Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem húz le anya...

Csak szerintem húz le anya anyagilag? Jogos a kiakadása?

Figyelt kérdés

Röviden a helyzet, hogy a szüleim elváltak, apa eddig fizetett 80 ezer forint gyerektartást. Mivel 18 elmúltam, ez a pénz engem illetett volna meg, de lemondtam róla anya javára, tekintve, hogy itthon élek, anya intézi a háztartás pénzügyeit.


Én szeptemberben elkezdtem dolgozni, viszont tavasszal végeztem volnaa az egyetemmel, de a szakdolgozatot nem tudtam leadni, így kitolódott ez most decemberre. Igazából nem volt már órám meg semmi, a szakdolgozatot írogattam most 40 óra munka mellett (rendes főállás). Anya kitalálta, hogy hazudjam azt apának, hogy nem csak a szakdolgozat van vissza, hanem több tárgyam is, hogy kapjuk továbbra is (illetve anya kapja) a gyerektartást, tekintve, hogy még nappali tagozatos hallgató vagyok. így is lett, bár én utálok hazudni.


Elkezdtem dolgozni és anya kitalálta, hogy adjak haza havi 50 ezret. Én ezt eléggé sokalltam, tekintve, hogy bátyám is hazaad, anya is dolgozik még, illetve az étkezésemről 98%-ban és minden másról teljes mértékben magamnak gondoskodom (igazából sokat itthon sem vagyok, mert rengeteg időt töltök barátoméknál, kb az egész hétvégéket), lényegében a rezsi az, amibe beszálltam, de nem hiszem, hogy a rezsi harmada is 50 ezer ft.


Volt anyával egy hatalmas veszekedésünk, mert én közöltem vele, hogy UTÁNAM kapja a havi 80 ezer gyerektartást, ami elvileg engem illetne, de egy forintot sem kérek belőle, cserébe tekintsünk el a havi 50 ezer forinttól VAGY mondja le a gyerektartást (így lenne eleve tisztességes), akkor hazaadok. Illetve azt is közöltem vele, ha van nagyobb kiadás, vagy bármire szüksége lenne, támogatom, de ez így nem fair, hogy utánam is beszedi a gyerektartást, illetve tőlem is kéri a havi befizetést, azért marhára nem kerülök havi 130 ezerbe úgy, hogy itthon sem vagyok szinte, itthon sem eszem. Úgy érzem, anya lehúz.


Most fog lejárni az "utolsó egyetemi félév", apa beadta már a papírt, hogy leállítsák a gyerektartás fizetést, de anya már most pedzegeti, hogy akkor lehet többet kéne a kasszába beleadnom... úgy érzem, lehúz és bosszant. Ha ezt szóvá teszem, akkor meg csak veszekedés van.


Bátyámmal mindketten nettó 300-300-at keresünk, anya 230-t, de eddig kapta a 80 ezret, plusz tőlem és bátyámtól a 2*50 ezret, szóval én azért nem tudom sajnálni, kb több pénze marad, mint nekem annak ellenére, hogy az én fizum a több.



2021. dec. 21. 17:23
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
96%
Ennyiből már tudnál bérelni egy minigarzont, mi tart otthon?
2021. dec. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
90%
Ha szinte otthon sem vagy és mindent te állsz magadnak, a kaját is, akkor a rezsi 1/3-a jár részedről anyádnak.
2021. dec. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:
1, na ez egy jó kérdés..
2021. dec. 21. 17:33
 4/58 A kérdező kommentje:

Bevallom, anya intézte eddig a számlákat, nem tudom, mennyi a rezsi. 120 nm-es lakásunk van, hárman élünk benne, nem tudom, mennyi a rezsi harmada.

Reális lehet a 150 ezer? Picit sokallom, bár a lakás is nagy...

2021. dec. 21. 17:34
 5/58 A kérdező kommentje:
Mármint 150 ezer az egész, és akkor a harmada 50 ezer
2021. dec. 21. 17:34
 6/58 anonim ***** válasza:
20%

A gyerektartás szükségleteidre jár, de nem neked. És csak addig amíg nappali tagozaton tanulsz: de mint főállásban dolgozó embernek(azt írod heti negyven órát melózol), nem köteles fizetni apád.

És nem, anyád nem köteles fizetni a dolgaidat mikor rendes éllásod van. Itt te akarod őt lehúzni, pedig kereső ember vagy.

2021. dec. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
93%
Kérde el tőle a számlákat. Amúgy hacsak nincsenek komoly anyagi nehézségei, elég pofátlanságnak érzem ezt. Tudd meg, mennyi a rezsi pontosan, aztán annak a harmadát fizesd.
2021. dec. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
94%

#5

Nem reális!

Mi 2 felnőtt, 1 gyerek lakunk 100 m2-es SZIGETELETLEN házban, 3 szoba + nagy étkező, 100 éves konvektoros (tehát legdrágább fűtési mód) van és a téli fűtés átalányt is beleszámolva, 50 ezer a havi összes rezsink.

Pedig covid óta a gyereket leszámítva mindenki otthon van, a fűtés megy nonstop.

2021. dec. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
96%
Vagy bérelj egy kis lakást a tesóddal vagy valaki mással, anyukád meg ott marad egyedül, gyerektartás egy +50k nélkül, annak biztos örülne.
2021. dec. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:

6-os, rosszul tudod, vagyis abban igazad van, hogy a GYEREKtartás anyának jár, de már 18 felett NEKEM járt volna (nem is gyerek, hanem ROKONtartás flenőtt korban). Ezt TÖRVÉNY írja, bíróságon is az volt az automatikus, hogy az én bankszámlámra menjen, én tettem nyilatkozatot, hogy ezt az összeget anyának utalja apa. Szóval nekem járt volna, de természetesen lemondtam róla anya javára, mert eddig eltartott.


Igen, a gyerek/rokontartás addig tart, amíg nappali tagozatos hallgató vagyok, de már nem vagyok az egyébként, csak anya kért meg, hogy hazudjam ezt apának, hogy továbbra is kapja a 80 ezret. így is volt, de ezek mellett beszedte tőlem is az 50 ezret. Szóval így kétszeresen is ment neki utánam pénzösszeg, ráadásul nem is kicsi tételek...

2021. dec. 21. 17:42
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!