Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szeretne a legtöbb...

Miért szeretne a legtöbb szülő unokát?

Figyelt kérdés

A rokonságomban van több olyan felnőtt férfi és nő is, akinek se házastársa, se gyereke, de úgy néz ki, hogy már nem is lesz egyik sem.

Viszont az egyik férfi rokonom anyja teljesen bele van betegedve, hogy nem lesz unokája, pedig nagyon szeretett volna, azt mondták, az unokák helyett macskákat tartanak bent a házban a férjével.


Van egy másik távolabbi női rokonom, aki már 40-en felül van, de neki sincs se férje, se gyereke, volt neki egy barátja, de rég szétmentek azóta nincs senkije, és az ő anyja is mindig mondogatja, hogy a boltban amikor meglátja a babaruhákat és megszagolgatja őket, elsírja magát, hogy neki már nem lesz unokája.


Ennyire jó, ha van unoka?


2023. nov. 1. 17:14
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
65%
Valójában nem akarnak. Csak dicsekedni, hogy van. De ott van náluk egy hétig az unoka, akkor minden bajuk van tőle.
2023. nov. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
18%
Ezt én sem értem, már a gondolatától rosszul vagyok, hogy egyszer valaki flcsinálja a lányomat vagy a fiam valakit - tudom csúnyán hangzik, hiszen engem is 'flcsinált' valaki, de számomra akkor is beteg, hogy valakinek ez az élete nagy álma...
2023. nov. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
#2 velem szeretkezni szokott a párom, de kinek a pap kinek a papné. Sajnálom, hogy téged csak "felcsinált" valaki.
2023. nov. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
"hogy a boltban amikor meglátja a babaruhákat és megszagolgatja őket," WTF??!?
2023. nov. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
63%

Attól, hogy várja és szeretné még nem lesz ez az álma. Csodálatos lehet hogy akit te "

teremtettél", ő most szintén létrehoz egy embert. Aki belőletek van és viszi tovább a családot. Ezen kívül egy unoka már nem a te felelősséged gyerek nevelés szempontjából és kielvezheted azt is, amit talán a sajatoddal nem tudtál. Látni a gyerekedet valakiben tovább élni.. Az pedig egy csoda.

Örülök, hogy nekem olyan mamám van, illetve a gyerekemnek is olyan mamai akik így éreznek.

Gondolom az itt kommenteloknek nincs valami jó kapcsolata a nagyszülőkkel, ezért jó példa sincs elotte.

2023. nov. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
50%

Azt azért rossz látnia egy szülőnek, hogy a gyerekének nem lesz gyereke, és ezzel úgymond kihal a család. Mondatni minden felmenőjének a munkája teljesen hiábavaló volt. Ezzel nem azt mondom, hogy csak a gyerek az élet értelme. De ha mást nem tettél le az asztalra, akkor legalább azt.


Plusz amit az #5ös mond az is teljesen jogos. Teljesen más úgy babázni, hogy látod havonta 2-3 és csak játszol vele, de maga a felelőssége, a virrasztás mikor beteg, lázas az nincs meg.

2023. nov. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
33%
Hogy ne unatkozzanak
2023. nov. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit, de azért itt egyes válaszok elég furák..🙈😅
2023. nov. 1. 18:14
 9/25 anonim ***** válasza:
64%
#3 Ne légy prűd, mindenkit felcsinál valaki akinek gyermeke van, csak lehet speciel sokkal szebben fogalmazni. "A teherbe b@szástól" a "gyerekünk születik szerelmünk gyümölcsekéntig lehet ezt ragozni. Persze e kettő között is nagyon széles a skála, itt nem kell teljesen finomkodni, ez nem állásinterjú.
2023. nov. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom hiányzik nekik, hogy újra legyen körülöttük kisgyerek.
2023. nov. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!