Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feleségem megsértődött , de...

Feleségem megsértődött , de jogosan ?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Édesanyámat születésnapja alkalmából ebédelni szeretném elvinni ráadásul még aznap lesz hivatalosan nyugdíjas is Viszont a feleségem ellenzi és megvan sértődve rám emiatt mert korábban őt is vittem már többször születésnapja alkalmából ebédelni. Jogos részéről ez a viselkedés?

2023. nov. 7. 21:27
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Az édesanyámmal kapcsolatosan ugrik csak így a dolgokra. Az hogy hogyan alakult ki az a helyzet hogy nem kedveli . Az elég hosszu sztori viszont véleményem szerint semmi olyan nem történt amiért feleségemnek oka lenne így gondolkodnia vagy éreznie . Egy megszállott , irányítás mániás énje jött elő az elmúlt években amit már már nehezen tudok tolerálni . Mindent csak ő tud a többi más hülye címszóval és nem szereti ha másnak van véleménye ami az övé tol másabb . Szóval összegezve szeretne uralkodni szerintem csak hát nem jön neki össze és ez is szerepet játszik abban hogy olyan amilyen
2023. nov. 8. 14:45
 22/28 anonim ***** válasza:
84%

Válás nem merült föl benned? Bennem fölmerülne.

A gyerek hány éves? Ő hogyan éli meg feleséged irányításmániáját?

A szexuális életetek megfelelő?

2023. nov. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
27%

En is egy ilyen házasságra vágynék ahol oda vissza működne az ilyen dolog és nem csak a veszekedés meg gyűlölködés menne az ilyen téma miatt


Én meg egy értelmes, írástudó férjet szeretnék a feleséged helyében.

2023. nov. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
22/23 már többször is felmerült bennem, a szexuális életünk sem az igazi . A gyerek még kis picike ,8 hónapos szóval ő úgymond nem is tudja mi folyik körülötte
2023. nov. 8. 17:31
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek párterápiára. Ahogy elnézem, nem tudjátok megbeszélni.
2023. nov. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
87%

Nézd kérdező, ennek így semmi értelme.

A feleséged rühelli anyósát, sajnál tőle 2 forintot is. A gyerek meg még csak 8 hónapos, mégis mi értelme négyesben menni? Egy ilyen pici még nem igazán eszik éttermi kaját, nem is élvezné különösebben, feleséged a háta közepére kívánja az egészet. Menjetek kettesben, aztán akkor nyugodtan tudtok beszélgetni, ünnepelni és a nejed szempontjából "spóroltok" is, maradjon otthon a babával. Annak semmi értelme, hogy puffogva, pofákat vágva nagy kegyesen elmenjen, aztán rontsa a levegőt anyukád születésnapján, őszintén vele örülni nem tudna úgysem. Minek erőltetni? Bár biztos vagyok benne, hogy ez meg még annyira sem tetszene neki, de én így csinálnám, nem szeretném elrontani az egészet miatta.

Persze ez a problémáitokat nem fogja megoldani, az már egy másik történet, de fölösleges családi ramazurit tartani, ha nem szereti anyukád és egy 8 hónaposnak sem különösebben érdekes móka étteremben dekkolni, fölösleges ebben a formában ez az egész.

2023. nov. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
78%

Nem lehet, hogy te nem látod a valóságot édesanyáddal kapcsolatban? Gondolok itt arra, hogy mindenbe beleszól, okoskodik mindennel kapcsolatban. Gyerek születése után az nagymamák néha át akarják venni a frissen szült nőtöl az irányítást, ők akarják megszabni a gyerek nevelésével kapcsolatos dolgokat. Etetés, altatás, háztartás. (Persze mindezt : "Én csak segíteni akarok" címszóval) Mert ez igenis idegőrlő.

Nekem nagyon hiányos a kérdésed, és alap esetben fel sem merülhetne, hogy ennyi miatt egy nő megsértődik. Inkább az, hogy te nem adsz soha igazat a feleségednek, mindig édesanyád szava a mérvadó, nem állsz ki a feleséged mellett soha.

Kíváncsi lennék az ő véleményére a dologgal kapcsolatban, mert ez így nagyon nem kerek.

2023. nov. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

27!

Teljesen igazat adok neked, a gyk egyik nagy hibája, hogy mindig csak egy oldalról ismerjük meg az adott konfliktust (amit ráadásul mindenki hajlamos a saját megérzései, tapasztalatai alapján "kiegészíteni", amit aztán tényként kezel 🙃).

Viszont ha joggal van kiakadva anyósra a feleség, szerintem akkor sem sértődöznie kellene, hanem annyit mondani, hogy "Figyelj, Pista, nekem nincs kedvem most jópofizni anyáddal, mert folyton szekál, Ödönke is pici még ahhoz, hogy órákig üljünk egy étteremben, köszöntsd meg nélkülünk, menjetek csak ketten!".

2023. nov. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!