Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el otthon, hogy...

Hogy mondjam el otthon, hogy elköltözök?

Figyelt kérdés

A szüleimmel jó a kapcsolatom, viszont nem igazán beszélek meg velük mindent. Befejeztem májusban az iskolát és nem sikerült a román érettségim. Időközben beírattak sofőr suliba, és az első két vizsgám sem sikerült. Május óta folyamatosan csesztetnek, és nem hogy bíztatnának a pótérettségire inkabb elveszik a csesztetésükkel a maradék kedvem is.

Van egy barátom 1 éve (viszont több mint5 éve ismerjük egymást), kb 2 hónapja folyamatosan nálunk alszik vagy ritkán én nála. Nehezen engedik, hogy elmenjek otthonról több napra, igy csak 4-5 napot vagyok a barátomnál havonta.

A barátom bérelt lakásban lakik egy régi ismerősömmel.

Elegem van abból, hogy a szüleim nem engednek sehova ahová az nni akarok, és hogy folyton elveszik a kedvem a tanulástól.. Ma reggel apám felhívott és kérdőre vont, hogy mikor fejezem be a sok tekergést (mondom, hetente max 2x megyek el otthonról), mert hogy nem is tanulok és nem is segítek soha semmit. Ők délután 3-4ig dolgoznak, nagymamámmal vagyok otthon csak, míg ők haza jönnek, addig mindig segítek nagyinak amikor megkér rá, Szóval nincs ahogy lássák, hogy én mit csinálok otthon, vagy mit nem..

El szeretnék költözni. De nem tudom, hogy adjam be nekik ezt. Tudnátok segíteni?

19/L



2018. aug. 9. 16:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Sehová ahová menni akarok*
2018. aug. 9. 16:29
 2/13 A kérdező kommentje:
Nyilván a barátomhoz szeretnék költözni. Érettségi ha nem sikerül (augusztus 20) akkor pedig munkát keresni.
2018. aug. 9. 16:32
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Bocs kérdező, de ez rossz ötlet. Főleg úgy hogy nincs kereseted.
2018. aug. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Van félretett pénzem és ezzel 2-3 hónapig kihúznám.. A pénz felől nem lenne gondom... Csak azzal, hogy hogy tudjam beadni ezt a szülőknek.
2018. aug. 9. 16:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagykorú vagy már (direkt nem felnőttet írok) kijelented, mész. Én is 19 voltam, mikor a párommal összeköltöztem, igaz, én már melóztam. Nem kell vetíteni, és megengedniük se feltétlen kell, viszont arra számíts, hogy emiatt megorrolhatnak, és ha nem jönnek be a számításaid, nem biztos, hogy olyan boldogan visszafogadnak majd..

21N

2018. aug. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Az nagyon kevés, kérdező. mennyi az a pénz amiről azt HISZED elég három hónapra? Utána mi lesz veled? Eltartatod magad a pasiddal? És ha közben összevesztek, akkor hova mész, kihez fordulsz? Akkor jó költözni, ha magad is boldogulsz, különben komoly bajba kerülhet az ember. Nem jó kiszolgáltatottnak lenni.
2018. aug. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Rossz ötlet. Állj neki a tanulásnak inkább.
2018. aug. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sem a tanulással sem a pénzzel nincs bajom. Eddig is szívesen tanultam. Ezután is szívesen tanulni fogok, hanem azzal van bajom, hogy folyamatosan csesztetnek otthon.. Hiába mondom hogy hagyjanak, megoldom egyedül ezt, nem kell minden órában az orrom alá dörgölni, hogy nem sikerült. Otthon senkinek nincs meg az erettsegije, megmondtam hogy nekem meglesz. De ez így egyszerre sok, érettségi, sofőr suli s más tanfolyam... Minden egyszerre van.
2018. aug. 9. 18:11
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

Ha ennyire egyszerre van minden ne akard még a költözést is belevenni. Ahogy látom csak támogatást akarsz itt hogy ,,menj csak el nyugodtan". Hát tessék:

19 éves vagy, nagykorú, bizonyos értelemben azt csinálsz amit akarsz hát menj el.

Egyébként csatlakozok az előttem szólókhoz, nem ajánlom hogy elköltözz mert tényleg bármi megtörténhet aztán akkor mehetsz vissza szégyenbe mártózni a szüleidhez. Amíg nincs biztos kereseted addíg ne. Hiába elég 2-3 hónapig. Lehet hogy a tanulás mellett nem tudsz majd olyan időbeosztást szerezni ami megfelel, vagy bármi más okból nem találsz munkahelyet.

2018. aug. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

El akarsz költözni de azt sem tudod, hogy mondd el... :D


Te inkább maradj még otthon, ha ilyen életképtelen vagy.

2018. aug. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!