Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos azt mondani egy szülőnek...

Jogos azt mondani egy szülőnek, hogy ha otthon lakik a felnőtt gyerek, fizesse a tatarozások felét?

Figyelt kérdés
2023. okt. 27. 16:03
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
69%

Csak akkor koteles fizetni ha van benne tulajdonresze. Az nem szamit hogy az orokosodesi torveny alapjan majd valamikor o lesz a tulajdonos. A szulo azt is megteheti hogy fizetteti a felujitas felet, majd utana eladja a hazat es eltapsolja a penzt.

En akkor mennek bele ha ramiratja a hazat, legalabb a felet ha a felujitasba is fele osszeggel kell beszallni, akar ugy hogy elvezeti jogot hagy maganak. Igy tudom hogy nem kidobott penz a felujitasra szant osszeg es nem lesz az hogy kesobb ha megromlik a viszony akkor elzavar a szulo, a hazat meg eladja.

2023. okt. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
100%

51-es, persze, csak ha nincs tulajdonjoga, akkor meg fizethetne bérleti díjat az ottlakásért.

Ha piaci alapon elkezd bérleti díjat fizetni, alighanem hamar rájönne, hogy jobb üzlet lett volna a tatarozás felét kifizetni.


Az meg egy baromság, hogy írassa rád a házat vagy annak felét. A ház értéke mondjuk mai árakon 50 M Ft, a tatarozásra rámegy 4 M Ft, ennek felét fizetné a gyerek. Tehát 2 M Ft befektetett pénzből lenne 50%-os tulajdonrésze az 50 M Ft-os házban, azaz 25 M Ft értéke.

Hát, az jó kis biznisz lenne! Úgy, hogy addig is ingyen ott lakott, és vannak más testvérek is, akik majd annyival kevesebbet fognak örökölni. Ezt röviden a testvérek kisemmizésének nevezik. Normális szülő erre csak nemet mondhat.

2023. okt. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
100%
Itt sokkal több részletet kellene tudni ahhoz, hogy normálisan válaszolni lehessen rá. Nem mindegy, hogy valóban szükséges-e az a felújítás (erősen beázik a tető, vagy inkább csak némi szépészeti funkciója van a tatarozásnak), mennyire drága, hány éves az otthon maradt fiatal, milyen bevétele van, amúgy mennyit ad haza, a szülők hogy állnak anyagilag stb. Én el tudok képzelni olyan helyzetet is, hogy van mondjuk egy részmunkaidőben dolgozó 20 éves egyetemista, a szülők kitalálják, hogy padlószőnyeg helyett legyen parketta, mert csak, abból se egy olcsóbb, hát, itt pl. egyenesen pofátlanság elkérni a felét, az meg egyenesen hab a tortán, ha mondjuk tényként van közölve, hogy ekkor és ekkor jönnek a szakik, fizess alapanyagra, munkadíjra xy összeget. Egy normális családban szerintem ez úgy működőképes, hogy leülünk, és megbeszéljük. Egyébként csak mondanám, hogy én a nővéremmel fizettem már úgy ki fennmaradó tartozást anyukáméknak (örökségrészből, de ez mindegy is), hogy én nem laktam már otthon, de segíteni akartam. Viszont követelni nem követelhették volna, megtettem, mert ezt diktálta a lelkiismeretem, tudtam, hogy bajba vannak.
2023. okt. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
73%

Nem jogos egyáltalán. Akinek a tulajdonában van az ingatlan fizesse az a tatarozást.

Hogy követelhet ilyet egy szülő a gyerekétől?

Más szülő meg ahol tudja támogatja a gyerekeit, nem lehúzza őket.

Normális szülőnek nem jutna eszébe a gyerekétől elszedni a pénzt.

2023. nov. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim válasza:
79%
Mivel ott élsz egyértelmű, hogy a költségeket is viselned kell. Szemét dolog amikor valaki kihasználja a szüleit! Felneveltek lakhatást biztosítanak, nem gondolom hogy rosszindulatból kérnek a költségek megosztására. Majd ha beázik, hideg lesz elmész mert nem lehet ilyen helyen élni? Ezért kell a felújítás, az elhasznált dolgok rendbetételére.
2023. nov. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
74%
Hát kérdező, ha nem tetszik, nem kell a szüleid házában élned, elkezdhetsz felnőni.
2023. nov. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!