családdal, amikor én 19 éves koromban végleg elköltöztem. Sosem voltak rám büszkék, azt sem tudták, hova járok egyetemre, csakhogy járok. :(
2023. szept. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
75%

...hogy nem vetettek el, mikor megszülettem! F.sznak kellett megtartaniuk...

Egy ilyen nyomorultnak, mint én, meg sem kellett volna születnie...

2023. szept. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A tárgyak és az élményprogramok, amiket odafigyelés és megértés helyett kaptam apámtól, és a manipulálható eszközként, illetve hülyegyerekként kezelés anyámtól..
2023. okt. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!