Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire fontos az önálló...

Mennyire fontos az önálló élet indulásához a szülők anyagi támogatása?

Figyelt kérdés
Gondolok a lakásvásárlásra. Szerintetek ha a szülők nulla anyagi támogatást adnak a gyereknek, akkor a gyerek kb hány éves korában tud saját, hitel nélküli lakásba költözni? Mennyire szempont, mennyire meghatározó a lakóhelyen lévő munkalehetőségek/fizetések?
2023. okt. 28. 12:01
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon fontos.
2023. okt. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Szerintem is, és nem értem miért szólják le azokat, akiknek szülői anyagi támogatás nélkül kb lehetetlen a független önálló élet elkezdése?
2023. okt. 28. 12:05
 3/50 anonim ***** válasza:
88%

Hát, szinte soha.

Akiket nem támogatnak, sokan még 30 felett is albérletben élnek.

Vagy beházasodnak egy jobb családba.

2023. okt. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
Feltéve ha alberletre futja, plusz a rezsi+ megelhetés számlák stb. S megis kb elvárás hogy x éves koráig mindenki éljen önálló életet.
2023. okt. 28. 12:28
 5/50 anonim ***** válasza:
15%
Na azért egy nő elvárja egy pasitól hogy ne a szüleik támogassák (ez nem férfias szerintük) és saját lakása legyen,mindegy nekik miből csak megoldják okosba..
2023. okt. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
91%

35 voltam, egyedül értem el, és 60 leszek mire kifizetem a hitelt, ha nem tőrleszek elő.

Nem lehetetlen, elhatározás kérdése, meg jó fizetés kell hozzá. Nekem a jó fizetés 30 éves koromtól lett meg, így ekkor kezdtem lakásra gyűjteni, de ház lett belőle. 26 éves koromig egyetemre jártam, de így is 9 évet töltöttem mama hotelben.

Szerintem megérte!

Ha 26-30 között albérletbe mentem volna akkor hónapról hónapra éltem volna és még mindig a diákhitelemet fizetném a lakás hitel helyett.

2023. okt. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, az önálló élet az albérletet is jelenti, nem csak a hitel nélküli, saját ingatlant.


Ezen csak a 30 évesen is otthon lakó mamahotelesek vergődnek, akik szerint mindenki hibás csak ők nem:-D Nem kell nagy igényekkel lenni a semmire. Ha meg nagyok az igények, ne várják el hogy lesz nő aki érdeklődik irántuk.

2023. okt. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:
6-os és mi lesz ha elveszíted a munkád? Miből fizeted a hiteleket?
2023. okt. 28. 12:39
 9/50 anonim ***** válasza:
88%
8as, lehet keresni másik munkát. Normális végzettséggel nem nehéz.
2023. okt. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
93%

A hitel nem ördögtől való dolog. Ha ésszel veszed fel akkor megkönnyíti az életedet.

Én 2003-ban vettem fel egy kétszobás lakás árának a 75%-át. Nemrég járt le a futamidő. Közben többször váltottam munkahelyet és soha nem volt gond a tötlesztéssel. A szülők anyagi támogatása nélkül megoldottuk a feleségemmel.

2023. okt. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!