Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekkel hozatott meg minden...

Gyerekkel hozatott meg minden fontos döntést majd öt hibáztatja a mai napig?

Figyelt kérdés

Anyám a “minta anya” legalábbis a város szemében. 30 éves vagyok már, de nem vagyunk jóban. Mindenért engem hibáztat:

- Akartak nekem egy testvért de 7 évesen nekem kellett dönteni, hogy akarom-e? Irigy voltam és nemet mondtam, ezért nem lett. Mai napig azt vágja a fejemhez, hogy neki mennyire más élete lehetne mégegy gyerekkel.

- Apám verte, megalázta, terrorizálta lelkileg. Tölem kérdezte meg, hogy elváljon-e? Szó szerint azt mondta, hogy enyém a döntés. 10 éves voltam akkor. Igent mondtam. Azóta nincs senkije és az én hibám, hogy rábeszéltem(!) a válásra mert Apám mára megváltozott (amúgy tényleg) és ha vár pár évet, ö élhetné azt a boldog életet amit a második felesége

- 15 évesen nekem kellett dönteni hova költözünk. Én a kis várostól távolabbi üdülökörzetet választottam. Mai napig mondja, hogy ö mindentöl elzárva él a semmi közepén öreg fejjel és ha nem egyezett volna bele, akkor most a városban élhetne, minden jobb lenne neki, még párja is lehetne.


Amikor megmondom neki, hogy ö kényszerített döntésre és nem egy gyerek feladata volt ez, nekem támad. Hogy ö mindent feláldozott értem, azért is kérte ki a véleményemet, hogy nekem mi lenne a legjobb? És ö mindent értem tett és magát tönkretette, én meg egy hálátlan büdös kölyök vagyok.


Már szinte megszakítottam a kapcsolatot vele, de mindenki a városban ezt fújja, hogy a gyereke érdekében elvált szegény, mindent feláldozott, kiköltözött a kert miatt a semmibe, most meg magára hagyta a hálátlan.

Szerintem ha egy gyereket megkérdezünk hol akar élni egy kertes házban vagy egy panelben …. Nem tudja felmérni a dolgot. A többiröl nem is beszélve.


2022. aug. 14. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyád egy éretlen személyiség. Óvodás szint rábízni másra minden döntést, majd évekig nyafogni, hogy de én mégsem azt akartam. Ott volt a kezében a lehetőség, hogy nemet mondjon egy gyereknek, és máshogy alakítsa az életét.
2022. aug. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan emberek, akik nem tudnak önálló döntéseket hozni, mindig kell, hogy legyen mellettük valaki, aki dönt helyettük. Aztán ha utólag kiderül, hogy nem volt jó döntés, akkor az illetőt lehet hibáztatni. Az ilyen emberek nem tudnak felelősséget sem vállalni, ezért is hibáztatja a másikat. Orvosi értelemben infantilis személyiség.
2022. aug. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
hahhahahhaahaa
2022. aug. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ezeket a kérdéseket igen sok szülő felteszi ám a gyerekének, nincs ebben semmi különös. Bizony, a testvér kérdést sokan teszik attól függővé, hogy akarja e a már meglévő, tarsfuggo személyiségek gyakran haboznak a valasnal és a 15 éves gyerekét szinte mindenki megkerdezne arról, hol akar élni.


Más kérdés, hogy dönteni a felnőtt dönt, hiszen az az ő felelőssége. Ha akar másik gyereket, a már meglevő fejre is állhat, hoyg neki nem kell, ha nem akar válni, mindegy mit akar a gyerek és ha a világ másik felére akar költözni, akkor is viszi a gyereket ha azt a hideg rázza már a gondolattól is.

2022. aug. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%

Én másképp látom. Szerintem anyád nem hibás, csak abban, hogy túl sokat megtett érted. Tényleg nem kellett volna. Felnőnek gyerekek panelban is, sz@r családban is, 15 testvérrel is. Túlságosan kiny lta a f nekedet, te pedig magára hagytad felnőttként.


Volt lehetőséged gyerekként dönteni fontos kérdésekben. Ez nem sok gyereknek adatik meg. Ha sz@rul döntöttél, miért nem vállalod a következményeit? Helyette inkább elmenekülsz a felelősségtől, anyádtól, mert nem akarsz vele szembenézni. Ez patkányság.

Mert a lényeg az, hogy nemcsak magadról döntöttél, hanem anyádról is! Benne volt a pakliban, hogy neki nem lesz jó, ahogy fordítva is benne lett volna, hogy neked nem lesz jó, ha ő dönt.

Ha már így van, most, felnőttként minden erőddel vállalnod kéne a felelősséget, és azon lenni, hogy anyádnak hogy lenne jobb. Megkérdezni tőle, hogy most hogy javíthatnál az ő helyzetén. De elfutni könnyebb.

2022. aug. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5, én meg úgy gondolom, hogy ha a kérdező "úgy döntött volna", hogy szeretne testvért, az anyja ne váljon és maradjanak a városban, akkor az anyja amiatt állna bele.

Tipikus döntésképtelen pitsa, aki az egész, elfuserált életét a külvilágra projektálja. És mert nem talál más ütközési felületet, a külvilág - jelen esetben - a saját gyereke. Amúgy - a gyerekszülést leszámítva - semmi nem akadályozza meg abban, hogy visszaköltözzön a városba és keressen egy pasit magának. Feltéve, ha kell ő bárkinek is.

2022. aug. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Anyád nem tud felelősséget vállalni semmiért, ő ilyen.
2022. aug. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kovpet ***** válasza:
84%

Ezt a "hálátlan" jelzőt felejtsd el. Nem kell hálásnak lenned. Nem te akartál megszületni, hanem ő vállalt gyereket és ezzel épp ezt vállalta.

Az meg kritikán aluli, hogy egy gyerek véleménye alapján dönt, ezzel az erővel pénzt is dobhatna fel vagy ha már így, akkor fektethetné fagyiba a megtakarításait a gyerek véleménye alapján.

2022. aug. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán hárítja a felelősséget, még a lehetőségét is.
2022. aug. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!