Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mennyire esne...

Szülőként mennyire esne rosszul, ha az egyetemista gyereked nem tőled kérne tanácsot valamiben, hanem a nagynénjétől?

Figyelt kérdés

A nagynéni a te nővéred, akivel annyira nem jó a kapcsolatod, ebből adódóan a gyerekeddel sem túl szoros a kapcsolata, mert annyira sűrűn nem jártatok össze. A gyereked ennek ellenére mégis tőle akar valamiben tanácsot kérni egy adott dologban. Te úgy gondolod, hogy te is tudsz használható tanácsot adni a témában, el is mondod. De a gyereked úgy van vele, hogy hát ő azért megkérdezné a nővéredet, ő sokkal kompetensebb és tapasztaltabb az adott témában.


Ez hogy esne neked?


2023. okt. 5. 12:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Ha a konkrét témában hozzáértő és tapasztaltabb, akkor mi a problémád?
2023. okt. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon jól. Örülnék, hogy kritikus gondolkodásra sikerült nevelni a gyereket. Örülnék, hogy nem fogadja el az első tanácsot amit kap, hanem alaposabban utánajár, több véleményt kikér. Ezzel a hozzáállással boldogulni fog az életben.
2023. okt. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Te mindenhez értesz?

A te hiúságod miatt a gyerek ne legyen képben a neki, akár sorsdöntően fontos kérdés megoldásban?!


Ez komoly?

2023. okt. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

"azért megkérdezné a nővéredet, ő sokkal kompetensebb és tapasztaltabb az adott témában."


Ez elég logikusnak hangzik.

Szerintem nagyon szomorú, hogy még ebbe is bele akarod vinni a testvéri viszályotokat.

Eleve nem elvárható mástól, hogy utáljon valakit, azért mert te utálod.

Az meg hülyeség, ha direkt nem tőle kér tanácsot, pedig ő ért a témához.

2023. okt. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Attól kér tanácsot, akitől akar.
2023. okt. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Azt gondolom, hogy sosem csináltál végig egy önismereti utat, így nem tudsz frusztrációt viselni. Remélem a gyereked nem viszi tovább ezt a mintát.
2023. okt. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

De ha egy ugyanolyan tudású idegen adna tanácsot, az nem zavarna, ugye?

Egyetemista, felnőtt, el tudja dönteni, hány tanácsot akar meghallgatni, hogy tudjon dönteni.

Anyámnak sem túl szoros a kapcsolata a húgával pár éve, én mégis kb heti szinten beszélek vele... Eleinte jött ilyen lelki zsarolással, meg minden, de rájött, hogy ezzel pont a kívánt hatás ellentétét éri el... Attól, hogy te nem vagy egy hullámhosszon valakivel, a gyereked még lehet.

2023. okt. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
Felnőtt ember, attól kér tanácsot akitől jónak látja.
2023. okt. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
Mégis hogy esne, hogy valaki olyantól kér tanácsot, aki jártasabb a témában, mint én? Nem így logikus alapból?
2023. okt. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
2%

Nagyon rosszul esne!

Megkérném a gyerekemet, hogy keressen az adott témában ugyanolyan jártas embert, mint a nővérem, de tőle ne kérjen tanácsot.

Ha én nem vagyok jóban vele, nem bíznék abban, hogy a gyerekemnek a legjobb tanácsot adja!

2023. okt. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!