Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy folyton lekezelő, becsmérl...

Egy folyton lekezelő, becsmérlő apa szövegei beépülnek az ember tudatalattijába?

Figyelt kérdés

Arra célzok, hogy később a saját self-talk-om magamban mindig megkérdőjelez, szid, becsmérel és mindenhez "túl kevés" vagyok vagy "hülye".


Már jócskán felnőtt vagyok de még mindig hallom ezeket a szövegeit, hiába régóta nincs már az életemben szerencsére.



2023. szept. 19. 20:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Kell egy normális kapcsolat, és több hónap, ha nem év, mire feldolgozod. Nekem nem sikerült, pedig jó fej a párom, és elég öreg vagyok már. Az unokám segít sokat ebben. Sok szerecsét neked.
2023. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
De mint a huzat. Hasonló okok miatt járok most pszichológushoz.
2023. szept. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne. Így küzd az ember még felnőttként is megfelelési kényszerrel, önbizalomhiánnyal.
2023. szept. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem lenne okod rá, hogy halld, nem hallanád. Az ilyen dumák csak akkor jönnek elő, ha tényleg hülye vagy, ha nem csinálsz hülyeséget, soha nem is jutnak eszedbe. Fejlődni kell, még jobbá válni.
2023. szept. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak a szülők, a tanárok szavai is mélyen beivódnak a gyerek tudatalattijába, ha hallottál már Vekerdy Az iskola betegít? c könyvéről, amelyben leírja, hogyan tudják károsan megalapozni a felnőttek és az iskolai elvárások a gyermekekben a megfelelési kényszert és az önbecsülés hiányát, amellyel aztán egy életen át küzdhetsz.

Bízz magadban és főleg fogadd el magad, biztos, hogy nem vagy hülye, időnként az elbizonytalanodás természetes.

Csak a hülyék gondolják azt, hogy tökéletesek, az intelligens emberek gyakran kétkednek saját képességeikben, de ők fejlődnek és mindig jobbá válnak.

Azt, hogy nem vagy elég jó, azt verd ki a fejedből. Inkább azt mondd, hogy nem vagyok tökéletes (nem is kell), de minden nap egy kicsit jobbá válok, mert fejlődök önmagamhoz képest.

2023. szept. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
4-es teljes ostobaságot ír, az első három válaszolónak van igaza.
2023. szept. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Valamenynire igen.
2023. szept. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
100%
Azt tudom megerősíteni, hogy felnőttként is, egy folyton lekezelő, becsmérlő főnök/felettes szövegei beépülnek az ember tudatalattijába.
2023. szept. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen. És tapasztalatból mondom, hogy az ugyanilyen anyáé is.
2023. szept. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen sajnos.

Ha nem tudod feldolgoznia egyedül kérlek kérj segítséget orvostól, terápia stb.

Párom ugyanez,az apja miatt, és+30 évesen is megfelelési kényszeres és szorongó,ami rettenetes negatív irányba tereli sokszor a kapcsolatunk.

2023. szept. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!