Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa-fia, apa-lánya kapcsolat?

Apa-fia, apa-lánya kapcsolat?

Figyelt kérdés

Szerintetek egy apuka ugyanúgy tud szeretni egy fiú gyermeket mint a lánygyermeket? Megvan ugyanúgy a kötődés és a ragaszkodás a fiú gyermek felé is?

Lányos apukáknál van ez az "apa-lánya szerelem" amit sokan írnak, a fiúknál mit éreznek az édesapák? Ők kevesebbek egy apának mint a lány gyermekeik?



nov. 3. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Csak saját tapasztalatról tudok beszélni, de nálunk megvan ez. Apám a tenyerén hordozza a húgomat, állandóan közös programokra járnak, ha húgom bulizni megy, hajnal 4-kor ugrasztja apámat hogy menjen érte stb. Igazából nincs olyan amit apám ne tenne meg neki. Én meg anyámmal vagyok így. Ha megyek látogatóba, kapom a rúd téliszalámikat, vagy külön süt nekem olyat amit szeretek és senki más nem ehet belőle, mindet becsomagolja nekem. Többiek max kóstolót kapnak. Úgyhogy saját példán keresztül látom hogy anya-fia és apa-lánya kapcsolat sokkal erősebb. Bár lehet ez nincs mindenhol így, de a sztereotípia mégis csak elterjedt valahogy, úgyhogy némi valóságalapja biztos van
nov. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
94%

Nekem nagyon jó kapcsolatom van szüleimmel és a gyerekkorom is jó volt igazából nem is tudok rosszat mondani de mégis inkább "anyás" voltam.


Pár hónapja született meg a kisfiunk és látom hogy férjem mennyire szereti őt.

nov. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Más családok életébe nem látok bele, nálunk kb. minden férfirokonom úgy állt hozzám, hogy "ez nem gyerek, csak lány". A viszonyunk is ennek megfelelően alakult. Anyukám embernek nézett, és szoros kapcsolatunk lett.
nov. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Apum sajnos már nem él, de amikor még velünk volt nem tett köztünk különbséget. Ugyan úgy játszott velünk, megvoltak a kis közös perceink, ha úgy ment el otthonról, hogy még aludtunk kis rajzokat vagy üzeneteket hagyott nekünk. Sosem kérdeztük, de ezek alapján egyforma volt velünk a kapcsolata
nov. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, a lányok párválasztásukat döntően befolyásolja, hogy milyen viszonyban voltak gyerekkorukban az apjukkal. Tehát ez az egészséges apa lánya szerelem jó hatással van a kislány önbecsülésére, akiknek az apjuk egy pozitív példakép, azok nem fogják felnőttként egy bántalmazó kapcsolatban találni magukat, mert nem esnek áldozatul az ilyeneknek.

A fiúknál pedig az anya szerepe kulcsfontosságú. Ismerek olyan embert akinek felnőttként is rossz a viszonya az anyjával, mert elmondása szerint egy nárcisztikus nő, és a palinak párkapcsolati problémái vannak, nem tud kötődni senkihez.

Nekem anyukaként két fiam van és egy lányom, nálunk működik a sztereotípia, a lányom nagyon apás, a fiúk velem vannak szorosabb viszonyban, de mindketten olyan szülők vagyunk, akik egyformán szeretjük mindegyik gyerekünket, mert szerintem attól rosszabb nincs, ha az egyik gyerek a kedvenc, a többit meg hozzá hasonlítgatják.

nov. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

"Lányos apukáknál van ez az "apa-lánya szerelem" amit sokan írnak"


- Nálam aztán nincs, szóval nem tudok a kérdésre válaszolni. Valószínűleg nem lenne különbség érzésben.

nov. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk csak az apa-kannásbor szerelem volt meg.
nov. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
7: at tudom erezni, kannasbor helyett palinka es sor volt. Meg a jatekgepek annak idejen. A szuleim 38 eve vannak egyutt, apam 61 eves. Mar a hazassagkotesuk elott is alkoholista volt apam, nem tudom anyam miert tartotta jo otletnek, hogy neki szuljon kettot. Ra is ment az eletunk a batyammal, o 35 evesen egy epkezlab parkapcsolatot nem tudott felmutatni es meg mindig otthon el, en meg ugyanazt a hibat kovettem el mint anyam.
nov. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekunk van, 2 lany 1 fiu. Kicsikent mindegyik nagyon anyás volt, talán a kisfiamnál tartott ki sokáig ez a korszak, 4 év körül én voltam a közellenség, nem volt hajlandó szóbaállni velem, eltolt, ha közeledtem hozzá, ki akart túrni az ágyból, nem volt hajlandó velem elaludni, stb. Dúlt benne az ödipális konfliktus. Aztán néhány hét leforgása alatt többször összevesztek az anyjával és kb varázsütésre megváltozott benne ez a dolog, onnantól én is haver voltam, hozzám is odajött, "már én is jó voltam" (értsd jól). Szerencsére ez azóta is kitart, most 5.5 éves.

A lányaim viszont amint leszakadtak az anyjukról 3-4 évesen, azóta apa szerelemben vannak, amit imádok. Mindenben számítanak rám, én vagyok a hősük, bíznak bennem, tudják, hogy velem mindent lehet, mert vevő vagyok a bulira meg a bolondozásra.

A nagy lányom most 10, ő már most kezdi a "női dolgokat" megbeszélni az anyjával.

Mi igyekszünk mind a hármat egyformán szeretni, de ez képtelenség: egyszerűen csak azért, mert mind a 3 máshogy igényli a szeretet. Ettől függetlenül természetesen mindegyik ugyanolyan fontos számunkra, de míg az egyiknek segítek sokmindenben, a másik ezt nem igényli, mert ő önállóbb. Neki máshogy kell kifejeznem a szeretetem.

A kérdésre válaszolva: pont ezmiatt a különbségek miatt érezhető ez, hogy esetleg más a két-két nem viszonya. Én elfogadtam, hogy anya és a kisfiam között egészen más, bensőségesebb a viszony, mint velem, de a lányokkal ugyanez fordítva. Így kerek a világ:)

nov. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tud ugyanúgy
nov. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!