Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy közöljem anyukámmal,...

Hogy közöljem anyukámmal, hogy ezentúl nem akarom úszásoktatàsra hordani a gyerekeimet, ha neki ez nagyon fontos?

Figyelt kérdés

Történt a családunkban egy tragédia 5 évvel ezelőtt, a húgom fürdeni ment a barátaival egy folyóhoz, és megtörtént a baj, vízbefulladt... Ezután anyukám az egész családnak elrendelte, hogy úszásra járjunk. A kislányom alig volt 1 éves akkor, anyukám ragaszkodott hozzá, hogy babaúszásra járjak vele, és szóta is heti rendszerességgel úszni járunk.


Én is úgy voltam vele az eset után, hogy nagyon hasznos lehet ha valaki jól úszik, és természetesen megértettem, hogy anyukámnak segít a gyászban és a történtek feldolgozásában az, ha ilyen módon gondoskodhat rólunk, mert magát okolta, hogy gyerekkorában nem hordta el úszni tanulni a húgomat.


Viszont a kislányom elkezdte az iskolát és fáradtabb jön haza, gyakorlonia kell az iskolába, ő is kihagyná már az úszást sokszor és nekem is nehezebb a logisztika mert várom a 2.babát. Anyukám úgy készül,hogy ha megszületik a kicsi, vele is ugyanúgy lesz babaúszás, de nekem már terhes lesz 2 gyerekkel, és összeegyeztetni egy iskolás kislány és egy kisbaba napi programját is nehéz lesz. A kislányom sem bánná ha nem vinném már úszásra, és én úgy látom, hogy már nagyon jól úszik. Szóval a mi már logikusabbnak látjuk ha abbahagynánk, a kicsivel pedig majs néha ha időm engedi elmegyek babaúszásra, de rendszeresen nem szeretném hordani. Anyukám viszont ki fog borulni ha meghallja.( Járt pszichológushoz, de ugyanúgy ragaszkodik hozzá, hogy járjunk úszni).


2022. szept. 26. 09:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
De ha már jól úszik a gyerek, akkor minek? Vagy vidd ritkábban, hogy néha gyakorolja, nem muszáj hetente kétszer úszóedzőhöz menni. A húgod amúgy nem tudott úszni és úgy ment vízbe? Vagy tudott úszni csak veszélyes volt a víz, lehúzta egy örvény?
2022. szept. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
99%

Úgy, hogy a Te gyerekeid, Te hozod meg a döntést róluk. Ezt nincs értelme tovább magyarázni.


Sajnálom a húgodat, de ezek szerint édesanyád még mindig nem dolgozta fel a gyászt, ehhez pedig szakember kell (menjen másikhoz, ha az kell). Mert amúgy bőven ráérnének a gyerekeid megtanulni úszni, ha úgysem mentek nagy vízbe.

2022. szept. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%

Ezért kell időben leválni a szülőkről

Megmondod hogy te gyereked, te életed, majd eldöntöd mikor, hogy jártok úszni. Aztán hisztizzen ameddig akar, rácsukod az ajtót

2022. szept. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%

Ha jól úszik már a gyereked, akkor elég csak havonta 1x eljárni úszni, vagy ahogy jobban esik neki.


De sajnos egy örvényre nem lehet felkészülni, az ember bepánikol és csapkod, hiába tudja, hogy akkor ki kell feküdni a víz felszínén.

2022. szept. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

Akkor anyukád kiborul. Majd össze szedi magát. A nagyobb gyereked már tud úszni és ha jól értelmezem, a kicsi is fog járni csak nem rendszeresen, ergo ő is fog tudni úszni.

Anyukáddal meg le kell ülni és elmondani, tragédia, ami a hugoddal történt, de a te életed nem körülötte forog, hanema gyerekeid körül és te ugy látod jónak, hiyg a lányodnak ez már túl sok.

2022. szept. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó 2-vel egyetértek. Mi a túróért kellene megfelelni a szülő elvárásainak, amikor én vagyok a gyerekek anyja?!

Nagyon sajnálatos ami történt, de az az ő hibája volt, hogy nem tanította meg úszni a gyerekét.

Szerintem mindenkinek célja, hogy a gyereke biztonsággal ússzon majd, de ezt nem muszáj már ilyen korán elkezdeni.

2022. szept. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
17%
Ja, közben már jött komment, a 2.-3.-kal értek egyet, úgy gondoltam.
2022. szept. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%

miért akarsz anyádnak megfelelni...????

Felnőtt vagy, külön család.

2022. szept. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
96%
Leülsz anyukáddal és elmondod: anya, a kislány már nagyon jól úszik, fölösleges hetente úszásra vinni, ezután csak párhavonta fogtok eljárni úszni, az bőven elég. Az időbe sem fér bele több, a gyerek kimerült, neked is egyre több a teendőd. A kicsivel majd az idődhöz igazítod az úszást, ő is meg fog tanulni úszni, de ritkábban fogod vinni. Ha anyukád ezen ennyi idő után kiborul, tényleg szakemberre van szüksége ahhoz, hogy feldolgozza a gyászt.
2022. szept. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%

Már írták korábban: megbeszéled anyukáddal, hogy a kislányod már jól úszik (meg lehet támogatni úszóedző véleményével is esetleg) és ezért ritkábban fogtok járni a fent említett okok miatt. Azt is megbeszéled, hogy az időbeosztásodba most nem fog beférni, hogy a babával hetente járjatok. Arra azért nyitott lennék a helyedben, ha pl. a mama felajánlja, hogy akkor ő elviszi pl. a kislányt időnként, hiszen arról nem esett szó, hogy ezt ő elvárja vagy tesz is érte, segít-e, hogy az időtökbe beférjen.


Attól függetlenül, hogy anyukád jár pszichológushoz, egy szülő soha az életben nem fogja tudni teljesen feldolgozni a gyereke halálát. Az emberek pedig nagyon sokszor nem tudnak elég empatikusan viszonyulni ahhoz, akinek nem jártak a cipőjében, ezt a korábbi válaszok némelyikéből gondolom. Ha jó a kapcsolatod az édesanyáddal, szerintem teljesen természetes, hogy az ő kívánságait is figyelembe veszed, de jelen esetben egy olyan kompromisszumra van szükség, ami mindkét félnek belefér - a szakember segíthet remélhetőleg anyukádnak ezt elfogadni.

2022. szept. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!