Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos azt mondani egy szülőnek...

Jogos azt mondani egy szülőnek, hogy ha otthon lakik a felnőtt gyerek, fizesse a tatarozások felét?

Figyelt kérdés
2023. okt. 27. 16:03
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
34%
29-es, azt se írja, hogy egy fillért is fizet érte a gyerek.
2023. okt. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 A kérdező kommentje:
Ezekrõl nem tudok.
2023. okt. 27. 19:05
 33/56 A kérdező kommentje:
Legyen kèt alternatīva
2023. okt. 27. 19:05
 34/56 anonim ***** válasza:
60%

Teljesen mindegy: ha a gyerek nem akar beszállni a tatarozás költségébe, elköltözhet a szüleitől. Onnantól mondhatja: "ahogyan a két testvérem nem lakik veletek, úgy már én sem, ahogyan tőlük nem várjátok el, hogy adjanak pénzt a tatarozáshoz, úgy tőlem se várhatjátok".

A gyerek mérlegelje, neki melyik lenne jobb. Ha a szüleinek a rezsi arányos részén FELÜL (!) közel egy bérlemény díját kifizeti, akkor anyagilag nem nagy különbség neki, ha elköltözik. Ha viszont egy vasat se fizet, max. a rezsi arányos részét, akkor számolgathat, mi éri meg neki. Természetesen azt se tudjuk, mit takar a tatarozás. Csupán a helyiségek kimeszelését, vagy szétvernék a fürdőszobát, újra cserepeznék a tetőt stb.

2023. okt. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
25%

fordítsuk meg a kérdést: milyem jogalapon nem köteles fizetni?


Keresőképes ingatlanhasználó.

2023. okt. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ha felújításban, tatarozásban a gyerek is anyagi részt vállal (legalábbis ha komolyabb összegről van szó), akkor onnantól kezdve vagy haszonélvezeti jog, vagy tulajdon jog, stb. járna neki…


Én is fizettem annó 3.5 millió forintot komolyabb felújításra, olyan 25 éves korom közül… Most 31 vagyok, akkoriban ez még több pénz volt.


De anyám el kótyavetyélte a házat, én nem láttam belőle semmit.

2023. okt. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
80%

“fordítsuk meg a kérdést: milyem jogalapon nem köteles fizetni?


Keresőképes ingatlanhasználó.”


Olyan alapon, hogy nem tulajdonos?


Te az albérletedbe is kifizeted talán a bérleti díjon és rezsin felül, a felújítást (vagy annak a felét) csak azért mert ott élsz? Aztán meg ha elköltözöl, a főbérlő dörzsölheti a tenyerét hogy mekkora balekot húzott le.

2023. okt. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 tothp ***** válasza:
35%
Nem is értem. Nálunk fel sem merült, hogy ha már keresek, akkor ne vegyem ki a részem a közösen használt ingatlan költségeiből. Beleértve a kaját is. Aztán volt, hogy a szüleim szóltak, hogy "most győzzük, amit ide fizetnél, azt tedd a takarékba".
2023. okt. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
19%
Ezek már nagyon kisarkított példák.A legtöbb szülő nem adja el,nem ajándékozza el,nem kótyavetyéli el az ingatlant Ha olyan a viszony,vagy olyanok a szülők, akkor még nem kell velük lakni,és a probléma meg is van oldva.Egy alap esetet nézve,ha minden rendben van otthon, akkor igenis kell belefizetni,ha ott akarok lakni.Egészen egyszerűen,mert annak,hogy én megspórolom az albérlet,vagy lakáshitel árát,annak meg az az ára,hogy a használatomban lévő ingatlanra vigyázok,állagát megóvom,szükséges javításokat elvégzem.Ha olyan tatarozásról beszélünk,ami energetikailag szükséges,az megintcsak a saját érdekem is,de nyilván választhatom azt is,hogy nem szállok bele, akkor nem tudnak mondjuk új kazánt venni,vagy szigetelni,és akkor fizetek a gázra pl 10 helyett 100 ezret télen.Szintén a saját érdekem,hogy normális körülmények legyenek,tehát ha a fürdőszobában mondjuk 50 éves csempe van,alatta az 50 éves vízcsövekkel, akkor annak is lehet létjogosultsága kicserélni,még mielőtt csőtörés lesz és sz@rrá ázik a szoba is,meg akkor hirtelen kell szétverni mindent.Öröklésnél meg be kell mutatni a számlát,hogy mennyit adtam én abba,hogy növekedjen az értéke az ingatlannak,és annyival több jár nekem,vagy annyival kevesebbet kell kifizetnem a testvéreimnek,vagy lelakhatam,vagy bármi.Ugyanis ha örökölnek, akkor vagy ki kell fizetni egymást,vagy el kell adni és osztozni,vagy aki benne lakik, attól lehet ingatlan használati díjat kérni.
2023. okt. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
38%
37 nem,de ott a rezsim felül van a bérleti díj, abból fedezi a főbérlő a javítasokat,felújítást stb.Otthon általában nem fizet az ember bérleti díjat.Ha mégis,abban az esetben,de csak akkor nem jogos kérni tőle,hogy száljon be, hiszen erre fizet bérleti díjat.Albérletben amúgy még kauciót is kérnek,2-3 havi bérleti díjat,amit még nem adnak vissza,ha valamit tönkretesz az ember.
2023. okt. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!