Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos Édesanyám részéről a...

Jogos Édesanyám részéről a kiakadás?

Figyelt kérdés
A mai napon elmaradt suliban az utolsó 3 órám. Mivel még délelőtt volt, és szép idő, nem mentem haza, hanem kiültem kicsit a folyópartra, és később összefutottam néhány barátommal. Azzal a busszal jöttem haza, amivel egyébként is szoktam, tehát amit elértem volna, ha minden órám meg van tartva. Mikor Anyám ezt megtudta, először nem zavarta különösebben, viszont annyit mondott, hogy jobb lett volna ha hazajövök, mert lett volna mit csinálnom. Mondtam neki, hogy írja össze miket kell csinálni a ház körül, van még egy délutánom, megcsinálom. Kicsivel később hallottam, hogy magában beszél, és hergeli magát, hogy mi az hogy én nem jövök haza mikor vége az iskolának, végül kb. 10 perc múlva oda jutott (az én teljes beleavatkozásom nélkül), hogy dobálta hozzám a ruháimat, csapdosta az ajtót, és azt kiabálta, hogy "Ha igazán g€ci szeretnék lenni, azt mondanám, hogy nem mész hétvégén sehova, és leszph@tod a f@szodat!" (Szombaton Budapestre mentem volna, mert legjobb barátom költözik külföldre, és búcsúztatjuk). Meguntam, és megkérdeztem, hogy össze van-e már írva a házimunka, mert akkor megcsinálom, és elmegyek apámhoz, mert én nem vagyok abban a lelki állapotban, hogy egész este ezt hallgassam. Ekkor elkezdett kiabálni mégjobban, hogy "Igen? Akkor menjél, engem már nem érdekel mit csinálsz!". Felajánlottam neki azt is, hogy itthon maradok Szombaton segíteni, csak ne legyen ez a cirkusz, de erre azt a választ kaptam, hogy Ő lesz@rja mit csinálok "Egyszer vagyok fiatal", de ezt is gúnyos, dühös hangnemben mondta. Jogos részéről ez a szintű kiborulás? Szerintem nem csináltam semmi komolyat, nem maradtam ki hétköznap este órák hosszat, hazaértem akkorra amikorra szoktam.

2023. okt. 4. 18:06
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Annyi kiegészítést tennék, hogy házimunka alatt nem mosogatásra, vagy az állatok intézésére kell gondolni, vagy teregetésre, ez a mindennapi rutinom része. Most pakoljuk ki nagymamám lakását és minden televan lomokkal, így házimunka alatt leginkább pakolást meg cuccok marketplacere való felpakolását kell érteni, azt meg nem tudom instrukciók nélkül csinálni, tekintve, hogy random nem pakolászhatok csak úgy cuccokat egyik sarokból a másikba úgy ahogy én gondolom, annak nem túl sok értelme lenne
2023. okt. 5. 09:02
 12/12 anonim ***** válasza:
48%

Mostohaanyám 2.0 dettó. Ha nem az volt, amit ő kitalált, és ahogyan, akkor már jött az üvöltözős csapkodós anyázás.


Teljesen mindegy volt, hogy csak negyed órával később porszívóztam fel, mint 10:00, vagy merészeltem elmosogatni az összes pultra tett bögrét, stb. Neki soha semmi nem volt jó.


Ez anyádnál sem egyszeri kiakadás, hanem komoly probléma. Szeretem az ilyen toxic embereket, amúgy :D, meg sem próbálj vele értelmes kommunikációt lefolytatni, mert zátonyra futsz.

2023. okt. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!