Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van anyám ennyire...

Miért van anyám ennyire ráállva arra, hogy télen melegen kell öltözni?

Figyelt kérdés

Kollégiumban lakom, szeptember közepétől már rendszeresen vita tárgya valahányszor hazamegyek, hogy minek viszem be a rövidnadrágjaimat, vagy ha videohívásban dumálunk, akkor, ha látja, hogy pulcsi nélkül vagyok, ne adj isten rövidnadrágba. Mindig azzal jön, hogy kint hideg van, melegen fel kell öltözni. Csak nem értem, hogy annak, hogy kint hideg van, mi köze van ahhoz, hogy én bent, a szobában rövidnadrágban alszok. Van fűtés a koliba, nemhogy nincs hideg, túl meleg van, reggelre így is leizzadok, nem még ha hosszúnadrágba, meg hosszú ujjúba aludnék, mondván, hogy kint hideg van.

Otthon talán egy fokkal érthetőbb ezen rugózni, mivel ott be kell gyújtani a kazánf, reggelre lehűlik a ház, délutánra megjobban, be kell megint gyújtani, de otthon se alszok hosszú ruhákba, mert nem kényelmes, melegem lenne úgy. De a koliba ahol állandó a hőmérséklet, mi a tökömnek kéne melegen öltözni, nem lesz reggelre hideg.


nov. 18. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
4%
én amikor kollégista voltam hetente kb 0 alkalommal beszéltem a szüleimmel telefonon , vagy te még mindig tejen vagy
nov. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Szülőknek általában vannak ilyen logikátlan, fárasztó kattanásai. Megmutathatod neki videohívásban a szobai hőmérő állását, de nem feltétlenül segít rajta.

Másoknak azon lovagolnak, hogy levest is kell enni, vagy hogy mindenhová fél órával hamarabb oda kell érni.

Amúgy "lehűl".

nov. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Hol látod leírva, hogy én milyen gyakran beszélek a szüleimmel?

Szeptemberben hazamegyek kétszer, aztán onnantól, hogy bent vannak a cuccaim onnantól csak másfél-kéthavonta megyek. Videohívásozni meg többnyire kéthetente szoktunk, ritkán hetente egyszer.

Nem értem, hogy miért kell komplett idiótának nézni azt, aki dumál a szüleivel. Nem mindenkinek xar a kapcsolata a családdal. Ezt a kattanást leszámítva semmi bajom nincs velük.

nov. 18. 17:41
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

"Videohívásozni meg többnyire kéthetente szoktunk, ritkán hetente egyszer."


Hát akkor igazán kibírhatod, hogy ezzel zaklatnak...

A másik, hogy emiatt kérdést kiírni... 🤣

nov. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Mond azt hogy te nem fázol kolis szobádban ha ki mész akkor még felöltözöl.
nov. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem erről szól, valószínűleg más lesz itt a háttérben.

Kedves édesanyád nemigen tudja, hogyan reagáljon arra, hogy már nem vagy gyerek(korú). Szeretne veled kommunikálni, de nincs ötlete, hogyan is lehetne. Ezért a régi jól bevált mintákat ismételgeti, ami tíz éves korodig bevált: nem fázol-e, nem-e vagy éhes, tudtál-e aludni, meg ne fázzál.

Annyit tehetsz, hogy higgadtan elmondod neki, hogy egy olyan korú ember, mint te, majd magára vesz valamit, ha szükséges.

nov. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
Nem akarja hogy megfázz, de nem érti, hogy enm vagyunk egyformák.
nov. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez szimpla kontrollmánia. Számomra félelmetes, hogy egyes szülők milyen nettó ostobák, és a felnőtt gyerekeikre is ötévesként tekintenek, akiket irányítaniuk kell.


Kérdező: meg kell húzni a határokat, vagy még 30 évesen is azt hallgatod, miért nem a másik sapkádban mész ki télen (igen, egyik ismerősöm pontosan ez a szint - a menye nem is jár hozzá, mert őt is állandóan b.hogatja)

nov. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%
Azért mert nem érti a változo világot magyarorszáon már rég mediterán idöjárás van.Ezért nem marad meg egy csep hó se évek otta.A mai gyerekek a hót se ismerik nem hogy, kemény minuszos teleket.
nov. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!