Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kapcsolattartás lelépett...

Kapcsolattartás lelépett szülővel?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, a szüleim 6 évvel ezelőtt elváltak. Apámról rengeteg dolog kiderült a család számára, aztán le is lépett egy nála 28 évvel fiatalabb nővel. Eleinte annyira dühös voltam apámra, hogy fél évig egyáltalán nem is beszéltünk, nem is találkoztunk. Bizonyos idő után, amikor már nem kaptam egy órás sírógörcsöt a látványától, próbálkoztam valamiféle kapcsolattartással. Ez kimerült annyiban, hogy havonta egyezer felhívtam és beszéltünk 2 percet, ennyi. 3-4 havonta haza látogatok, akkor szólok neki és 5 percre összefutunk. De ha én nem keresem őt, akkor ő semmilyen formában nem keresi velem a kapcsolatot. Van egy ilyen hülye elmélete, hogy a gyermek kell keresse a szülőt... Erre alapozva, a féltestvéremmel 20 éve nem beszél, aki gyakorlatilag elmenekült előle. Nekem ez baromira fájdalmas, hogy ennyire nem vagyunk kapcsolatban... Amikor beszélünk telefonon, vagy haza látogatok, akkor mintha direkt cukkolna az új "családjával", beszél a nőjéről, pedig nagyon jól tudja, hogy ez nekem csak tőrforgatás, hiszen nagyon jól tudja, hogy ezzel az egész családunkat tönkre tette és olyan sebeket okozott, amik talán soha nem gyógyulnak be. Egyszerűen nem tudok mit kezdeni ezzel a helyzettel. Szeretném valamilyen formában tartani vele a kapcsolatot, de fogalmam sincs, hogyan és milyen irányba indulhatnék.

2023. okt. 4. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ne tedd. A saját érdekedben.
2023. okt. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem akar veled kapcsolatot tartani, nem kell neked sem erőltetni.
2023. okt. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem felnőtt emberként túl kell lépni a múlton, lehet tartani a kapcsolatot harag nélkül.

De ez a gyermek kell keresse a szülőt egyértelmű hülyeség. Valószínűleg ezzel a szöveggel takarózik, vagy meséli be magának a lelkiismerete miatt, mert mindenki tudja ez fordítva van

2023. okt. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Miért szeretnéd tartani valakivel a kapcsolatot, aki csak fájdalmat okoz neked, ostoba elvei vannak, nyilvánvalóan nem szeret, nem vagy fontos neki? Az, hogy "mert az apám" nem érv. Gondold át mit tennél, ha egy idegen viselkedne veled így. Gondolom megszakítanál vele minden kapcsolatot - sajnálhatod, hogy így alakult, kérhetsz szaksegítséget, hogy feldolgozd, de hosszú távon magadnak teszel ezzel jót (tapasztalatból beszélek).
2023. okt. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

"De ha én nem keresem őt, akkor ő semmilyen formában nem keresi velem a kapcsolatot. Van egy ilyen hülye elmélete, hogy a gyermek kell keresse a szülőt."


Nekem ez önmagában elég ok lenne, hogy ne keressem többet. Vagy csak akkor, amikor szükségem van rá.


Te azért akarod vele tartani a kapcsolatot, mert szeretnél egy apát magadnak, aki szeret téged. De apukád nem ilyen, és csak csalódást okoz. Semmi értelme vele tartanod a kapcsolatot.

2023. okt. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarja, ne erőltesd
2023. okt. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
70%

A helyedben kb. ezen a szinten tartanám vele továbbra is a kapcsolatot.

Elég valószínű, hogy még ezt se igényli, de önérzetesség helyett inkább mutassál szeretet. Ezzel simán a saját lelkednek is jót teszel, mert magadat nem kell hibáztatnod.

2023. okt. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Apám ugyanez. Engem már nem érdekel, akkor megszűnik a kapcsolat, de hadd ne én teperjek már, amikor ő amúgy masszívan szrik rám.


Te se tedd, kérdező, mert csak tönkremész az állandó megfelelési kényszerben, amit rád tol.

2023. okt. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

de önérzetesség helyett inkább mutassál szeretet - hetes, te elolvastad egyáltalán a kérdést, vagy kiragadtál egy mondatot belőle???


Ugyan minek kellene "szeretnie" egy ilyen embert, aki nem elég, hogy a kapuzárási pánikjában szétrúgta a családot, még a saját gyerekére is nagy ívben tojik.

Fel sem kell hívni az ilyent, nem még "szeretni".

2023. okt. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
29%

A krisztusi szeretet elég okos találmány (akkor is ha csaktöbb akkori néptanító találta ki, akiket a hagyomány isten fiává gyúrt össze), jót tesz az ember egészségen. A kérdező már felnőtt, haragtartással csak a saját egészségét rombolná.


A harag növelheti a vérnyomást, a pulzusszámot és a vérben lévő stresszhormonok szintjét. Ezek a tényezők mind hozzájárulhatnak a szív- és érrendszeri betegségek, a stroke, a magas vérnyomás, a 2-es típusú cukorbetegség és a depresszió kialakulásához.


A haragtartás mentális egészségre gyakorolt hatásai is jelentősek lehetnek. A haragtartás növelheti a stressz, a szorongás és a depresszió kockázatát. A haragtartás krónikus stresszhez vezethet, ami károsíthatja az agyat és a mentális egészséget.


#7

2023. okt. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!