Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha gyereked szeretne kérni...

Ha gyereked szeretne kérni kétszáz ezer Forintot megadnád neki?

Figyelt kérdés

Új laptopot játékra akarok venni, a szüleimet akartam lehúzni nem több százezer forintos nagysággal célom meghúzni, van nyári melóm


A napokban egy gép ami nagyon tetszik, kedvezményesen megvásárolható. Jelenleg kijönnék ha a komplett ideig nyári fizumat rákölteném, azonban nincs még nyár vége teljesen ugye, de ez már a nagyon közel vége. De ezt a ledolgozott munkapénzt úgy novemberben utalják.


Akiknek van egyetemista gyereke, ezt a szívességet teljesítenétek neki, november eleje fele visszaadná?



2023. szept. 16. 09:03
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
95%
Amennyiben nem okozna gondot anyagilag, lenne 200 ezer Ft felesleges pénzem, igen. És az is számít, hogy milyen a kapcsolatunk, mennyire lehet megbízni a gyerekben. Ha bármiféle anyagi gondot okozna, nem. De magunkból indulunk ki, nem érvágás ennyit adni. Ha minimálbérből élnénk, nem tenném. Van fontossági sorrend. Nehézű így megállapítani. A szüleiddel beszélj.
2023. szept. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
94%
Mennyibe kerül ha még kettes százezer hiányzik? Kevés az információ a válaszhoz. A család anyagi helyzete, beállítottsági anyagilag és szokások, habitusok döntik el.
2023. szept. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
88%
Megtehetném akkor persze. Valószínűleg vissza sem kérném. Sok mindentől függ azért
2023. szept. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
59%

Olyan, amikor drágább ruhát néz magának és azt a választ kapná, hogy "a kínaiban is ugyanezt meglehet venni" vagy "turkálóban is". Ez rossz nevelési taktika, csak azért a saját pénzéből ne legyen a gyereknek, mert én nem értek hozzá vagy nekem nem tetszik.


Egyébként a kérdés alapján a "gyerek" már minimum 16 éves ha nem egyetemista.


A válaszom ha megtehetném akkor adnék sőt ha látom, hogy az egész nyarat végigdolgozza, a felét elengedném kb.

2023. szept. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
86%

"Egy sima laptopra nem adnék 200 ezret. Kocsira pl. simán, de egy sima számítógépre?!"


ez is mutatja, mennyire szubjektív az ügy, szerintem laptop fontosabb, mint az autó, pláne olyan városban, ahol van rendes tömegközlekedés is.

2023. szept. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
85%

Ezzel az írásképpel ha te egyetemista vagy, az rettenetesen szomorú.

Adnék neki.

2023. szept. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
96%
Ha anyagilag emgengedhetném szerintem igen.
2023. szept. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:

6


Mi a baj a helyesírásommal? Most otthoni gépen vagyok rendesen tudok írni nem telón, azon szoktam elcseszni szavakat ha a kiegészítőt félrenyomom.

2023. szept. 16. 09:25
 9/53 A kérdező kommentje:
Amúgy azért kéne nagyon mert koleszos vagyok, illetve a páromnál is nagyon sokat vagyok. Fontos, hogy hurcolható legyen.
2023. szept. 16. 09:28
 10/53 anonim ***** válasza:
27%

A fogalmazással vannak bajok, és nem, nem adnék.


Vagy szigorúan lepapírozva!, mert nem vagyok hülye, és általában ilyen kölcsönpénzek családon belül sosem kerülnek visszaadásra, 200 rongy pedig nem 2000 Ft, ami "oké tartsd meg".

2023. szept. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!