Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért veszi személyes...

Anyám miért veszi személyes sértésnek azt, hogy mire költötöm a pénzem?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta ez megy. Akár zsebpénz, akár diákmelós fizetés, akármi. Most is tart, pedig egy pár hónapja magamat tartom el.

A mostani sértődés oka, hogy vettem egy vezeték nélküli fejhallgatót. Tavaly karácsonykor kaptam anyutól egy vezeték nélküli fülhallgatót, tök jó, egyébként nagyon sokat használtam, de nem annyira stabil, nem gumis a fülbe dugós része, ha hajolok, vagy futok, akkor kicsúszik a fülemből, meg egyébként is jobban szeretem a fejhallgatókat. Csak anyám nem szereti, ha fejhallgatót hordok, mert akkor kevésbé hallom, szóval ezért vett nekem inkább fülhallgatót anno. Hazalátogattam, meglátta, hogy fejhallgató, teljesen kiakadt, hogy minek az nekem, pénzkidobás, hát egy éve sincs meg a fülhallgatóm, azzal mi lett, elromlott és azért vettem ezt, vagy mi van.


2023. nov. 3. 14:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
12%

11,mert biztos úgy gondolja, hogy spórolnia kéne, ahogy azelőtt neki is, vagy szeret beleszólni más dolgába.

Tudja fene, azért ez nem akkora dolog. Ha csak ennyi bajuk van egymással, az nem rossz.

2023. nov. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
72%

Hát elég mérgező az anyád és ez egyáltalán nem normális, főleg, így, hogy teljesen külön házban, külön kasszán vagy tőle.


Ilyenkor sétálj ki az ajtón és menj haza, had gondolja át a viselkedését.

2023. nov. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
80%

2

Nem vagy hisztis. Teljesen érthető volt a viselkedésed, az érzèseid minden. Anyud volt a hibás vagy a szüleid, hogy nem tudtak jobb körülményeket biztosítani.

2023. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
72%
Mert a szülőd még nem jött rá H felnőttél, S mivel nincs élete a tiédbe szól bele.Te meg ha hagyod, ez így is marad.
2023. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
10%

Azért mert nyilván nem vagytok abban a korban, és anyagi helyzetben hogy felelőtlenül költsetek, és igen, előbb a ruha mint a hülyeség.


De ezekre majd rájöttök ha keményen félre kell tenni, lakhatásra, autóra, ha csak nem milliomos valaki és hitelből elintéz mindent.


Senki nem vágyik olyan társra egy komoly kapcsolatban, amibe az egyiknek 10-20milliós megtakarítása van, vagy egy kis saját lakása, a másik fél meg 28 évesen is mondjuk a nullán van mert százezreket elutazik, fesztiválozik, világot lát.


Ha férfiként fiatalon tudtam félre tenni, akkor egy szakmával rendelkező, családból kikerült nő is tudott ha akart.

31F

2023. nov. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

#3 Csak hogy szörnyülködj: én is vettem 30+ évesen magamnak plüssállatot. Most is ott van az ágyamon. Pont nem érdekel, ki mit gondol róla. Saját pénzemet költöttem rá.

Te talán soha semmit nem vettél magadnak, ami nem volt létszükséglet?

2023. nov. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha már plüssállat: én 20 éves koromban kaptam egy plüssöt az akkori pasimtól. Sokak szerint már ez is milyen, ugye?! :D


Én örültem neki, mitöbb: a mai napig a plüssel alszom. :D 17 év eltelt azóta és a csávóval csak fél évig voltunk csak együtt, már alig emlékszem rá. Viszont a plüss tök jó puha, tökéletes alvótárs. :]

2023. nov. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
#14 Köszönöm, cukor vagy! ❤️
2023. nov. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
#16 Ez hülyeség. Ha ünnepről beszélünk, akkor az ajándék az örömokozásról szól. A szükséges ruhát akkor is meg kell venned, ha nincs ünnep. Az meg elég téves, hogy a több százezres tételekkel jössz. Nem csak azzal lehet örömöt okozni, hogy kifizetsz több tízezer forintot. Csak nézd meg, hogy miket írtak a kommentelők. Valaki ovis gyerekként örült volna a legapróbb izének. A kérdező jobban örülne egy olcsó képkeretnek, mint a nyolcadik ugyanolyan gatyának (egyébként ha már van hét másik ugyanolyan, akkor szükségletnek se mondható a nyolcadik). A párom meg én is voltunk csórók, hogy ne férjen bele a rohadt drága ajándék, mégis az örömokozásról szólt az ajándékozás, nem arról, hogy a kötelezőkkel skippeljük az örömokozást. Mondjuk én sütöttem neki sütit, ő régi, szomszédja által majdnem kidobott fonalakból horgolt nekem egy plüsst. Volt olyan, hogy a volt szobatársamnak, akivel nagy barátok voltunk, meg vagyunk azóta ks, rajzoltam grafittal egy posztert a kedvenc bandájáról. Azóta is meg van neki, csak most nem a koli-szekrényre van kirakva, hanem a szobájába, pedig eltelt vagy 6 év.
2023. nov. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Van egy plüssállatom, ami már több mint 20 éve megvan. Elmúltam 40 😁 örökre megtartom, vagy amíg szét nem foszlik. 15 éves meg gyerek. Nem is értem miért ne vehetne.


Kérdező: anyukád valószínűleg nem érti igazán a fül- és a fejhallgató közötti különbséget. Neki vszeg szinte ugyanaz a kettő.

2023. nov. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!