Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Külön élő gyerekek mikortól...

Külön élő gyerekek mikortól járnak maguktól a másik szülőhöz?

Figyelt kérdés

Nálatok a gyerekek hány éves korában alakult át a 'láthatás' - mondhatni - kötelezettségéből, a gyerek saját igénye szerinti 'látogatássá'?


(Amikor ugye már nem az egyedül maradt szülő hurcolja a gyereket, mint ahogy az indult és szokássá vált, hanem már természetesebb módon, a gyerek kedve, és igénye szerint történik mindez. Megbeszélik, hogy pl. holnap/ma átmenne, felül a gyerek a tömegközlekedésre, és meglátogatja a szülőt, akár ott is alszik 1/2/x napot)



2023. szept. 20. 17:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok érintett, de szerintem csakis az után, amikor már egyébként is egyedül közlekedne. Mondjuk 1-2 évvel utána.

Aki megszokja, hogy egyedül közlekedik, abban sok esetben felébred a vágy arra is, hogy akkor és oda menjen, ahová és amikor neki tetszik (a kötelezettségein felül). Ilyenkor jöhet az, hogy pl. el akar ugrani a másik szülőjéhez beszélgetni egy jót vagy ilyesmi.

2023. szept. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Bár nem vagyok nagyon érintett, ahogy a barátaimtól hallom ez attól is függ, hogy mennyire van távol a másik fél. Meg persze attól is, hogy mennyire vannak jó viszonyban a szülők, mert van olyan, hogy a gyerek fél megkérdezni/ csak úgy átmenni a másik szülőjéhez.
2023. szept. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

hat..szerintem ez lenne az elejetol fogva a normalis.

Persze normalis keretek kozott ha eleve van annyi idos, van annyi esze hogy egyedul kozlekedjen.

Ha meg kicsi akkoris tudja mit akar...akkor meg kell beszelni, le kell ulni es valameyik szulo viszi vagy hozza


Volt olyan is h utso pillanatban döntöttem el megsincs kedvem menni...normalis szulok ezen nem balheznak

2023. szept. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok.


Itt több szempont van.

Egyrészt arról is szó van, hogy mikortól annyira önállók. Melyik város, milyen környék. stb.


Az is kérdés, hogy ha már nem kötelező menni, akkor akar-e menni.


De az is kérdés, hogy azért nem öröm hetente egyszer felkerekedni egy rakás cuccal, mintha bőröndös utazásra mennél.

Mert 2 napra az embernek van egy csomó cucca. Ruhák, 17 éves lánynak már egy csomó kozmetikum is lehet, na meg persze a rendes napi tankönyvek mellé a következő 2 napra való tankönyvek is.


Kérdés hogy melyik gyerek cuccol szívesen ennyi mindent.

De az is felmerül, hogy az mennyire normális, ha a cuccok miatt a szülő hozza-viszi.

2023. szept. 20. 19:58
 5/14 anonim válasza:
60%

Bármikor!

Kettő gyerekem van( Szó ismétlés:-)-lesz.

Kettő nőtől ban kettő ( jézus) ÁMEN.

CSAK RAJTAD ÁLL.

2023. szept. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Gratulálok! De akár 2x2 is lehetne :-)


Mennyi idősek?

--- --- ---


Jó. Ha kényelmes a gyerekek, hogy felnőtt korukig "megengedik", hogy a szülő fuvarozza. Sőt, évvesztes, spec gimis gyerek lehet, hogy csak 20 évesen érettségizik.


És nem biztos, hogy maguktól is mennének.

Eleinte a megegyezés nyomán, aztán már, lehet, hogy csak megszokás miatt, de különben valószínűleg elég nekik egy helyen lenni, minek kirándulgatnának heti egyszer oda, meg pakolni vissza egy kevésbé otthonunknak számító helyre.

OK, ott sem idegen a környezet, de a holmijai többsége, meg a belakott jó kis helye otthon van, ahol többet tartózkodik.


Lesz kedve még folyton bőröndbe be, ki, meg még hurcibálni is ezeket?

A gyerek helyében meggondolnám, kivéve, ha nagyon szereti ezt a szülőt, vagy ahogy ott élnek, és / vagy a helyet.

2023. szept. 20. 20:35
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

En 12 eves koromtol mentem egyedul, ahogy suliba is.


Apamnal is voltak termeszetesen ruhaim, piperecuccok, minden. Igy csak a tanulnivalot vittem, ha volt.


Nalatok ez miert nem lehetseges? Tudod ki cipelt volna borondot :D


18 eves koromig volt ez igy, utana mar masik varosba jartam egyetemre, ritkabban jartam haza.

2023. szept. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

figyu...egy hetvegere azer nem kell egy borond :-D

legyen apunal es anyunal is minden cucca.

nekem is ugy volt.

hajvasalom volt anyunal apunal samponok bugyi valtoruha...

aztan az a ket kedvenc ruzs (ami eleve nemtom miert kell ha apunal tölti a hetveget ugysem megy pasizni este) bele fer a hatizsakba.


Kicsit tulliheged a temat...

2023. szept. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

De jó! Bíztató, amiket írtok.


Bár azért még meg kellene tanulniuk optimálisan átgondolni, hogy mi az a pár top/póló/nadrág, amiket a másik helyen tartanak és, amiket váltogatva nem érzik alulöltözöttnek magukat abban a két 2 napban.


Ha nem lenne ilyen nehéz a könyv, akkor a következő két napnyi könyv miatt sem kellene haza menni, hanem akár a suliból egyenesen mehetnének a másik helyre.

2023. szept. 20. 21:30
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem ertelek. Most te ki vagy a tortenetben?

Nem hiszem, hogy a szulo.


Es miert kene csak par db ruha? Ezt se ertem. Nekem komplett ruhataram volt apamnal, nem csak 1-2 db.

Ennek sok ertelme nem lenne.

2023. szept. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!