Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos Édesanyám részéről a...

Jogos Édesanyám részéről a kiakadás?

Figyelt kérdés
A mai napon elmaradt suliban az utolsó 3 órám. Mivel még délelőtt volt, és szép idő, nem mentem haza, hanem kiültem kicsit a folyópartra, és később összefutottam néhány barátommal. Azzal a busszal jöttem haza, amivel egyébként is szoktam, tehát amit elértem volna, ha minden órám meg van tartva. Mikor Anyám ezt megtudta, először nem zavarta különösebben, viszont annyit mondott, hogy jobb lett volna ha hazajövök, mert lett volna mit csinálnom. Mondtam neki, hogy írja össze miket kell csinálni a ház körül, van még egy délutánom, megcsinálom. Kicsivel később hallottam, hogy magában beszél, és hergeli magát, hogy mi az hogy én nem jövök haza mikor vége az iskolának, végül kb. 10 perc múlva oda jutott (az én teljes beleavatkozásom nélkül), hogy dobálta hozzám a ruháimat, csapdosta az ajtót, és azt kiabálta, hogy "Ha igazán g€ci szeretnék lenni, azt mondanám, hogy nem mész hétvégén sehova, és leszph@tod a f@szodat!" (Szombaton Budapestre mentem volna, mert legjobb barátom költözik külföldre, és búcsúztatjuk). Meguntam, és megkérdeztem, hogy össze van-e már írva a házimunka, mert akkor megcsinálom, és elmegyek apámhoz, mert én nem vagyok abban a lelki állapotban, hogy egész este ezt hallgassam. Ekkor elkezdett kiabálni mégjobban, hogy "Igen? Akkor menjél, engem már nem érdekel mit csinálsz!". Felajánlottam neki azt is, hogy itthon maradok Szombaton segíteni, csak ne legyen ez a cirkusz, de erre azt a választ kaptam, hogy Ő lesz@rja mit csinálok "Egyszer vagyok fiatal", de ezt is gúnyos, dühös hangnemben mondta. Jogos részéről ez a szintű kiborulás? Szerintem nem csináltam semmi komolyat, nem maradtam ki hétköznap este órák hosszat, hazaértem akkorra amikorra szoktam.

2023. okt. 4. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%

"Jogos részéről ez a szintű kiborulás?"

Minden kiborulás jogos. Gondolom, igazából nem veled van baja, csak ezt nem osztotta meg veled. Nagy kár.

Elege lehet sok mindenből, valószínűleg túl sok teher, munka és felelősség van rajta, de ezekről te nem tehetsz.

2023. okt. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
nem jogos...az anyai nevelés címszóval (ami az alá-fölé rendeltséget jelenti ebben az esetben) akarja levezetni a frusztrációt. Ilyen nagyon sok van, bár meg kell mondanom anyukád kitett magáért most az biztos...
2023. okt. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit eltúlozza.
2023. okt. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
Anyád elmebeteg? Iszik? Apád meg nincs, mi, vagy nincs jelen.
2023. okt. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
86%

Szerintem nem jogos Édesanyádtól ez a kiborulás, mert nem követtél el semmilyen hibát. Nincs azzal semmi probléma, hogy nem mentél haza a tanítás után, mert nem azért nem mentél haza, mert nem volt kedved hazamenni és a házimunkákat elvégezni stb, hanem azért, mert csak egyszerűen élvezni akartad a szabadidődet a folyóparton és barátaiddal (valszeg én is ezt tettem volna :) ), ami teljesen rendben van!

Szerintem annyira fontosak nem lehetnek azok a munkák, hogy azokat pont ma délelőtt meg kellett volna csinálnod... és az amúgy nagyon rendes volt tőled, hogy felajánlottad anyádnak, hogy írja össze neked a munkákat és majd másnap megcsinálod azokat! Szerintem eléggé nem normális, hogy elkezdett magában beszélni és aztán még hozzád is jött és indoktalanul kiabált... Mondjuk ha legalább valami értelmeset mondott volna vagy érdemi kritikát fogalmazott volna meg veled szemben, na de csak baromságokat mondott, sőt elég csúnya szavakat is használt!

Lehet, hogy tényleg nem te voltál ennek a kiborulásnak a kiváltó oka, lehet, hogy valamilyen lelki vagy egyéb probléma foglalkoztatja mostanában és annyira összegyűlt benne a feszültség, hogy egyszerűen ki kellett borulnia, hogy le tudja vezetni azt a sok összegyűlt energiát, és ezt te rajtad engedte ki - ami persze egyáltalán nincs rendben...!

Annak nagyon örülök, hogy higgadtan és normálisan reagáltál és nem kezdtél el vele veszekedni, sőt még ugye fel is ajánlottad neki, hogy otthon maradsz szombaton, hogy segítsél a munkákban.

Remélem, hogy most estére már kicsit megnyugodott az anyád és már nincs olyan nagy feszültség köztetek...

Amúgy az tényleg érthető, hogy azt mondtad, hogy inkább elmész apádhoz, mert jól el tudom képzelni, hogy ez milyen rossz érzés lehetett neked ezt a "dührohamot" kibírni...!


Remélem valamennyire hasznos az, amit írtam :D

Tudom, hogy ez most teljesen random jön xD, de ha gondolod és ha el szeretnéd kicsit terelni a figyelmedet erről az egész esetről, nyugodtan írj rám, én szívesen csak úgy elbeszélgetek veled :D; de akár a mai esetedről is beszélgethetünk, talán rájövünk közösen arra, ki tudjuk elemezni, hogy mi okozhatta ezt a dührohamot és hogy talán hogyan lehet a jövőben egy ilyen kiborulást elkerülni illetve a kezelni.

(18/F)

2023. okt. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Ugyan már, ne naivkodj, 20:48-as, ez a nő gyárilag bolond. Ne ma véletlenül rossz napja volt!
2023. okt. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Maximum annyiban hibáztál, hogy nem jelezted neki, hogy merre vagy délután. Szerintem fontos, hogy tudja a szülő mikor merre van a gyereke, ha bármi bajod történik azt sem tudja hol keressen, legalábbis nálunk szokás volt jelezni a szüleimnek, ha elmentünk valahova. -bár anyukádnak a leírásod alapján nem ezzel volt a gondja-
2023. okt. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom min borult ki ennyire, nyilván túlzás. Valószínű nem konkrŕtan a te eseted zavarta, csak erre vetítette ki. Máskor szólj neki merre vagy, nem a hiszti miatt hanem hogy tudja a biztonság kedvéért.

Azt nem értem miért kell leírnia a házimunkák listáját? Bocsi de te nem látod ha tele van a mosogató, vagy be kell dobni egy mosást? Engem pl totál kiidegel amikor kérdezgetik hogy mit segitsenek..hát eléggé látszik, miért kell szájba rágni. Nem lehet hogy ezen húzta fel magát?

2023. okt. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%

8 válaszolo de bizony ezen huzhata fel magát az anya a kérdezönek .

ettöl én is frászt kapok.

2023. okt. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
14%

kėrdezö anyukådnak van igaza nem megkérdezni hanem csinálni időben nem akkor mikor már felidegelt magát mert biztos vagyok benne hogy ez nem az első eset hogy nem låtsz meg dolgokat vagy csak ha szolnak .

plusz nem szoltál neki hogy hamarabb végeztél.

2023. okt. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!