Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az miért nem elég egyértelmű...

Az miért nem elég egyértelmű anyámnak, ha kedden és csütörtökön is megírom, hogy pénteken hazamegyek? Nektek se lenne egyértelmű?

Figyelt kérdés

Kolos vagyok, úgy volt eredetileg, hogy pénteken nem megyek haza, mert olyan kötelező programom lett volna, ami miatt nem érem el az utolsó olyan vonatot, amihez a csatlakozással nem este 11-re vagyok otthon, de kedden megtudtam, hogy mégsem lesz dolgom. Szóval megírtam anyámnak, hogy hát, akkor mégis hazamegyek,majd csütörtökön is írtam. Pénteken már nem, későn keltem, aztán órám volt, aztán meg se a vonaton, se semelyik vasúton nem volt wifi. Sms-t nem tudtam írni, feltöltő kártyás vagyok, nem volt pénz a telómon.

Hazaérek, szállok le a vonatról, anya kijött elém szokásosan, erre jól lecseszett, hogy ő legközelebb nem baxsza el arra az idejét, hogy kijöjjön elém, ha azt se tudja, hogy jövök-e, meg mikor jövök, merthogy én nem írtam neki.

Holott de, írtam, kétszer. Ő meg azon izélt, hogy de pénteken nem írtam, és mi van, ha mégse jövök. Szerintem azért elég egyértelmű, hogy akkor feltétlenül indokolt írni, ha az elmondottak ellenére mégse megyek. Plusz azt már az év elején megbeszéltük, hogy korábbi vonattal nem tudok jönni, későbbi meg nincs (a későestin kívül, amivel még biztos nem jövök), szóval szerintem elég egyértelmű volt a "mikor" is. Ráadásul felhívhatott volna délután, ha már ennyire nem biztos a teljesen egyértelműben. Ehelyett nem, kijön elém, hogy köszönés helyett lebaxással kezdje.

Egyébként haza tudnék menni egyedül is, még mielőtt az életképtelenség felmerülne, de falun lakom, a környékünkön sok az önsétáltató, akár kaukázusi juhász és méretben hasonló kutya, esetenként falkákba verődve, és azért biztonságosabb, ha anyám hazavisz kocsival, nem pedig egyedül sétálok az elhagyatott sötét utcán.


2023. okt. 7. 09:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
9%

Igaza van!

Közvetlenül előtte MINDIG tisztázni kell.

És nem azért, mert hátha közbejött valami, mert azt írnád. Hanem azért, mert az ember szóból ért, nem hallgatásból. Meg azért, mert közben el is felejthetted, s akkor értelemszerűen meg se írod.

Nem szeretem az ilyen szóspóroló embereket. Mire jó ez?

2023. okt. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

#1 Oszt szerinted hogy felejteném el, hogy hazamegyek? :D Ráadásul, ha nekem gyanús, hogy a másik elfelejtette, hogy jön, akkor felhívom.

Ráadásul csütörtökön is írtam üzenetben, hogy pénteken megyek. Pénteken még kifejtettem, hogy miért nem tudtam írni

2023. okt. 7. 09:43
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az nem világos, hogy miért ment ki eléd, ha azt hitte, hogy nem is mész.
2023. okt. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
99%
Nekem az nem világos, ha nem biztos benne hogy hazamész-e, miért nem kérdezett rá pénteken? Felhívhatott volna, és akkor nem kellett volna idegeskednie.
2023. okt. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk nem mennék haza, ha anyám ilyen idegbeteg lenne, és köszönetképp kvázi elküld a francba.


Tudod, kinek hiányzik ez.

2023. okt. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
Minek mész akkor haza?
2023. okt. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Mégegyszer akkor menj haza amikor eredetileg is megbeszéltek és akkor nincs ilyen probléma, ha már ilyen érthetetlen. Csinálsz más programot ha elmarad valami.
2023. okt. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
21%
Oszt mi bajod is van? Oszt.
2023. okt. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
20%
Bosszankodott, hogy ki kellett eléd mennie. Nem szeret.
2023. okt. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#7 Eredetileg az volt megbeszélve, hogy nem tudom mikor megyek. :D
2023. okt. 7. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!