Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik így velem a...

Miért viselkedik így velem a fiam?

Figyelt kérdés

57 éves elvált férfi vagyok, 2 gyermek büszke édesapja. Viszont a kisebbik fiam az utóbbi időben másképpen áll hozzám.


Amikor elváltam az anyjukkal az volt mindkettőnk álláspontja,hogy a gyerekeknek jó legyen. Mindig normális viszonyba maradtunk egymással. Bár a gyerektartás az anyánál volt de bármikor jöhettek hozzám a fiúk. Sose volt megtiltva az anyjuk által hogy nálam legyenek. És mindig örömmel jöttek. Becsülettel fel lettek nevelve, már 30 és 23 évesek. Mindenük megvolt ami kellett nekik. Sose szenvedtek pénzhiányban, szerető nagyszüleik voltak, vannak (hálisten) egyetemet végeztek, párkapcsolatban élnek. Nem tudom őszintén hogy apaként nézve lehetne-e jobb életük.


A kisebbik fiam mindig is visszahúzódóbb volt de amíg itthon lakott a szülővárosában 2 naponta jött hozzám beszélgetni, gyakran nálam is aludt, sose veszekedtünk ha voltak is nézeteltérések mindig normálisan meg tudtuk őket beszélni.


Amikor a kisebbik fiú elment egyetemre és elköltözött utána megváltozott. Sokkal távolságtartóbb lett. Az előző tanévben mikor már albérletben lakott alig-alig beszéltünk. Sose hívott fel telefonon, messengeren se írt. Félreértés ne essék, tudom hogy van élete és nem is azt várom, vártam el hogy folyton velem beszéljen. De 2-3 naponta jól esett volna hogyha megkérdezi,hogy vagyok, mi a helyzet velem stb. Idén eljutottunk odáig hogy augusztus 28 és szeptember 28 között 0-szor keresett. És nem értem miért. Rákérdeztem nála és azt mondja hogy nincs semmi baj köztünk. De akkor miért változott meg ennyire a hozzáállása velem kapcsolatban? Miért nem akarja tartani velem a kapcsolatot? Mit kellene tennem?


Továbbra is nagyon szeretem és azt szeretném hogy sikeres legyen, boldog legyen. Pénzügyileg már nem támogatom mert már dolgozik. Tényleg nem tudom hogy miért nem néz rám sokszor hetekig.



2023. szept. 25. 23:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
És a nagyobbik milyen időközönként néz rád?
2023. szept. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mivel a vállalkozásomban dolgozik így naponta találkozunk. De azon kívül is van hogy átjönnek a barátnőjével stb. Régen a kicsi is ilyen volt. De amióta másik városba költözött azóta ahogy írtam alig-alig beszélünk. Egyik fiamtól se várom el hogy én legyek a középpontban. De azt szeretném hogy a kicsi ne nézzen levegőnek valamiért...
2023. szept. 25. 23:30
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Tök jó fej apja vagy a gyerekeidnek.

Próbálj meg vele írásban kapcsolatot tartani. Például messenger, viber, watsapp.


És ha épp nincs mondanivaló, akkor küldesz neki egy régi családi képet, vagy egy vicces fotót, képet a netrol.


Így egy kicsit előbbé tudod majd tenni a kapcsolatotolat újra.

2023. szept. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

"Idén eljutottunk odáig hogy augusztus 28 és szeptember 28 között 0-szor keresett.”


Bocs, de ez hogy?

25-e van!

2023. szept. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam. 1 hónapos időintervallumban számoltam. Augusztus 28.-án beszéltünk utoljára Messengeren. Akkor majdnem 1 hónapja..
2023. szept. 25. 23:50
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Éli az életét külön sajnos ez ilyen.
2023. szept. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Változtak az igényei, egyetem alatt sok minden történhet vele, leválik. Én is sokkal kevesebbszer keresem a szüleimet, mióta egyetemre járok, habár én fiatalabb vagyok pár évvel a gyermekeidnél. Persze teljesen érthető miért érint rosszul, de én a helyedben nem venném személyesnek, egyszerűen eljutott oda az életben, hogy már nem igényli annyira a beszélgetést (attól még keresheted őt, biztosan nem haragszik meg érte). Dolgozik, párja van, elfoglalja magát, kimegy a fejéből, hogy írni akart.
2023. szept. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
98%

Te szoktad keresni, vagy csak elvárod hogy mindig téged keressenek? Ne haragudj, de felnőtt, külön életet élő embereknél teljesen normális az, ha nem kétnaponta beszélnek, egyáltalán van miről? Vagy az is lehet nehézségei vannak, és befeléfordul, depressziós, akkor viszont neked kell kezdeményezni.


Véleményem szerint csak nehezen viseled hogy kirepül a fióka, vannak iylen szülők. Hagyni kell, nem téged néz valószínüleg levegőnek, hanem ez egy folyamat. Majd 1-2 év múlva változni fog és újra jobban fog keresni. A másik, könyörgöm ne hasonlisd ahhoz hogy az idösebbik mit csinál, minden ember különböző, pszichológiailag lehet ezért is vált le rólad a fiatalabb gyerek, ha azt érzi folyamatosan az idősebb gyerekhez hasonlítod és nyomást gyakorolsz rá. Ezek olyan dolgok amiket a szülők nem akaratosan csinálnak és nem realizálnak.

2023. szept. 26. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor hívjad fel te. Komolyan ez eddig nem jutott eszedbe??
2023. szept. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

A leírásod alapján ritka normális szülők vagytok, hogy a válás ellenére sikerült így együttdolgoznotok a gyerekek érdekében! :)


Simán lehet az mögötte, hogy semmi extra nem történik az életében, lássuk be, azon, hogy reggel felkelünk, dolgozni megyünk, hazamegyünk, útközben bevásárolunk stb. sok izgalmas nincs (oké, azért 1 hónap alatt már valóban lehetne erről-arról dumálni).


Lehet kicsit az is zavarja, hogy most már neki is munkája, barátnője, élete van, de mindig csak egyoldalúan neki kell keresnie téged, az kelthet olyan érzést benne, akár csak tudat alatt, hogy téged nem érdekel, mi van vele (nyilván ez nem így van, tudja ezt ő is, de az embernek lehetnek ilyen kis tudatalatti gondolatai).


Lehet az is közrejátszik, hogy a tesójával minden nap együtt vagy, őt meg soha meg sem csörgeted, még akkor sem ha hetekig nem telefonál.


Próbálj meg néha te kezdeményezni, ahogy valaki írta, pl. chaten ráírni, rákérdezni, hogy mi újság, illetve ha történik olyasmi, amit elmesélnél neki szívesen, írj rá, és kérdezd meg, mikor tudnátok dumálni kicsit telefonon.

2023. szept. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!