Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mégis miért veszi ezt (a...

Mégis miért veszi ezt (a leendő) anyósom személyes sértésnek? És miért viselkedik velem így?

Figyelt kérdés
Szóval szeptemberben lett volna az esküvőnk, nyilván alig vártuk, de muszáj volt lefújni. Egyszerűen sajnos nincs rá pénzünk. A vőlegényemmel ráadásul mind a ketten katáztunk, szóval most teljesen át kell állnunk, a cég aminek dolgozunk felvesz minket, de alacsonyabb fizuért, szóval most ezen is vacilálunk, számolgatunk. Az esküvői helyszín ára is felment (pedig szerződésünk volt) a kaja is felment. Nagyon sokat rágódtunk rajt, nekünk fáj a legjobban (mikor a végső döntést meghoztuk konkrétan elsírtam magam…). Szóval minden vendéget szépen körbehívtunk, és tájékoztattuk őket. Mikor anyósomat hívtuk, konkrétan 2 órán át szidott minket, hogy ez mindent felborít, és teljesen hülyék vagyunk, hívjuk meg csak a szülőket, (a tesómat ne, mert neki haza kell utaznia Angliából, és az nem éri meg anyós szerint) és tartsunk egy kis szertartást, de mi nagy lagzi szeretnénk a barátainkkal, akár azt is elfogadjuk hogy 2-3 év múlva lesz az esküvőnk, akár gyerek után. Erre anyósom nem túl kedvesen közölte, hogy szülés után rosszul fogok kinézni, és nem véletlen előtte kell az esküvő, mert még csinosan szokás megházasodni, meg szegény újdonsült férjem a nászéjszakán egy “használt asszonyt” kap (konkrétan ezt mondta). És hogy hogyan tehetjük ezt meg velük, hogy már megvan a ruha meg a nászajándék is. Mondtam hogy nyugodtan tegyék el, vagy vigyék vissza, ha van valami olyan költségük amit buknak, azt szívesen álljuk. A nővérem elbukott repjegyét pl álljuk. Majd amiatt is lecseszett, hogy amúgy is későn tartottuk, de nőként 30 éves kor után megházasodni szégyen. (Mivan?) Mivel hogy most 27 vagyok, és ha 3 év múlva tartjuk, akkor 30 leszek már. Persze a fia most 32, neki nem gáz 30 után házasodni…

2022. aug. 19. 14:38
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%

Elmebeteg. Ne foglalkozzatok vele.

Ha annyira fontos neki, fizesse ő.

2022. aug. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
94%
Jaja, én is ezt mondanám, hogy akkor fizesse ő. Idióta. Nem hogy örülne, hogy normálisan gondolkodtok. Annyi, hogy ismerősi körben is volt olyan nekünk is, hogy kis esküvő, majd a lagzi később lett megtartva. Egyik verzióval sincs semmi baj
2022. aug. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
94%

Ja akkor majd providentre házasodtok mert az anyós nem százas.

Vagy fizesse ő vagy fogja be.

2022. aug. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
84%

Hát ez a stílus biztos nem normális. Igazából nem tudom mit akart elérni ezzel?!

De lehet hogy aggódik a fia miatt, mert egy visszamondott esküvőnek elég rossz üzenete van, na.

2022. aug. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
33%

Off


A helyszín és a kalkulalt fogyasztas, illetve egyéb szolgaltatasok lemondása nem kis költség. Megerte?


Amúgy meg nem kell vele foglalkozni, a ti életetek

2022. aug. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Igen, sokkal jobban megérte így mint kifizetni az egészet.
2022. aug. 19. 15:13
 7/36 anonim ***** válasza:
98%
És ti ezt két órán át hallgattátok a telefonban? Két perc után rábasztam volna, aztán dumáljon magában, ha már nem bírja a kéretlen véleményetek megtartani magának.
2022. aug. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
92%
Anyósodnak középkori gondolkodása van. Semmi jóra nem számíthatsz tőle a későbbiekben sem. Mindenbe bele pofázik majd. Most kell elejét venni, mert a fejedre fog nőni. Közöld vele, hogy a kicsi fia döntése is volt az esküvő vissza mondása, tehát egyetértett vele. Ha nem tetszik, akkor rendezzen magának ő esküvőt a saját pénzén. Innentől ignorálnàm az asszonyt jó időre.
2022. aug. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
95%
Anno idő én is arrébb raktam az esküvőt egy évvel. A különbség az hogy nem 17 éve vagyok nős hanem 16 éve. Mejd lehiggad. Tojd le.
2022. aug. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
89%

Anyósod h*lye. Persze, intézzétek úgy, ahogy ti gondoljátok. (Amúgy szerintem h*lyeség évekig spórolni egy "nagybetűs lagzira", de ez magánvélemény, semmi közöm hozzá.)

Sokan csinálják úgy, hogy tartanak egy polgárit, lagzit meg akár évekkel később, ha lesz "elég" pénzük, de ez megint csak nem számít, ha TI máshogy akarjátok.

2022. aug. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!