Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan közöljem otthon, hogy...

Hogyan közöljem otthon, hogy elköltözöm?

Figyelt kérdés

Kis háttér történet:

Nem kívánt gyerek vagyok, és ezt egy jó párszor éreztetik velem a szüleim! Szüleim el vannak válva, szóval nem opció nálam, hogy a másikhoz költözzek!

Apámmal élek, aki egy elég mérgező ember. Alkoholista, többször bántalmazott fizikailag és természetesen lelkileg is. A veszekedések majdnem mindennaposak, valamikor kisebb, valamikor nagyobb veszekedések vannak köztünk. Idősebbik testvéremet ki is dobta a házból. Ezek ugye kihatnak a teljesítményeimre, jelenleg még iskolába járok, érettségim van,amihez egy bizonyos munkakört betölthetek,jelenleg technikusi képzésen vagyok.

Szinte minden veszekedés alkalmával elmondom, hogy el fogok költözni. 18 éves vagyok lassan 19 így jogilag nem szólhat bele. Már teljesen belefáradtam az egészbe, és nem szeretnék ebben élni. A lehetőség meg is van a költözésre, csak nem tudom, hogy adjam a tudomására a családomnak, hogy elköltözök. Egy nagyon közeli (hozzám közel álló) és régebbi ismerősömhöz tudnék költözni Pestre messze a családomtól. Állást is tud adni nekem a saját cégénél, így ez se lenne probléma és segítene, míg saját lábra nem tudok állni.

Kérlek segítsetek abban, hogy hogy tudnám a tudtára adni hogy elfogok költözni!

Közöljem vele az nap, amikor költözök? Biztos vagyok benne, hogy ezzel megbocsáthatatlan dolgot teszek, legalábbis ahogy ismerem, így fogja felfogni.



2023. szept. 14. 22:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Mit akarsz egy bántalmazótól? Ne is közöld. Pakolsz, mész, haza se nézel többet, a legkevésbé se fogsz neki hiányozni, sőt, örülni fog. Mért fontos neked az ő megbocsátása?
2023. szept. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
99%
"Elköltözök."
2023. szept. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
99%
Felnőtt vagy, bejelented, hogy költözöl, iylen helyzetben minek ezt magyarázni?
2023. szept. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
99%
Ezt a közlési kényszert azonnal felejtsd el! Egyszerűen annyit mondasz: Apa holnap elköltözöm és saját magam fogom eltartani.
2023. szept. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell közölni. Összepakolsz és mész.


Én hagytam egy levelet és ennyi.

2023. szept. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%
Mivel bántalmazott már fizikailag így én előre nem jelenteném be, sőt még úgy sem hogy csak ketten vagyok vele, ahogy az utolsó írja vagy levél, sms, felhívod vagy tudom is én.
2023. szept. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget ötletet! Sajnos az a gond h annyira lelkiismeretes vagyok, hogy tudom, hogy valamilyen szinten bántana, hogy nem személyesen közöltem vele
2023. szept. 15. 14:04
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg úgy összepakolni amikor nincs otthon és nem látja!

És csak az utolsó pillanatban szólj, ha már ennyire ragaszkodsz hozzá. Bár egy bántalmazó embernek tényleg nem is kellene szólni csak utólag, ha már biztonságban vagy!

Ki segít elvinni a cuccaidat?

Esetleg akkor kellene bejelentened ha már ott a "segítség".

Neked inkább ezt a megfelelési kényszert kellene letenned. Az ilyen toxikus emberek ezzel élnek vissza, mert tudják hogy téged lehet érzelmileg zsarolni, mivel van benned felé egy bizonyos megfelelési kényszer. Ezt engedd el (nem könnyű, tudom)!

2023. szept. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akihez tudok költözni ő jönne értem és vinné el a cuccaim és engem. Ezen gondolkoztam, hogy utolsó pillanatban, mikor már a kocsiba vannak a cuccaim, akkor közölni vele. Eléggé félek, hogy rendőrt hív vagy ilyesmi.
2023. szept. 15. 17:23
 10/13 anonim ***** válasza:
98%

Miért hívna rendőrt?

Mert a 19 éves felnőtt gyereke elköltözik????

Felnőtt vagy, oda mehetsz ahová akarsz. A törvény bünteti a személyi szabadság korlátozását, tehát az apád nem korlátozhat abban hogy felnőtt emberként oda menjél ahová akarsz! Persze csak ha tényleg elmúltál 18 éves.

2023. szept. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!