Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell személyes sértésnek...

Miért kell személyes sértésnek venni azt a kijelentést, hogy nem muszáj velem jönnie vasárnap?18

Figyelt kérdés

Nos visszaállunk jelenléti oktatásra, vasárnap költözök vissza a középsuli kollégiumába. Eddig minden szeptemberi beköltözéskor jött velem anya, mert 18 alatt voltam és kellett az aláírása sok dologhoz. Most alapból nincs annyi dokumentáció, mint tanév elején szokott, meg 18 vagyok, nem kell szülő semmihez. 5 hétre amúgy sem lesz sok cuccom, hogy segíteni nagyon muszáj legyen. Igazából mindenhogy vonattal kéne menni, mivel nincs autónk. Plusz szülő most a vírus miatt amúgyis csak az épületig kísérheti a diákot.

Én ezért anyunak azt mondtam, hogy ha nincs kedve ne jöjjön el velem, simán boldogulok egyedül is. Erre megsértődött, hogy biztos szégyenlem őt.... Még csak nem is azt mondtam, hogy ne jöjjön, mert ne, hanem azt, hogy ne húzza ezzel a saját idejét, ha amúgy meg tudom oldani egyedül is.


Miért kell ezen megsértődni?


2021. máj. 7. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Mártírkodik, hagyjad..
2021. máj. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem kéne. Inkább annak kellene örüljön, hogy próbálsz önállósodni. Nyilván nem őt szégyelled, hanem max a tényt, hogy 18 évesen kísérget. Ezt megérthetné.
2021. máj. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Nehéz elfogadnia, hogy felnőttél! :-)

Egyetértek veled, de kezeld tapintattal a dolgot!

2021. máj. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván ő is most tanulja, hogyan kell a "pici babáját" "elengedni". Egy pontig érthető, ha túlzásba esik, azt meg kell beszélni (nem akkor, amikor még épp fel van zaklatva).
2021. máj. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem biztos fura neki hogy már 18 vagy és nem kell mindenhez ő.Idővel megszokja és nem lesz sértődés normál esetben.Meg lehet azért őt is érteni hisz felnevelt téged és megszokta 18 éven át hogy vigyáznia kell rád.Beszéld meg vele hogy már nagy vagy és nem akarod megbántani de már megtudsz sokmindent oldani az ő segítsége nélkül is.
2021. máj. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál nekünk, azt mondd el neki is. Hogy nem szégyelled őt, hanem csak nincs szükség a segítségére, semmi oka a megsértődésre.


Nem is értem a feltételezést, egyetemistáknak is szoktak barátok,

szülők segíteni költözéskor, ha sok a pakolni való. Nekem pl. sose

volt rá szükségem, odaadták a kocsit, én meg egyedül megoldottam a

költözködést. Másoknak meg segítettek, nincs ezzel semmi gond.

2021. máj. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
inkább azt mondd, hogy jöjjön, ha szeretne, hadd legyen veled, és ott, bird ki egy kicsit. Aztán egy csomó ideig nem lát.
2023. nov. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!