Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám hátra hagyni?

Hogyan tudnám hátra hagyni?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves gyerekem.

Én évek óta külföldön élek, nem tartom már vele a kapcsolatot.

Mindent felegettem magam mögött, új életet kezdtem már.

Le akarok mondani a gyerekről, de az anyja fenyeget, hogy ezt nem tehetem meg és, hogy kideríti a címem.

Senki nem tudja a címemet itt, magyarba nincs sehova bejelentve.

Szerintetek tényleg ki tudja valahogy deríteni? Mit tudok tenni ellen ?


2021. febr. 2. 14:29
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
89%
A gyerekről lemondhatsz, de a tartásdíj fizetésről nem. Ha volt párod férjhez megy a világ leggazdagabb emberévhez, akkor is fizetned kell, mert a gyerek a TE VÉRED. Azért mert ti már nem vagytok egy pár, a gyereknek enni kell. És ez így van jól.
2021. febr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
93%
Gyerekrol lemondani nem lehet. Ha nem tartod vele évek óta a kapcsolatot, komkretan mit zavar, hogy van?
2021. febr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
96%
Gyermektartás nem fizetése jelenleg hatályos jogszabályok alapján bűncselekmény. Vagyis ha feljelent emiatt akkor lehetsz te akárhol a hatóságok megtalálnak.
2021. febr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem lehetetlen kideríteni, szóval igen kiderítheti.( Viszont nem értem miért is van erre szükség, tehát, hogy miért titok a címed? Gyakorlatilag te a gyermeked elől "bújkálsz"? Mert nem akarod vállalni a felelősséget amivel tartozol a érte? )
2021. febr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy. A gyerektartást fizetni kell, a kapcsolattartásról mondhatsz csak le. A gyerektartást csak akkor "úszod meg", ha az exed új párja örökbefogadja a gyereket.
2021. febr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
13%

3!


Hol volt szó tartásdíjról?

2021. febr. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
91%

A gyerekről csak akkor mondhatsz le, ha van valaki (új pasi), aki a nevére veszi. Csak ebben az esetben mentesülsz a tartásdíj fizetése alól. Egyéb esetben fizetned kell.


De ha már megcsináltad és nem védekeztél, akkor ez a minimum.

2021. febr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
97%

Az, hogy "magyarba" nincs leadva a címed, az nem jelent semmit.

A helyi hivatal tud rólad, mivel be kell jelentkezned, gondolom van munkahelyed, van biztosításod, internet vagy más szolgáltatás van a neveden, van bankszámlád, van autód, fizetsz adót, stb.

Ha nem fizetsz, és feljelent, egyszerűen lekérik az adataidat. Ha kiderül, hogy susmus van, nem vagy bejelentve, nincs hivatalos lakcímed, nem fizetsz adót, még te húzod a rövidebbet. Mondjuk ha Németországban élsz, gondolom tudod, mi a Schufa.

2021. febr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
81%
Így jártál. Ha nem akartál apa lenni, akkor miért csináltál gyereket? Perkáljad csak a pénzt!
2021. febr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
23%
Engem még mindig érdekelne, honnan veszitek, hoyg a tartásdíj miatt akar lemondani a gyerekről.
2021. febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!