Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvárjátok, hogy az egyetemist...

Elvárjátok, hogy az egyetemista fiatok/lányotok ki vegye a részét a házumunkából, amikor hazamegy?

Figyelt kérdés
Mármint amikor 2-4 hetente hazamegy hétvégére az albérletből/koliból. Nem ilyen maga után mosogatásra kell gondolni, hanem kelljen fel hamarabb főzni, direkt megvárod azt, hogy hazajöjjön, és akkor egész házas nagytakarítás, gazolni a kertet, stb. Tehát ilyen több időt igénylő dolgok.
2023. nov. 7. 09:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%

10-es, miért lenne természetes ablakmosással tölteni a szülőknél töltött hétvégét?

Bocs... ha anyuka nem tudja megcsinálni, hívjon takarítót, de ne az épphogy bőröndöt letett lánya nyakába sózza már.


Megjegyzem, a lánya is leeshet a létráról (én eddig potom 4x borultam fel vele, abból egyszer majdnem eltört a karom).

2023. nov. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Ablakmosás nálunk évi egyszer van, nyár kellős közepén. Azt nem én csinálom, nyáron dolgozom, szálláshelyen vagyok, 260 km-vel arrébb.

Nem arról van szó, hogy anyuék ne tudnák megcsinálni. Arról van szó, hogy anyámnak egyedül talán sok, apám meg tévézésen és évesen kívül xart se csinál otthon. Most az eü állapota miatt nem dolgozik, gond van a lábával, rá tud állni, de fizikai munkát nem végezhet, és ja, így nem tud építkezésen segédmunkásként dolgozni, szakmája hentes lenne, de pikkelysömöre van, az potyog, amiatt nem veszik fel, és most az arra felírt gyógyszerét is kismennyiségbe kaphatja a másik betegség miatt, tehát nagyon durva. Annyira nem képes, hogy kivigye a mosatlan edényt a szobájából, ezt akkor se csinálta meg, amikor semmi baja nem volt. Anyám nem várja el apámtól, hogy csináljon bármi rendszeres házimunkát. Ha meg kell szerelni valamit, biciklin gumit cserélni, akkor hetekig kell nyavvatni, hogy megcsinálja.

Én meg alig vagyok otthon, de vigyem a nagytakarítást abba a havi másfél napban, mondván, hogy "én is ott lakok". Talán annál kapok kicsivel több anyagi támogatást a szüleimtől, mint ami a fizum lenne, ha hazautazás helyett dolgoznék.

2023. nov. 7. 15:11
 13/16 anonim ***** válasza:
50%
Ha az egyetemista gyerek elvárja hogy támogassam anyagilag, akkor ez lenne a minimum tőle.
2023. nov. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem elvárás.
2023. nov. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

11: Mert egy normális családban segítik egymást. Ez még pénzbe se kerül.

Én már nem élek otthon régóta, de szívesen segítek ilyenekben anyukámnak most, hogy már kezd idősebb lenni.

2023. nov. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
23%
Azt a lusta mindened. Gondolom pasizni meg bulizni nem vagy lusta.
2023. nov. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!