Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a szüleim...

Mit tegyek ha a szüleim anyagilag támogatnak de érzelmileg elérhetetlenek/zsarolnak?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta ez van,hogy anyagilag támogatnak,de ilyen lelkis dolgokat sosem tudtam velük megbeszélni,ők sem voltak rá nyitottak,ha veszekedés is van,mindig nekem kell bocsánatot kérni,(akkor is ha nekem van igazam.az én álláspontomat sosem hallgatják meg,mert úgyis az lesz amit ők szeretnének.

Például most is,ki szeretnék iratkozni egy képzésből,mert nem ezt szeretném csinálni,teljesen más irányba szeretnék menni,és eleg nagy balhé volt itthon mikor ezt közöltem,kaptam az ívet rendesen,hogy mivan ha nem jön össze,mehetek vécét pucolni,meg hogy ők egy fillért nem adnak bele az egyetembe csak akkor ha ezt megcsinálom,pedig már nagykorú vagyok régóta és úgyérzem hogy még mindig irányítani akarnak.

Persze ha az van amit ők szeretnének akkor már rögtön,tudnak kedvesek lenni meg támogatni is.

Azt hozzáteszem,most sem hallgatták meg az álláspontomat,mert bármit mondok úgysincs igazam.

Ráadásul anyagilag még mindig hozzájuk vagyok kötve,es teljesen táncstalan vagyok:(

Mit csináljak ebben a helyzetben?

18l



nov. 18. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

"már nagykorú vagyok régóta és úgyérzem hogy még mindig irányítani akarnak."

18 évesen hogy lehetsz régóta nagykorú?

Amíg nem tudod eltartani magad és anyagilag rájuk vagy utalva, addig gyerek státuszban maradsz, főleg, hogy ők rugalmatlanok és sok mindentől félnek, te pedig változtatni akarsz, és ezt csak úgy közlöd velük, elvárva, hogy majd ők állják még a következő pár év tanulásodat.

nov. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amnnyire lehet, ignorálni őket, és amint tudsz, költözni.


Ez nem változik soha, és ha hagyod még 30 évesen is irányítgatnak majd.

nov. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

"Például most is,ki szeretnék iratkozni egy képzésből,mert nem ezt szeretném csinálni,teljesen más irányba szeretnék menni,és eleg nagy balhé volt itthon mikor ezt közöltem,kaptam az ívet rendesen,hogy mivan ha nem jön össze"



Gondolom nem úsztok a pénzben, és bár támogatnak, azért a pénz tényező. Lehet nem először hagysz fel valamivel, és szimplán nem hiszik el, hogy bármit is befejezel, ebbe is feccöltek pénzt, ha nem is a képzésedbe akkor az eltartásodba. Eleve milyen képzésben vagy benn 18 évesen? Nem most kéne érettségizned?


Őket is megértem, ha a gyerekem 5 percenként gondolná meg magát a jövőjét illetően, és még olyan távol lenne a munkavállalástól mint Makótól Jeruzsálem, akkor én is beleszólnék a dologba, vagy mehet a meki+albérlet kombiba amig kitalálja, hogy mit akar kezdeni magával.


Muszáj az ő szemszögüket is vizsgálni, nem csak a sajátodat. Álmokat lehet kergetni, csak addig meg tönkremegy a másik.

nov. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó,ebben az évben érettségiztem ez ilyen 13.év.

Nem a pénz a lényeg,mert az van,de a baj az hogy nem hallgatják meg hogy én mit szeretnék csak fújják a saját igazukat:(

Egyebkent az elsőnek üzenem hogy alig 1 hónap es 19 leszek. Meg eddig 15 éves koromtól minden nyáron dolgoztam(diákmunka)tanulásban is mindig igyekeztem hozni az elvárt szintet,csak az esik rosszul hogy nem hisznek bennem.

nov. 18. 17:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha ennyi ideje diákmunkázol, akkor hogy nem esett le ennyi ember közt megfordulva, hogy soha nem fogsz megfelelni anyádéknak? Meg mi tart vissza attól, hogy elkezdj dolgozni és levelezőn elkezdeni, amit szeretnél?
nov. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Döntsd el, hogy forintosítod, eladod-e magad, vagy fontosabb a lelki békéd.
nov. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ideje lenne inkább azon godnolkodni, hogy menekülsz tőlük.
nov. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, amit ők akarnak, hogy tanulj? Egyáltalán hogy került az a képzés a képbe? Te mit szeretnél tanulni?
nov. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!