Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholista szülők gyerekei,...

Alkoholista szülők gyerekei, hogy alakult az életetek?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, hogy azok az emberek, akik agresszív, nárcisztikus alkoholista szülővel/szülőkkel nőttek fel, hogyan dolgozták fel a traumáikat, hogyan tudtak kitörni, továbblépni és nem saját magukat hibáztatni, nem érezni bűntudatot? Hogyan alakult az életük azok után, amin keresztülmentek?

Sajnos személyesen érint a kérdés, mivel apám súlyosan agresszív alkoholista, emberként nem tekint ránk, és jelenleg nagyon úgy érzem, hogy semmi kiút nincs innen. Az utolsó előtti kérdést azért tettem fel, mert amikor már elegem van belőle, mert addig ordibál, szid, mocskol, akkor visszaordítok neki, csúnyán. Mert már nem bírom idegekkel. Ezután pedig mindig jön a bűntudat, hogy mi van, ha. Nem tudom legyűrni ezt, teljesen tanácstalan vagyok. Kíváncsi lennék, a hozzam hasonló helyzetben lévők történetére, valami vigaszként.

Előre is köszönöm a válaszokat, nyugodtan fejtsétek ki kérlek hosszan.



2023. szept. 6. 16:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Hat nemtom, 5x probaltam ongy. lenni, sajnos meg mindig tart ez az allapot. Sajnos? Nem sajnos? Mar annyira elegem van.


Anyam lett ongyilkos alkohollal meg benzodiazepinekkel.

2023. szept. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
99%
Anyám volt alkesz, vagyis még most is az, bár nem tudom él-e, évtizedek óta semmilyen kapcsolatom nincs vele. Egyedül nevelt, mert apám elhagyta nyilván a piálás miatt. Nagyon durva dolgokat csinált velem, naponta agyba főbe vert, lejáratott mindenhol, iskolában csomó hiányzásom volt, mert nem mertem hazamenni éjszakára, általában a lépcsőházban voltam kint. Eladott pénzért idősebb férfiaknak "használatra". 14 éves koromban sikerült eljönnöm. 18 éves koromtól már keményen dolgoztam, a pénzt nagyon megbecsültem, és ahogy telt az idő egyre jobban kerestem. 30 éves koromban sikerült megvennem az első saját lakásomat. Kb. ezzel egyidőben férjhez mentem, azóta is együtt élünk, és tovább építettük az életünket. Ma megvan mindenünk, amit szeretnénk, és stabil lábakon állunk. Én úgy érzem, hogy jó ember lett belőlem, sokat segítek másoknak, jószívű vagyok, sokat adakozok állatmenhelyeknek is, támogatok szervezeteket. Azt tudom, és mindig is tudtam, hogy sosem leszek alkoholista. Jó pár évig még én is magamat okoltam mindenért, de ahogy elkezdődött a saját életem, szépen rájöttem, hogy nekem azt kell élnem, azzal kell foglalkoznom. Azóta a rossz érzések teljesen eltűntek belőlem.
2023. szept. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Istenem, nagyon nagyon sajnálom, hogy ilyen szörnyű dolgokat kellett átélnetek. Kedves első, nem tudom, mit mondhatnék tanács képpen. Nagyon remélem, hogy jobbra fordul a te sorsod is, tarts ki. Kedves második, ez borzalmas. Nagyon örülök, hogy sikerült kitörnöd, a lehető legjobbakat kívánom neked, nektek. Nagyon jól teszed, hogy nem foglalkozol "anyukáddal", ugyanígy cselekednék a helyedben.
2023. szept. 6. 17:23
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Nekem az apám volt alkoholista, 3 éve meghalt szívrohamban.

Én betegesen bizalmatlan vagyok, rettegek a bizonytalanságtól miatta, mindig kérdés volt, hogy mennyire ittasan jön haza, vagy éppen mennyire ittasan lesz otthon mire hazaérünk, sose tudtuk hogy mire megyünk haza vagy ha nem volt otthon, akkor milyen állapotban jön haza. Illetve gyakran felemelte a hangját, kiabált, borogatott, de minket fizakilaig nem bántott mert félt anyámtól (pedig ő a légynek sem tud ártani), de nyilván egy kicsi gyereknek ijesztő a hangoskodás, dühöngés. Nagyon nehezen alakítok ki szorosabb kapcsolatokat, gondjaim vannak az érzelmi intimitással, szorongok már általános iskolás korom óta kórosan mindenféle helyzet miatt.

A tesóm pedig krónikus depresszióban szenved, öngyilkossági hajlama van, és nem találja a helyét a világban. Ő kicsit az ellentétem, ő pont hogy a társaság középpontja, nagyon sok ember ismeri és kedveli, viszont ő is nehezen alakít ki mély, szoros kapcsolatokat.

2023. szept. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Apám volt alkoholista. Családon belüli erőszak. A rendőrség szinte hazajárt hozzánk. Volt, hogy nem aludtunk otthon. Hazajött éjjel tökrészegen. Volt, hogy pizsamában szaladtunk a szomszédba. Jött a rendőrség. Mentővel bevitették kórházba, általában gyomormosás. Látni részegen hányni, de még akkor is kellett neki a pia. Mindegy mi, csak alkohol legyen. Undorító volt! Aztán 1995-ben 17 éves voltam anyánk otthagyta végre. Rá néhány hónapra apám öngyilkos lett.

Hogyan dolgoztam fel?

Gyűlölöm az alkohol minden fajtáját. Megfogadtam sosem leszek olyan, mint az apám. Az én gyermekeim ne éljenek át olyat, mint én.

2023. szept. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

Apám volt alkoholista, rettegés, milyen állapotban jön hata, balhék, verekedéesek, nélkülözés, iskolaban zaklatak, kiközösítettek.


Elváltak, én 18 evesen elkerültem otthonról, megvalósítottam akkori álmomat: hajóra mentem pincérnek - Karib tenger...


Sikerúlt szintet lépni, saját család, ház, kiadott lakások. Viszont minden forintot betegesen szamontartok. Nem sajnálom, csak figyelem, mire megy el.


Az alkoholt nem vetem meg, de heti 2-4 alkalommal 1-1 sör/ pohár bor, s ennyi már evtizedek óta.


Magányos farkas lettem, nehezen barátkozom, mindent igyekszek egyedül megoldani. Rokonsággal nem tartom a kapcsolatot. Mindenbe annyit teszek bele, amennyit visszakapok. Munkakapcsolat persze van, de csak addig, míg egy helyen dolgozunk.

2023. szept. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%

Anyám alkoholista.

Régen a testéből élt, naponta új férfiak fordultak meg nálunk. Amikor kicsi voltam és még vele aludtam volt, hogy mellettem csinálták az ágyban.

Bátyámat verte mert rossz tanuló volt, intézetbe akarta adni.

Néha engem is megütött ha nem fogadtam szót neki valami orbitális nagy f.szságban. Mamám fejéhez tányért vágott, de szerencsére nem találta el. Pedig neki köszönhetett mindent, szinte ő nevelt fel minket. Csak miattunk nem dobta ki anyámat otthonról.

Tesómra hála isten semmi hatással nem volt, már családja van és boldog, kiegyensúlyozott életet él.

Én még mindig vele élek, de már csak 1 hónapig. Nekem is bűntudatom van hogy itt hagyom, de hidd el nem érdemlik meg. Nekik sincs bűntudatuk azért mert tönkreteszik a saját gyerekük életét. Ha elköltözök az lesz az első hogy letiltom a számát, és természetesen nem fogom megmondani neki hogy hová megyek. Nem szabad hagyni hogy érzelmileg zsaroljanak. Sokszor neki kellett mennem, de addig sosem bántottam amíg ő nem támadott rám pénzért. Utána napokig nyugi volt és én éreztem rosszul magam, aztán kezdődött minden előröl..

Nem tudom hány éves vagy, vagy hogy milyen lehetőségeid vannak de tarts ki. A kiút csak az elköltözés lesz, mert ők sajnos sosem változnak meg.

2023. szept. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Fulár ***** válasza:
95%

Mindkét szülőm alkoholista.Apám grátisz agrsszív is volt.Ütötte verte anyâmat és engem is.De nem csak úgy óvatosan hanem úgy igazâból.

Tiniként folyamatosan az önygilkossâg járt a fejemben.Mert még az is jobb lett volna annâl a földi pokolnâl.

Feldolgozni sohasem tudtam az átélteket.Mâr 41 éves vagyok és bâr van melóm és van fedél a fejem fölött de azt nem mondhatnâm,hogy sikeres és boldog lett az életem.Mintha kiégett volna bennem valami.Valami ami a normális emberekben meg van...

A piára rá sem nézek.Az egyetlen dolog amit nagyon szerettem voln az élettől az egy szerető csalâd és,hogy úgy neveljem fel a gyerekemet,hogy megmutathassam neki,hogy lehet ezt másképp is csinálni.De így ennyi idősen szerintem ez már nem fog összejönni.

Nem vagy egyedűl kedves kérdező!Sajnos többen vagyunk így mint gondolnád.Meg sem próbállak vígasztalni mert ilyesmire nincsen vígasz.Én próbáltam úgy felfogni,hogy nekem ezt dobta a gép és kész.

2023. szept. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 hosszúhajú ***** válasza:
94%
az én sztorim nem saját, hanem közeli ismerős, de azt tudom hogy a papa 12 évig ivott, a csaj, lánya most 21 és 5 éve anorexiával küzd. magyarul nem magát az alkoholszenvedély mintáját vette át hanem a mentális labilitást arra hogy valamivel a saját testét rombolja.
2023. szept. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%
Apám alkoholista , és ugyan már nem igazán iszik . De szépen tönkre vágta a gyerekkorom. Agresszív volt ha ivott. Egy alkalommal egyedül voltam otthon amikor piasan hazajött és összeszólalkoztam vele amire úgy reagált hogy megfogta a nyakam és szorítani kezdte, nagy nehezen sikerült kiszabadulnom. De még millió hasonló sztorit tudnák mesélni. Nagyon megviseltek ezek a történések. Bizonytalanságban, rettegésben es szegénységben nőttem fel mert volt hogy az egész havi fizut elitta. Szorongó , bizalmatlan ember lettem , nagyon fontos számomra a pénz. Nehezen alakítok ki emberi kapcsolatokat. Párkapcsolatban élek, és anyagilag rendben vagyok. De ez a trauma amit megéltem gyerekként örökre nyomott hagyott bennem.
2023. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!